Какой сезон лучше для покупки квартиры

9-27-2017

Коли краще купувати квартиру? Питання абсолютно не пусте, враховуючи ціни на нерухомість — сезонні коливання в кілька відсотків, можуть скласти досить серйозну суму.

Є певний час року, коли краще ЖК «Лесной квартал» и «Крона Парк» в Броварах — выбор тех, кто знает цену комфорта! Чи варто чекати зими, в надії на передноворічні знижки від забудовників, або краще спробувати торгуватися з власниками вторинної нерухомості в період літніх відпусток? Давайте розберемо кожен сезон окремо.

Весна

Весна, особливо її середина, вважається піковим сезоном на ринку нерухомості, коли пропозиція максимально. Новорічні свята пройшли, травневі ще не наступили, і люди готові зайнятися вирішенням житлового питання. Крім того, попереду літо — найбільш оптимальний час для ремонту.

А якщо у покупців є діти-школярі, то знову-таки, весна — ідеальний сезон для придбання житла: за літні місяці дитина встигне адаптуватися на новому місці і зможе спокійно почати навчальний рік у новій школі.

Але є і зворотна сторона — після зимового затишшя ринок оживає, зростає число угод і переглядів, а з ними — і ціни на квартири, особливо на популярні «одинички» і «двушки».

Літо

Якщо до кінця весни ціни на житло зростають, то влітку вони потроху йдуть вниз: це сезон відпусток, час затишшя скрізь, крім сфери туризму і розваг. Обсяг пропозиції зростає, а покупців переглядів стає менше. Тому продавці на вторинному ринку, особливо ті, кому терміново потрібно отримати гроші за квартиру, готові на торг.

У серпні ж люди повертаються з відпустки, на ринку починається пожвавлення, і ціни знову зростають. До того ж, на хвилі сезонного зниження, багато хороші варіанти до кінця літа вже бувають розкуплені. Тому оптимальний час для покупки квартири влітку — червень і липень.

Осінь

Осінь, також як і весна, вважається піковим сезоном на ринку нерухомості: пропозицій багато, є з чого вибрати — але і ціни теж на піку. Тобто продавати квартиру восени вигідніше, ніж купувати.

Зима

Зима — мабуть, саме специфічне час для покупки нерухомості: саме в цей період з’являється багато змінних, які впливають на ціну, на пропозицію і купівельну спроможність населення.

По-перше, це 13-та зарплата або накопичення, зроблені протягом року — ці гроші можна направити на перший внесок по іпотечному кредиту або, якщо сума достатня, на оплату квартири.

По-друге, це плани забудовників — всі намагаються реалізувати якомога більше лотів до нового року, тому в грудні є ймовірність отримати непогану знижку на житло в новобудові.

По-третє, це свята і викликане ними затишшя на ринку. Щоб пожвавити попит, забудовники пропонують хороші акції та знижки — часом до 15-20%. На вторинному ринку продавці теж готові торгуватися, тому що покупці святкують переглядів майже немає. Інша справа, що продавці теж святкують і можуть перенести перегляди на лютий, коли і вихідні закінчаться, і попит буде побільше.

По-четверте, сама пропозиція — часто буває так, що всі цікаві пропозиції вже розібрали до Нового року, і вибір просто невеликий.

Висновки

Отже, який же сезон краще для покупки квартири? У кожного є свої достоїнства і недоліки — навесні і восени більший вибір, але вище ціни, влітку і взимку — навпаки. Тому експерти рекомендують купувати квартиру саме тоді, коли ви знайшли підходящий варіант. Особливо якщо мова йде про житло високого класу — тут ціни не будуть падати через літніх відпусток або новорічних свят. До того ж, якщо чекати сезонного зниження цін, вашу квартиру мрії може купити хтось інший.

Хороше житло за прийнятною ціною можна знайти в будь-якому місяці, особливо якщо ніде жити і треба терміново купувати квартиру. Але якщо час терпить і немає потреби терміново обзаводитися житлом, можна почати пошуки восени. Так буде більше ймовірності знайти оптимальний варіант до зими, коли ціни на вторинному ринку дещо зменшаться, а забудовники будуть готові запропонувати хороші знижки.

Але сама ціна на нерухомість — не єдиний фактор, на який варто звернути увагу при покупці житла. Якщо ви будете брати квартиру в кредит, обов’язково вивчіть акції та пропозиції різних банків і будівельних компаній. Цілком можливо, що житло, куплене, наприклад, восени, на піку цін, але по акції від банку, обійдеться дешевше, ніж взимку, але без вигідної пропозиції від кредитора.