Квіти: як вибрати при покупці

8-3-2017

Квіти завозять три типи фірм. Перші — в основному для себе і трохи на продаж дрібним оптовикам. Другі — на продаж дрібним оптовикам і трохи собі. Треті — виключно на продаж дрібним оптовикам.
Великі мережеві компанії завозять великі обсяги, обробляють їх, роздруковують коробки, підрізають квіти, очищають їх від відмерлих листочків, відпоюють, деяких навіть згортають в монобукеты і упаковують. Дрібні ж компанії часто просто віддають замовлення в коробках, навіть не відкриваючи їх, а господарі магазинчиків, лавок і прилавочков самі (найчастіше кустарно) намагаються їх оживити.
Краще купувати квіти в торгових мережах та великих магазинах, там вони проходять хоч якусь предобработку. Незважаючи на це, навіть у великих квіткових магазинах вам можуть підсунути чергове фуфло, так як мінімізація витрат, звичайно, потрібна, але викидати не хочеться. Якщо Ви шукаете якісний букет зі свіжими квітами і за доступною ціною ,то рекомендую dicentra.kiev.ua/

1. Пробегаемся очима по асортименту — вибір повинен бути великий, адже ми ж домовилися не купувати у метро.

2. Презирливо дивимося на зібрані букети. Не намагайтеся в трояндах вибирати довгоногих бордових красунь. Вони не варті цього.

3. Візьміть квітку, дістаньте з води, огляньте його з усіх сторін (будь-яке обурення продавця і перешкоджання ретельному огляду бутонів говорить про неякісний товар).

4. Подивіться уважно на бутон, він повинен бути свіжим і пружним.

5. Уявіть собі, що кінчиками пальців берете з поверхні жменьку піску і пропускаєте пісок крізь пальці, ніжно і акуратно, потім тихесенько проведіть подушечками пальців по бутону — він повинен бути трохи вологим і якщо верхні листки сухі — відмовтеся від нього.

6. Подивіться на зріз стебла квітки — він не повинен бути чорним, понюхайте його — не повинно бути ніяких запахів.

7. Акуратно вдихніть аромат бутона, КВІТКА ПОВИНЕН ПАХНУТИ ЯК КВІТКА.

8. Подивіться на маленькі зелені листочки під бутоном, вони повинні обіймати бутон як маленька дитяча ручка і ні в якому разі не згортатися, не обвисати і не бовтатися вниз.

Якщо всі ці вимоги дотримані, то починайте вибирати далі, зазвичай одна партія, що стоїть в одній тарі, приблизно однакова.

Грамотно вибрати квіти це велика наука. Будьте пильні!

★ ★ ★

Що роблять з тими кольорами, які починають помирати

1. Відпоюють.
Тобто знімають з вітрини, забирають в холодильну камеру +4°C +6°C, підрізають, обскубують подвядающие листочки і пелюстки, ставлять на воду, додають хімію, залишають на ніч. Результат зазвичай такий, що квітка з ранку починає виглядати на порядок краще, але це все одно вже вмираючий квітка.

2. Змотують в букети.
Уявіть, можна взяти кілька прив’ялих трояндочок, парочку будь-яких інших кольорів, гілочку гипсофилки потужніший, аспарагуса, присипати чимось блискучим, замотати в целлофанчик більш модно, збоку бантик і оп-ля — букетик під назвою «Очманілий», ціною в 1000 рублів (при собівартості в 100-120) готовий, залишилося тільки дочекатися лоха, який радісно потягне його своєю Манюньке, яка в свою чергу викине його через два дні на смітник. До того ж з букетами і працювати легше — замінив у букетику дохлу трояндочку і букетик тому на витринку. Думаєте, дохлу викидають?

3. Садять на хімію.
Є цілі фірми і лабораторії, які спеціалізуються на створенні химическиъ розчинів для підтримки квітів на рівні, найчастіше квіти бувають так напхані хімією, що навколо квітки витає запах кислоти. Я особисто бачив дівчат, які після весіль та заходів потрапляли з опіками рогівки ока, з страшною алергією на обличчі і руках, після того як їх обсипали пелюстками від троянд, або робили їм ванни і всипало шлюбне ложе. Ось тут ми згадуємо попередню завядшую троянду з букета, яку благополучно і пустили вам на пелюстки, і продали в пакетику спеціально для подібних утіх. Пам’ятаю була одна бабулька, приходила до нас на смітник, збирала дохлі троянди, додавала їх у варення і продавала у метро. Приємного апетиту!

4. Пожвавлюють вже померлі або браковані квіти шляхом махінацій, насаджуючи отломанный бутон на стебло шляхом складання складної конструкції з допомогою сірника, зубочистки, скріпки, клею Супермомент. Таких я називаю хірургами.

Особисто я знаю 30 способів як нагріти на квітах лоха, а таких способів сотні.

★ ★ ★

Як зберегти квіти
Все описане нижче є обов’язковим до виконання, крок вліво крок вправо — вбивство квітів, інших варіантів збереження їх життя (покласти у ванну тощо) не існує.

Кожна квітка це жива істота. Він спить, їсть, дихає і виводить продукти життєдіяльності. Всі квіти (за винятком кількох сортів дорогий троянди) до Росії завозяться з-за кордону — Кенії, Колумбії, Ізраїлю та інших країн. При температурі від +4°C до +6°C квітка дуже солодко засинає і може проспати дуже довго, але якщо зменшити температуру хоча б на один градус, він благополучно замерзне як п’яний в снігу, а підвищивши на пару — прокинеться і буде хуліганити прямо в коробці.

Грамотні оптовики тримають квіти в постійному терморежіме, неграмотні відповідно немає, тому заповідь перша: постарайтеся витратити трохи часу і знайдіть те місце, де квіти зберігаються та продаються з холодильника.

Якщо ви стали щасливим володарем букета, то майте на увазі, що краще купити квіти поштучно і окремо упаковку разом з якоюсь зеленню (гипсофилка, аспарагус або лімоніум) і потім створити букет самим, вийде дешевше. Не купуйте вже зроблені букети, в 80% випадків туди йдуть квіти, які вже закінчують свою багатостраждальну життя і помруть через пару днів.

Незважаючи на погоду, будь то спека чи мороз, при купівлі квітів ОБОВ’ЯЗКОВО загорніть їх у цупкий папір або в декілька шарів немарким газети, фрази «Так мені мовляв тільки до машини» не канают :). Створіть їм мікроклімат до води.