Що потрібно врахувати при купівлі квартири

Що потрібно врахувати при купівлі квартири
Купуючи квартиру, легко попастися на виверти шахраїв. Щоб уникнути цього, врахуйте наступні поради. Пропоную почитати Строительный скандал в Броварах исчерпан

Спочатку визначитеся, яку квартиру ви маєте намір придбати, оскільки придбання житла в новобудові або на вторинному ринку передбачає різні особливості
Розглянемо тонкощі придбання вторинного житла.

По-перше, ріелтор повинен отримати максимально докладний опис варіанту квартири, на який ви розраховуєте. Слід позначити кожну дрібницю, наприклад, віддаленість від центру і т. п., що допоможе підібрати найбільш підходящий варіант. Якщо вас цікавить житло в панельному будинку, вам буде простіше описати бажану планування, оскільки їх різноманітність обмежене не більш ніж трьома десятками.

Далі варто обумовити порядок і розміри оплати послуг ріелтора, а також позначити бажану ціну житла. Найчастіше, в неї включаються вартість оформлення угоди і розмір винагороди ріелтора. Як правило, покупця зовсім не цікавить дана сума, що дозволяє посереднику пропонувати варіанти з максимальною для вас ціною, з метою збільшення свого гонорару. Щоб уникнути зайвої переплати», слід визначити конкретну суму, або відсоток від ціни квартири, який виступить в якості винагороди ріелтора. Також слід обумовити розмір витрат на оформлення угоди та бік, оплачивающую їх (у разі, якщо даний пункт покладається на клієнта, вимагайте надання переліку витрат).

Виплачуючи аванс, зафіксуйте, що витрати на пошук варіантів квартир включені в оплату послуг ріелтора. Також буде незайвим позначити сторону, яка несе відповідальність за невдалу операцію (на випадок розірвання договору з посередником).

Нарешті, необхідно розглянути питання про відповідальність за правову чистоту угоди. Слід зазначити, що ріелтор несе відповідальність лише за помилки, допущені при оформленні угоди, а також за невиконання своїх зобов’язань (наприклад, посередник зобов’язався перевірити законність продажу квартири, але не провів відповідного контролю документації). За недобросовісність продавця ріелтор не відповідає. Відшкодування збитків лягає на страхову компанію, з якою ріелтерська фірма уклала договір страхування цивільної відповідальності. Слід ознайомитися з цим договором та включити посилання на договір з ріелтором.