Що таке seo просування сайту

12-13-2020

Seo (search engine optimization-оптимізація під пошукові системи) — це набір методів і заходів, які покликані підвищити значимість сайту в очах пошукових систем для збільшення пошукового трафіку. Простими словами — це якийсь набір завдань, виконавши які, ваш сайт отримає велику ймовірність потрапити в топ-10 видачі пошукових систем, а значить приводити більше користувачів. Хочемо порекомендувати замовити https://webmate.kz/seo-prodvizhenie, тут тфльки найкращі спеціалісти та доступні ціни.

Варто врахувати, що на сьогоднішній день для ефективного seo-просування сайту недостатньо просто виконати ряд завдань: такої простої і чарівної покрокової інструкції просто не існує. Це скоріше складна і комплексна робота. Так, для успішного просування ваш інтернет-сайт повинен відповідати ряду параметрів:

 • якість контенту. Всі матеріали (тексти, зображення, відео і т.д.) повинні бути добре підготовлені і повністю відповідати запиту користувача.
 • опрацьована структура сайту. Він повинен бути зручним для клієнта, користувач повинен мати можливість швидко знайти потрібну йому інформацію.
 • комерційні фактори. Якщо це комерційний сайт, обов’язково повинні бути такі елементи, як:номер телефонаформа замовлення (при наявності у конкурентів)кошик (при наявності у конкурентів)фільтрація (при наявності у конкурентів)контактыостальные елементи, які допоможуть вам визначитися з вибором товару або послуги
 • впізнаваність бренду і посилальна маса. Тут діє просте правило:» чим більше вас знають, тим більше про вас говорять«, а в очах пошукових систем це звучить як:»чим більше вас знають, тим більше на вас ставлять посилань».
 • швидкість завантаження сайту. Останнім часом це стає все більше значущим фактором через зростання популярності мобільних пристроїв і мобільного інтернету. Важливо стежити за оптимізацією коду і скриптів для більш швидкого завантаження сайту. Особливу увагу варто приділити відображенню на мобільних пристроях.
 • поведінкові фактори-один з головних факторів ранжирування на поточний момент. Ми вже писали докладно про те, що таке поведінкові фактори і зовнішні поведінкові фактори ранжирування.

У двох словах-це показник якості ресурсу в очах пошукових систем. На успішність seo-розкрутки впливають безліч параметрів:

 • час, проведений на сайті
 • глибина перегляду сторінок
 • показник відмов
 • dwell-time

І так далі.

Важливо розуміти, що методи пошукового просування сайту постійно змінюються і вдосконалюються. Тому те, що працювало вчора, може не працювати завтра і навпаки. Давайте зануримося в основні періоди розвитку пошукових алгоритмів. Це допоможе зрозуміти принцип просування в цілому.

Зародження. Навіщо потрібно seo?

Одночасно з появою пошукових систем в далеких 90-х роках, багато користувачів зрозуміли, що потрібно вивчати алгоритми пошукових систем, щоб з легкістю добувати трафік і клієнтів в інтернеті. У той час прийшло розуміння навіщо потрібно seo і з’явилася така професія як «seo-фахівець» — це були люди, які професійно займалися seo-просуванням сайтів. У цей період, в основному, досить було заспамити ключовими словами текст, щоб перебувати на високих позиціях. Результати пошуку були жахливими і не задовольняли ні користувачів, ні пошукові системи.

Ера посилань

У 1998 році пошуковою системою google був представлений алгоритм , які здійснив революцію в сфері ранжирування. Слідом за google, яндекс впровадив свій алгоритм тіц в 1999 році. Обидва алгоритми були схожими і грунтувалися на посилальному вазі. Кожна сторінка і домен отримували свою посилальну вагу, в залежності від кількості і якості посилань, які були проставлені на них і передавали вагу далі вихідним посиланням з їх домену. Для зразкового подання публікуємо картинку:

Одночасно з цим, seo-бізнес набирає все більших обертів — оптимізатори починають пачками робити сайти для продажу посилань і посилальний бізнес в результаті призводить до великої зашумленности даного фактора ранжирування.

Машинне навчання

Цей період в рунеті прийнято вважати з 2009 року, одночасно з виходом матрікснет. Це такий алгоритм машинного навчання, який сам будував формулу ранжирування і був розроблений пошуковою системою яндекс.

Приблизно після 2015 року до оптимізаторів прийшло розуміння, що правила гри сильно змінилися. На сьогоднішній день декларується більше 800 факторів, які беруть участь у формулі ранжирування. Єдиний метод на сьогодні просунутися в топ — 10 видачі — це системна і комплексна робота над сайтом.

Seo-просування сайтів що ж це таке і які бувають види?

Як ми вже говорили раніше, seo-просування-цілий комплекс заходів, з якими потрібна системна робота — починаючи від роботи над контентом, закінчуючи нарощуванням посилальної маси. Але умовно всі роботи можна розділити на 2 типи:

 • внутрішня оптимізація
 • зовнішня оптимізація

Зупинимося на кожному типі докладніше.

Внутрішня оптимізація сайту

Це весь комплекс заходів, які ви застосовуєте безпосередньо до свого сайту, а не на зовнішніх ресурсах. Ось кілька прикладів таких завдань:

 • складання семантичного ядра (попередній етап)
 • розробка файлу robots.txt і sliap.xml
 • правка технічних помилок
 • роботи, пов’язані з оптимізацією на сторінці-написання тексту, написання тегів title і meta. У світі seo це називається «on-page оптимізацією «(оптимізацією» на сторінці»)
 • поліпшення структури сайту
 • оптимізація зображень, відео
 • роботи над перелінковкой
 • робота над комерційними факторами
 • робота над поведінковими факторами

Потрібно враховувати, що за всіма параметрами, перерахованими вище, потрібно постійно стежити і виправляти. Досвідчені seo-фахівці заводять для себе чек-листи і регулярно перевіряють сайти по ним. В іншому випадку, ви можете упустити важливу помилку, яка призведе до втрати трафіку.

Зовнішня оптимізація сайту

Зовнішня оптимізація — навпаки, являє собою комплекс заходів, які ви проводите на зовнішніх ресурсах. Як правило-це робота з посилальною масою і впізнаваністю бренду.

Для отримання хорошої посилальної маси актуально:

 • написання та публікація статей на зовнішніх авторитетних ресурсах
 • розміщення прес-релізів
 • обмін посиланнями з авторитетними ресурсами
 • активний постинг на профільних ресурсах
 • робота з журналістами
 • підвищення впізнаваності назви бренду, без проставлення посилань

Методи seo-оптимізації

Як ви розумієте, в будь-якому бізнесі, поряд з легальними методами, можуть з’являтися не зовсім законні або взагалі заборонені. І seo не виняток. Тут виділяють наступні методи:

Біла оптимізація

Повністю законний метод, в якому роботи спрямовані на підвищення якості сайту за допомогою поліпшення всіх, вищевказаних параметрів. Це величезна праця, яка іноді вимагає безлічі знань, але результат вартий того.

Сіра оптимізація

Набір методів, які, хоча безпосередньо і не заборонені пошуковими системами, але все ж знаходяться десь » на межі» дозволеного. За використання таких методів можна потрапити під фільтр.

Чорна оптимізація або» black-hat seo «

Використання методів, які заборонені правилами пошукових систем. Рано чи пізно сайт потрапляє під фільтр або бан. До таких методів відносять, наприклад, дорвеї.