Справка 302 Н

Люди, професія яких передбачає роботу на небезпечному і шкідливому виробництві, в обов’язковому порядку повинні проходити медичну комісію, а також профогляд на підприємстві.

справка 302 Н

Приклади таких професій:

монтажник-висотник
машиніст
електрик
зварювальник
робітники металургійних та хімічних підприємствах і т. д.
Подібна практика законодавчо закріплена в ТК РФ. Подібні медичні огляди потрібні для того, щоб була можливість своєчасно виявити і попередити профзахворювання. Робота на шкідливому виробництві негативно позначається на здоров’я працівника, з часом викликаючи певні ускладнення. Вчасно виявлені ознаки захворювання допоможуть запобігти його розвиток.
З допомогою медичних оглядів завжди можна визначити реальну ситуацію на підприємстві, побачити і проаналізувати динаміку розвитку патологій. Чим кращі показники фізичного і психічного здоров’я колективу, тим вище його працездатність.

Частота і терміни проведення медичних оглядів визначаються представниками відділів охорони праці підприємств, медперсоналом організацій, Росспоживнаглядом і вищою інстанцією – Міністерством охорони здоров’я РФ. В основному подібні огляди проводяться на щорічній основі.