Як вибрати батарейки

12-21-2020

Батарейка 6F22 GP GREENCELL зелёная (500)

 

 

У справжньому ринковому асортименті одноразових джерел живлення нескладно заплутатися. Як вибрати батарейки з десятків і навіть сотень найменувань, що відрізняються етикетками, типорозмірами, потужністю і додатковими можливостями? Також хочемо вам порекомендувати батарейки оптом в інтернет магазині knopa.

Спробуємо розібратися разом.

Як вибрати батарейки

1. Типорозмір

Перш, ніж вирушати в магазин, визначаємо тип і розміри потрібної батарейки. Це може бути:

 • пальчикова батарейка;
 • мізинчикові;
 • крона;
 • таблетка( кнопка);
 • інший тип специфічних батарей;

Типорозміри вказані на корпусі батарейки або в інструкції до пристрою-споживача. І це особливо важливо, якщо ви зіткнулися з незвичайним типом батарейки в пристрої на зразок слухового апарату, брилка сигналізації, мобільного телефону, фотоапарата та ін.

2. Дешеві або дорогі — залежить від ємності

Залежно від пристрою, для якого ви купуєте батарейку, визначається приблизна категорія батарейок. Сольові джерела живлення-максимально дешеві, але не відрізняються довгим терміном служби.

Лужні батарейки (алкалінові) виявляться дорожче, але чи дійсно варто переплачувати?

Варто знати, що будь — яка батарейка має найважливіший параметр-ефективну ємність (mah), від якого залежить кінцева ціна батарейки.

Чим вище струм розрядки експлуатованого вами пристрою, тим більший заряд йому буде потрібно, а значить, не обійтися без лужних і потужних батарейок, які будуть дорожче сольових елементів живлення. Відзначимо, що потужні пристрої відрізняються від малопотужних рядом візуальних особливостей. До енерговитратних елементів пристрою-споживача відносять:

 • різні моторчики і динаміки;
 • звуковідтворювальні плати;
 • світлові елементи (спалах, лампочка, ліхтарик).

Таким пристроям обов’язково потрібні лужні — алкалінові батарейки і тут без варіантів!

З іншого боку, сольовими (дешевими) джерелами живлення можна обійтися:

 • в годиннику;
 • в пультах управління;
 • в пристроях з ж / к екраном;
 • в брелоках (не музичних).

3. Крива розряду-повинна бути плавною

Ми розуміємо, що оцінити цей критерій не дуже просто, особливо без візуальної оцінки графіків розряду. Проте, не варто спокушатися настільки привабливими» розумними » промовами продавця, що намагається продати відверто неякісний товар.

Так ось, цей графік повинен бути максимально плавним.

Ніяких різких стрибків і падінь в кінці.

1 поступовий, стабільний розряд батарейки дозволить вчасно помітити її погіршуються якості, щоб запастися новими джерелами живлення. До того ж плавний розряд більш кращий для всіх типів споживаючих пристроїв.

4. Термін придатності-на упаковочці

Будь-яка батарейка, незалежно від фірми або типорозміру, має фіксований термін придатності, за який втрачає основну частину свого заряду.

Причому, втрати будуть відбуватися навіть без експлуатації батарейки на практиці, якщо та просто пролежить на полиці магазину і випадково потрапить у ваші руки.

Важливо: навіть потужна і дорога батарейка з вичерпаним терміном служби може виявитися непридатною до використання протягом заявленого часу!

Не варто забувати і про умови зберігання батарейки.

Деякі джерела живлення втрачають свої якості при зимовому холоді або літній спеці. У зв’язку з цим постарайтеся візуально оцінити умови, в яких ці батарейки зберігає ваш безпосередній продавець. Якщо батарейки звалені в загальний ящик і виставлені на засніжених або обпалених сонцем прилавках ринку, самі розумієте, купувати їх не рекомендується.

5. Літієві батарейки-окрема тема

Безумовно, літієві батарейки вкрай популярні сьогодні, незважаючи на дуже високу ціну. Покупець прагне взяти «що дорожче», а в результаті — спалює пристрій споживач величезною енергією літієвих батарей. Щоб уникнути цього, при покупці літієвих батарейок обов’язково уточнюйте, чи не будуть вони згубні для вашого кишенькового ліхтарика або дитячої іграшки.

В цілому — літієві батарейки-це окрема тема статті для нашого сайту, знайти яку можна, скориставшись каталогом статей або системою пошуку. І пам’ятайте: «дорогі « — не завжди означає»хороші»!

Інформаційна підтримка: Knopa