Як вибрати дитячу вишиванку

7-22-2021

Напередодні навчального року попит на дитячі вишиванки особливо високий. На святі такі сорочки виглядають одночасно красиво і урочисто. Але тільки за однієї умови: вишиванка повинна бути правильно підібрана. Как выбрать детскую вышиванку можливо почитати на сайті .

Як купити дитячу вишиванку-основні параметри

Вишиванка-виріб, який дитина може носити як щодня, так і по урочистих випадках. Тому найважливішим параметром одягу є ступінь її комфорту. У сорочках він визначається:

  • правильністю розміру;
  • довжиною рукава;
  • складом тканини.

Настійно не рекомендується купувати вишиванку» на виріст», оскільки на дитину така буде виглядати абсолютно безглуздо. Виріб може бути трохи вільним, але не більше того. Досить часто батьки стикаються з ситуацією: модель обрана за розміром, але рукав довгий. В цьому випадку краще віддати перевагу індивідуальному пошиттю вироби. Ще один можливий варіант-моделі з коротким рукавом.

Зовнішній вигляд і довговічність одягу визначається складом тканини. Синтетичні моделі розглядати дитині взагалі не варто. Найкраще купити дитячу вишиванку з сорочкової тканини-попліну. Вона не мнеться, відмінно переться і прасується. Альтернативою попліну може стати натуральний льон, але потрібно враховувати: речі з цього матеріалу сильно мнуться.

Про що розповість символіка дитячих сорочок

Вишиванка-національний український одяг, в якому розкриваються історія і культура народу. Орнамент на речах-це не просто прикраса. Кожен малюнок має конкретну символічну трактування, і при виборі одягу її рекомендується враховувати

Здавна вважалося, що вишиванка привертає до дитини хорошу енергетику, захищає його від косих поглядів і життєвих невдач. Посилити цей ефект сорочки були покликані рослинні і тваринні орнаменти.

Для хлоп’ячих вишиванок найкраще підходять дубки і правильні геометричні фігури. Вони символізують собою рішучість, силу характеру, сміливість.

На моделях для дівчаток доречні різноманітні квіти і калина. Ці рослини є символами працьовитості, мудрості і краси.

Не менш важливу роль в трактуванні символів грає їх колір. Пріоритетними відтінками для дитячих українських вишиванок вважаються червоний, синій, жовтий і зелений. Ці кольори в сорочках можуть бути монохромними або комбінуватися між собою, формуючи барвистий і життєстверджуючий орнамент.