Як вибрати корм для собаки

3-28-2017

Далеко не всі собаки згодні їсти рослинну їжу, а вона необхідна. І не все те м’ясо, яке ви купуєте, корисно для собачого організму, а якщо м’ясо із супермаркета власник замінює «собачим» м’ясом, так званим «вимушеним забоєм», то про здорову їжу взагалі говорити не доводиться. Кількість вітамінів, мінеральних речовин, мікро — і макроелементів теж підрахувати важко. Якщо Ви шукаете якісний корм для свого улюбленца за доступною ціною , то рекомендую фірму Белкорм

До речі, ще й тому, що у різні періоди життя собакам потрібні різні набори складових корму. Логічно припустити, що старіючої або вагітної собакам потрібна абсолютно різна дієта, а в домашніх умовах дуже складно правильно збалансувати продукти. Хочу нагадати, що процес перетравлення їжі з допомогою ферментів специфічний не тільки у відношенні різних видів ссавців, але і щодо різних продуктів. Тут сухі корми для собак мають незаперечну перевагу перед будь-яким самим збалансованим кормом, приготованим в домашніх умовах. Правда, тут, мені здається, впровадження «дружніх мікроорганізмів, грибків і мікробів», які допомагають перетравлювати їжу собаці шкідливо. Шлунок собаки не повинен лінуватися.

Ось так плавно ми підійшли до другого питання. Якими сухими кормами краще годувати? Безсумнівно, якісними та професійними. Вони дорожче споживчих кормів. Їх виробляють відомі і визнані в світі фірми. У них немає філій по виробництву в країнах зі слаборозвиненою економікою та великим бажанням заробити. Корми в світі поділяються на наступні класи:

-економний клас (economy). Корми, на які покупець витрачає мало грошей. Вони виготовлені з дешевих інгредієнтів. Часто в таких кормах використовуються м’ясні продукти «категорії 4D» — полеглих, вмираючих, хворих і старих тварин, що надходять на бійню. Використання в кормах для домашніх тварин відходів з бійні збільшує ризик розвитку у них пухлин або інших захворювань. Також шкідливо і м’ясо худоби, яка отримувала великі дози гормонів росту, антибіотиків, пестицидів і т. п. Шкідливо і м’ясо ембріональних тканин тільних корів, так як навіть високотемпературна обробка не дозволяє позбутися від надлишку гормонів. Як правило, собак не можна тримати постійно на таких кормах, так як при постійному згодовування собакам такого корму у них зупиняється або сильно сповільнюється ріст і розвиток скелету, шкіра і шерсть набуває вигляду недоглянутий, хворий, іноді з’являються порушення поведінки. Так питається, економічний це корм?
-клас пользовательних (regular) кормів. Це більш якісні корми, але в них часто буває необґрунтовано високий вміст протеїну, яке може привести до захворювань сечостатевої системи і нирок. Такі корми можуть мати добавки синтетичних барвників та підсолоджувачів, що крім усього іншого може викликати алергічні реакції у тварин. Часто із-за застосування в кормах синтетичних покращувачів смаку, запаху і підвищеної концентрації солі, саме такі корми наші чотириногі улюбленці їдять з великим задоволенням, ніж більш високоякісні сухі корми.
-клас першосортних (premium) і клас високоякісних (performance) кормів. Вони краще засвоюються, собаці на годування потрібно менше такого корму, відхід калу при годуванні таким кормом буде менше. Собака може харчуватися тільки таким кормом і виглядати чудово. В таких кормах в якості м’ясної компоненти використовуються м’ясо яловичини, ягня, птиці. Такі корми витримані по балансу мінеральних речовин, фізіологічно необхідних собакам у кожен віковий період, що запобігає захворювання кістяка, нирок, сечостатевої та серцево-судинної систем. Кількість протеїну в таких кормах теж оптимально.

Вибираючи сухий корм для вашої собаки, зверніть увагу, що якщо мішок корму коштує дешевше, ніж його реклама, то, напевно, варто задуматися, а з чого ж він насправді? Не варто, на мій погляд і брати корми завезені разово, тобто незрозуміло хто і як їх привозить, яка фірма ними торгує, як зберігає, що входить в цей корм, які норми корму рекомендовані для різних порід. Останнім часом з’явилася ще одна проблема — стали з’являтися корми «двійники», т. е. завозиться корм, у якого в назві є слово з вже опробованного якісного корму, а дрібніші — інші слова з назви. І люди трапляються часто на такий прийом. Зрозуміло, що своє, гарне, якісне краще розкручувати під оригінальною назвою, а не запозичувати чуже. А якщо немає інтересу до своєї марки, значить і у нас не повинно бути інтересу купувати таке. Особисто я не люблю і якісні корми, ціни на які у нас в країні штучно завищені. Всі ми зараз люди грамотні і хоча самі не їздимо за кордон за мішком корми, завжди можемо дізнатися, скільки коштує той чи інший корм на батьківщині, і якщо мішок корму в Росії коштує в 3-4 рази дорожче, ніж у країні-виробнику, то, вибачте, збагачуйтеся не за мій рахунок, — яку рекламу при цьому не давав продавець.

Не секрет, що в Америці 15-кілограмовий мішок будь-якого професійного корму коштує в магазині не дорожче 25-30$ (я називаю ціну корми premium і superpremium класу в дорогому супермаркеті), а, отже, він за визначенням не може коштувати у нас дорожче 45 доларів. А мав би і менше. Постачання кормів з Європи і того дешевше. Але це ліричний відступ. Так все ж які корми краще всього вживати. А от і не скажу, так як кожній собаці потрібен свій корм. Наприклад, пуделям і багатьом іншим «вовняним» породам, як мені здається, краще брати корми, щадні печінка, до складу яких входить ягня з рисом. Багато фірм їх називають кормом для аллергичных собак. Але це далеко не вся специфіка корми, заснованого на м’ясо ягняти. Відомо, що корми, які містять рисову складову краще впливають на шкіру і шерсь тварини. У цьому сенсі дуже корисні так звані «супи», т. е. містять пластівці. Але, на жаль, вони йдуть не всім собакам, а із тих, кому вони підходять, не всіх змусиш їх їсти. Не всі до речі люблять і ягняти. Тому підбирати сухий корм потрібно орієнтуючись на свою собаку. В першу чергу треба звертати увагу на стан вовни і очей собаки, уважно слідкуйте за її калом.

На що слід звертати увагу при виборі корму?

На країну виробника. Якщо корм робиться за ліцензії, подумайте, а чи треба вам це? На початку моєї практики годування сухими кормами ми (кілька розплідників великих пуделів) зіткнулися з тим, що наші прекрасно відчувають і чудово виглядають собаки, які харчуються вже близько півроку сухими кормами, раптом несподівано зачесалися, почали в одних випадках роздягатися, в інших міняти забарвлення, по-третє, покриватися лупою, хоча умови життя та годування не змінювалися. З’ясувалося, що шанована нами в той час фірма, не попередивши нас, перестала привозити корм з Америки, а перейшла на більш дешеві (для продавця) корми з голландського філії, який використовував інші консерванти. Результат був якщо не на обличчі, то вже на мордах наших собак точно.

На зазначені фірмою консерванти. Як правило професійні сухі корми містять природні консерванти — це вітаміни С і Е (т. н тонкоферолы), а корми пользовательного класу містять хімічні консерванти: этоксивин, натрію нітрат, бутилат гідроксіанізол і бутилат гидрокситолуол. На «просунутому заході» все серйозніше ставлять питання про заборону використання хімічних консервантів при виготовленні сухих кормів для тварин, тому що вони є джерелами підвищеної небезпеки захворювання тварин на рак, служать причиною дисфункцій печінки, нирок, підшлункової залози, статевих органів.
Використовуються харчові барвники при виготовленні корму. Думаю, що не варто пояснювати, що собаці байдуже якого кольору є корм, його фарбують для покупців, а от чи треба? Основна маса барвників, так само, як і хімічних консервантів шкідлива собакам. Вони володіють канцерогенними властивостями, підвищують чутливість собак до вірусів.
Для покупця не повинно бути секретом, що і в яких кількостях входить в корм. Якщо постачальник і виробник не в змозі (або не хоче) надати інформацію про вміст поживних речовин, що входять в корм даної фірми, не варто перевіряти його складу з допомогою здоров’я вашої собаки. Я стикалася з фірмами, які щиро не розуміють, а яка мені різниця, як збалансовані між собою в кормі йод та мідь (їх баланс особливо важливий для собак зі світлою шерстю, скільки і яких мінеральних речовин входить до складу корму, який відсоток вітаміну В12 тощо) Мене, як власника вовняних собак (пуделів і йорок) сильно цікавить наявність линолиевой кислоти, селену і кератину. Виробник і продавець не повинні тікати від вас, якщо ви ставите їм ці або подібні питання.
На кількість рідини, тобто відсоток вологості корму, так як є корми сухі і напівсухі. Напевно, немає сенсу платити гроші додатково і за воду. Її краще тримати завжди свіжою в окремій мисці для собаки. Відсоток вологи в сухому кормі повинен бути не більше 10%. До речі, термін зберігання сухих кормів вище, ніж кормів з підвищеним відсотком вологи.