Рейтинг@Mail.ru
+3(050) 889-01-47    +3(098) 236-24-44

Як вибрати надійного провайдера ЦОД: сім факторів успіху

Надійний центр обробки даних забезпечує безперебійне живлення і охолодження встановленого обладнання, безперервну роботу ваших серверів, канали зв’язку і багаторівневий захист для забезпечення безпеки критично важливих даних. Але не всі ЦОД однаково корисні. Дуже часто надійність центру обробки даних і якість сервісу залежать від компанії, яка ним володіє.Пропоную автоклавы

Деякі центри обробки даних (особливо за кордоном) належать компаніям, що займаються нерухомістю, інші — холдинговим компаніям, які володіють іншими видами високотехнологічного або не високотехнологічного бізнесу. Часто компанії-власники мають лише мінімальний досвід володіння та експлуатації центру обробки даних. Краще вибирати надійного, досвідченого провайдера, який спеціалізується на центрах обробки даних. Розглянемо рекомендації, які дають на цей рахунок зарубіжні експерти, і спробуємо дещо адаптувати їх до умов російського ринку.

Очевидно, що найдешевший варіант не завжди означає кращий сервіс за ваші гроші. Якщо ви не хочете жертвувати безпекою ІТ або ризикувати критично важливими даними, то краще уникати провайдерів, які вважають центр обробки даних «просто ще одним високотехнологічним складом», не мають достатнього досвіду чи орендує майданчик у іншого власника. У ролі провайдерів ЦОД в Росії можуть виступати системні інтегратори, телеком-провайдери, великі вендори, власники комерційних ЦОД, хмарні провайдери. Російський ринок комерційних ЦОД до початку 2017 року досяг приблизно 14,5 млрд. рублів, що на 11% більше торішніх показників.

Існує сім критичних факторів успіху, які слід враховувати при виборі центру обробки даних. У їх числі:

Досвід компанії.
Її фінансова стабільність.
Фізична інфраструктура.
Фізична безпека.
Обслуговування і підтримка клієнтів.
Угоди про рівень обслуговування
Запропоновані тарифні плани.

Фактор успіху № 1: досвід компанії

Безсумнівно, велике значення має досвід компанії — власника центру обробки даних, наскільки давно вона працює в галузі. Не забувайте і про перспективу: варто вибирати постачальника послуг центру обробки даних, який зможе розміщувати ваше ІТ-обладнання не один рік. Шукайте провайдера ЦОД, який відомий у цьому бізнесі не один рік (а краще – 10 років), що побічно підтверджує надійність компанії.

Значний «послужний список» також показує, що компанія накопичила достатній досвід експлуатації центру обробки даних, щоб забезпечити гідний сервіс і високу надійність функціонування свого майданчика.

Якщо у провайдера є додаткові компетенції в області технологій, корисно з’ясувати, наскільки тісно вони пов’язані безпосередньо з центром обробки даних. Супроводжуються послуги оренди площ у центрі обробки даних або розміщення устаткування клієнтів (колокейшн або колокации) іншими послугами, які саме послуги надаються? Є спеціальний підрозділ, націлене на надання клієнтам найкращого сервісу?

Має провайдер один або декілька центрів обробки даних? Чим більше майданчиків (включаючи закордонні – орендовані або власні), тим серйозніше бізнес. Добре, якщо провайдер – росте, розвивається, тобто вона будує або купує нові центри обробки даних, а не просто експлуатує наявні. Це показує, що компанія інвестує в бізнес і впроваджує нові технології.

Попросіть у провайдера список клієнтів, якщо це відкрита інформація, познайомтеся з «історіями успіху» та відгуками клієнтів. Якщо в числі замовників – великі й відомі компанії та організації, значить, вони вже проявили старанність, вивчили питання і готові довіряти цьому провайдера свою ІТ-інфраструктуру і критично важливі дані.

Запитайте у провайдера, який обслуговує він інші компанії з вашої галузі. Якщо власник центру обробки даних спеціалізується на обслуговуванні певних галузей або вертикальних ринків (наприклад, охорони здоров’я, фінансової або нафтогазової галузі), то він, ймовірно, добре обізнаний про потреби клієнтів з цих галузях (наприклад, розуміють вимоги щодо зберігання персональних даних і може виступати в ролі оператора таких даних).

Також не завадить зайти на сайт провайдера для ознайомлення з біографіями керівництва, якщо там є такі відомості. Як довго вони працюють в компанії? Який у них досвід в галузі дата-центрів? Якщо керівники мають багатий досвід роботи в сфері центрів обробки даних, вони, ймовірно, краще розуміють, як працюють успішні ЦОД, а також знають потреби їх клієнтів.

Нарешті, запитайте, чи є у постачальника якесь стратегічне партнерство, яке може бути корисно для вашої компанії (наприклад, він може бути партнером постачальника хмарних сервісів SaaS, PaaS або IaaS, постачальника серверних платформ для хостингу, або провайдера рішень безпеки). Також запитаєте, отримав провайдер якісь галузеві нагороди за якість обслуговування своїх клієнтів.