Як вибрати настінні обігрівачі

2-26-2021

Велика частина населення нашої країни живе і працює в суворих кліматичних умовах три сезони з чотирьох. Тому кожен житель хоч раз так стикався з вибором опалювального приладу. У справжніх кліматичних реаліях на перше місце виходить більш актуальна проблема-вибір найбільш економічно вигідні настінні обігрівачі ! у цій статті ми розберемося з фактами і міфами про інфрачервоні обігрівачі, допоможемо вибрати і навіть зорієнтуємо за ціною. Детальніше про те, що являє собою інфрачервоний обігрівач, дивіться в першій частині статті.

Існує кілька міфів про шкоду для здоров’я інфрачервоних обігрівачів.міф. Від інфрачервоного обігрівача можна отримати опік.факт. Тут як на пляжі: якщо ви загоряєте без захисту і багато-ви згорите, і це принесе шкоду. Тому якщо ваш інфрачервоний обігрівач підходить по потужності, то буде приносити тільки користь.

Міф. Постійно включений ікт сприяє розвитку ракових клітин.факт. Те ж саме, якщо агрегат обраний і розташований вірно, то нормативи по потужності випромінювання не будуть перевищені і інфрачервоний обігрівач буде безпечний для оточуючих.міф. Інфрачервоні обігрівачі призначені тільки для нежитлових приміщень.факт. Як вже говорилося вище, просто дуже важливий правильний вибір.

Тому зупинимося докладніше на критеріях підбору, для виключення найпоширеніших помилок у виборі інфрачервоних обігрівачів. В першу чергу потрібно вирішити для яких цілей потрібен інфрачервоний обігрівач.

Переваги інфрачервоних обігрівачів

Головною відмінною особливістю інфрачервоного обігрівача є кардинально інший принцип роботи. Вони не нагрівають повітря, вони гріють вас і навколишні предмети, точно так само як це робить сонце. Крім того вони: * зменшують витрати електроенергії-інфрачервоний обігрівач не витрачає енергію на нагрівання повітря * швидко і рівномірно прогрівають приміщення * «точково» нагрівають тільки конкретну область, – наприклад, диван, робоче місце або столик в кафе

Найбільш затребуваними на ринку сьогодні є електричні інфрачервоні обігрівачі для будинку, квартири, гаража або дачі. Для відритих ділянок, таких як сад, тераса або альтанка, більше підходять газові інфрачервоні обігрівачі. Вони економічно вигідніші, але мають деякі особливості: рекомендовано використання в нежитлових приміщеннях або на вулиці; виробляють вибухонебезпечну суміш – не залишати без нагляду тривалий період; деяким моделям необхідний постійний приплив повітря.

Для будь-яких закритих приміщень слід розглядати тільки довгохвильові інфрачервоні обігрівачі. Вони мають безпечну температуру нагрівальних елементів. Середньохвильові можуть застосовуватися тільки у великих заміських будинках або квартирах з стелями понад 3-х метрів. Короткохвильові в побутових приміщеннях використовувати не можна!

За типом нагрівальних елементів все інфрачервоні обігрівачі для квартири або дачі можна розділити на 2 групи.

Перші випромінюють тепло і світяться – вольфрамові, галогенні, тени і карбонові. Їх переваги в першу чергу в низькій ціні (крім карбонових, тому що довговічність вуглеводневого волокна збільшує їх вартість) і у високій швидкості нагріву. Недоліком же є небажане використання в спальнях і дитячих через відкриті нагрівальних елементів і світіння під час роботи.

Другі тільки випромінюють тепло-керамічні і плівкові мікатерміческіе панелі. Найбільший плюс таких інфрачервоних обігрівачів-це величезна кількість дизайнерських рішень для будь-якого інтер’єру, плюс більш безпечне використання. Ну і мінусом стала висока ціна.

Як і у класичних радіаторів, у інфрачервоних обігрівачів є і переносні і стаціонарні моделі.

Стельовий, настінний або, може бути, підлоговий?

І головна «головний біль » — це стельовий, настінний або підлоговий інфрачервоний обігрівач підійде саме вам?найпопулярнішим за типом кріплення є стельовий. Він заслужено лідирує за рахунок трьох факторів: не займає додаткового місця, має найширший діапазон дії і випускається у великій кількості варіантів. З недоліків же-потрібен точний розрахунок потужності з урахуванням висоти стелі, площі приміщення і рівня теплоізоляції.настінний інфрачервоний обігрівач виграє у стельового при необхідності нагріти тільки певну зону, наприклад диван у вітальні, на якому сім’я комфортно зможе дивитися тб. А настінні плівкові панелі ще й послужать ексклюзивним елементом декору.незмінним лідером в мобільності служить підлоговий інфрачервоний обігрівач. Його можна переміщати з кімнати в кімнату при необхідності, або навіть брати з собою на дачу для додаткового опалення у вихідні дні. А деякі плівкові панелі можна навіть заховати під килим.

Приклад розрахунку потужності інфрачервоного обігрівача для будинку, дачі

Площа помещеніясамая елементарна формула для визначення потрібної потужності — це 1 квт на 10 м2 для основного обігріву приміщень і 0,5 квт потужності на 10 м2 для додаткового. Спробуємо на прикладі вибрати кращий інфрачервоний обігрівач для дачі. Припустимо вітальня має площу 20 м2, для її повного обігріву буде достатньо потужності в 2000 вт, для додаткового не більше 1000 вт, а для обігріву конкретного місця вистачить і 300-400 вт. У більшості випадків для основного обігріву більш раціонально встановити 2 агрегату в ½ підходящої потужності, ніж один. Зона одного інфрачервоного обігрівача буде перекривати теплову зону другого і обігрів вийде більш рівномірним і повним.

Теплоізоляціяпрі її високому рівні, можна спокійно користуватися формулою вище. Якщо теплоізоляція слабка, то слід брати підвищений коефіцієнт – 1,5 квт на 10 м2. Ця ж формула підійде, наприклад, для дачі, в яку приїжджають тільки на вихідні, а за будні дні вона сильно «остигає».різниця температур повітря теж має значення. Тому якщо приміщення не має теплоізоляції або обігрівач планується встановлювати на вулиці, потрібно розраховувати потужність вже 2-2,5 квт на 10 м2. Саме таким значенням слід скористатися, якщо планується інфрачервоний обігрівач для дачі, на якій облаштована відкрита тераса або альтанка.