Як вибрати штучні квіти?

1-25-2018

Квіти – це зразок гармонії і краси, створений самою природою. Однак їх головні недоліки – крихкість і недовговічність – суттєво обмежують можливості використання живих квітів для декору приміщень, оформлення різних святкових заходів і урочистостей. Тому на зміну живим квітам прийшли штучні рослини, виготовлення яких стало одним з важливих напрямків сучасної флористики. Штучні квіти, на відміну від живих, ніколи не зів’януть, зберігають свій первісний вигляд протягом тривалого часу, не вимагають особливого догляду або особливих умов утримання, стійкі до несприятливих впливів (наприклад, підвищена вологість, прямі сонячні промені, сигаретний дим, хімічні речовини тощо). При цьому якісні штучні рослини по своєму зовнішньому вигляду практично не відрізняються від справжніх і можуть стати прикрасою будь-якого інтер’єру.рекомендую замовити Здесь

На російському ринку штучних квітів переважає продукція зарубіжного виробництва. Дешеві пластмасові квіти низької якості імпортуються з країн Південно-Східної Азії, більш дорогі завозяться з Європи (Італія, Польща тощо). Присутні в цьому сегменті і вітчизняні виробники. Проте кількість останніх поки ще дуже невелика, а їх продукція не відрізняється великою різноманітністю. Між тим, експерти вважають, що цей напрямок досить перспективно при правильно обраній ніші. Навряд чи ви зможете конкурувати з китайськими фабриками в сегменті продукції низької цінової категорії. Навіть з урахуванням транспортних і митних витрат вартість штучних квітів, що завозяться з Піднебесної, виявляється нижче вартості аналогічного товару, що виготовляється на території нашої країни. Крім того, останнім часом попит на дешеві, грубо зроблені квіти стрімко знижується. На перший план виходять штучні представники флори, які практично нічим не відрізняються від справжніх і виготовляються не з грубого пластику, а з органзи, поліестеру, латексу, пергаменту і навіть натурального шовку. Звичайно, такі квіти коштують дорожче паперових і пластикових, проте споживачі готові переплатити за якість і максимальну наближеність до «оригіналу».

Виробництво штучних квітів

Процес виготовлення штучних квітів залежить від використовуваних матеріалів. Однак схема їх виробництва, у цілому, схожа. Спочатку жива рослина розбирається на складові елементи, за формою яких виготовляються лекала. Цим займаються дизайнери, але не прості, а працюють у сфері флористики і добре розбираються в ботаніці. Знайти таких фахівців в нашій країні буде непросто. Але це не означає, що їх немає. Просто шукати їх слід не на сайтах, де розміщуються вакансії і резюме шукачів, а в спеціалізованих групах в соціальних мережах.

На наступному етапі виробництва за заготовленим лекалами вирізаються, штампуються, відливаються і вылепляются листя, стебла, тичинки, пелюстки та інші складові елементи майбутньої квітки. Для виготовлення листків та пелюсток максимально «правдоподібних» штучних рослин використовується, як правило, текстиль, який просочується спеціальними складами, що дозволяють надавати матеріалу різні форми і оберігають тканину від осипання по краях. Потім з цієї тканини за допомогою пресів вирізають окремі елементи – листочки і пелюстки, які потім забарвлюються в потрібні кольори. За допомогою спеціального обладнання в них продавлюються прожилки і підвертаються краю. Готові пелюстки збираються разом з заздалегідь підготовленими тичинками і закріплюються навколо серцевини. Вся конструкція збирається на стеблі з пластику, дроту, пап’є-маше, жесті і т. д. Зрозуміло, таке виробництво у великих масштабах не здійснюється вручну. Існує спеціальне автоматизоване обладнання для виготовлення штучних квітів. Лінія китайського виробництва, в яку входить установка для відливання стебла, дві установки для вирізання листя, машина для вирізання пелюсток, дегидратор і три формують верстата, обійдеться в суму близько 190 тисяч юанів (1 млн. рублів), не рахуючи витрат на доставку та пусконалагоджувальні роботи. Також виробник радить додатково придбати насос з вітряним двигуном.

Оренда котеджів і турбаз по франшизі «Будинок в оренду»
Віддалений бізнес. Заробляємо на оренді турбаз і котеджів
Проектна продуктивність такого обладнання за одну восьмигодинну зміну становить 480 шт. виробів на установці для відливання стебла і 1920 шт. на формуючому верстаті. Виробничий цикл установки для відливання стебла становить від 15 секунд до хвилини, в залежності від форми деталі, а виробничий цикл формувального верстата – від 5 до 15 секунд. Для обслуговування такої лінії потрібно близько тридцяти осіб. Крім того, для її розміщення потрібно буде підшукати виробниче приміщення достатньої площі. Габарити (д*ш*в) окремого обладнання, що входять в склад лінії, наступні: установка для відливання стебла: 2450*750*1440 мм; установка для вирізання листя: 2400*700*800 мм; машинка для вирізання пелюсток: 1950*1000*1300 мм; дегидратор 380V1.1кВт: 1500*600*700 мм; формує верстат (стандартна модель): 550*600*750 мм. Мінімальні витрати на організацію такого виробництва складуть від 5 млн. рублів. Зразкові терміни окупності складають від 2,5 років.

Імпорт штучних квітів з Китаю

Втім, як згадувалося вище, вигідніше везти з Китаю не обладнання для виробництва штучних квітів, а вже готовий товар. Штучні квіти та різні аксесуари до них виробляються в невеликому китайському місті Іу, який відомий своїм оптовим ринком товарів легкої промисловості Футьен. На цьому ринку можна придбати декоративні дерева і кущі, трав’яні покриття, в’юнкі рослини, весільні та святкові букети, різноманітні квіткові композиції (аж до весільних вінків). Тут можна придбати не тільки дешеві вироби, але і дорогі квіти з силікону, які складно відрізнити від справжніх навіть навпомацки. Крім власне квітів, в асортименті виробників в Іу є також різноманітні кошики, вази, підставки, горщики, стрічки та різні флористичні аксесуари.

Якщо у вас вже є досвід роботи з китайськими постачальниками, а також вільний час, то вигідніше їхати за товаром самому, щоб особисто подивитися зразки і обговорити з постачальником всі питання. При відсутності досвіду та/або часу фахівці радять звернутися до послуг посередників. Хоча в цьому випадку ваші витрати виявляться вище, але, в кінцевому рахунку, ви від цього тільки виграєте. На закупівлю першої партії товару в Китаї буде потрібно від 300 тисяч рублів. При виборі квітів звертайте увагу не тільки на ціни, але, в першу чергу, на асортимент. Чим більш оригінальними і красивими будуть ваші квіти, тим вище шанси їх продати. Реалізовувати таку продукцію можна як самостійно, так і через оптові компанії і безпосередньо квітковим магазинам і окремим реалізаторам.

Продаж штучних квітів

Дешеві штучні квіти користуються найбільшим попитом перед релігійними святами, коли прийнято відвідувати кладовища. Націнка на ритуальні квіти може становити до 5-6 разів. Такий бізнес є сезонним і навряд чи може розглядатися як постійне джерело доходу, хоча в сезон може приносити чималий прибуток. При цьому він не вимагає великих вкладень. На закупівлю початкової партії дешевих кольорів китайського виробництва на оптово-роздрібних ринках або базах піде від 100 тисяч рублів. Не лінуйтеся перераховувати кількість квітів в упаковках: при дрібнооптовій торгівлі недбайливі продавці нерідко продають упаковки по 80-90 квітів замість заявлених ста в розрахунку на те, що поспішають покупці не будуть витрачати час на перевірки. Старайтеся, щоб у вашому асортименті були квіти різних видів і різних цінових категорій. Краще всього купують дешеві квіти (маленькі низькі букети – так звані «бордюрки», одиночні квіти). Але чим ближче до свята, тим менш розбірливими стають покупці. А у великодній день вони беруть все підряд, навіть дорогі вінки.

Магазини суші і азіатських продуктів на винос по франшизі «СУШИШОП»
Як відкрити свій магазин суші на винос
Додаткові витрати пов’язані з орендою торгової точки (оптимальне місце – ближче до кладовищ). Крім того, буде потрібно місце для зберігання квітів. Досвідчені підприємці радять використовувати для цього гараж або будь-яке інше нежиле приміщення. Штучні квіти – «брудний» товар, при переміщенні та зберіганні якого постійно утворюється дрібне сміття – відірвалися пелюстки, зламані гілочки, тичинки і ін Крім того, дешеві пластикові рослини видають різкий неприємний запах, а матеріали, з яких вони зроблені, можуть виявитися токсичними.

Нарешті, перед продажем китайським штучним квітам потрібно надати товарний вигляд. Поставляються вони, як правило, в упакованому вигляді в целофанових пакетах. У процесі транспортування квіти сильно мнуться, тому перед продажем їх розпарюють. Для цього в побутових умовах можна використовувати будь-яку ємність (каструлі або чайники) з киплячою водою: квітка витримують над парою (іноді навіть занурюючи у окріп, якщо матеріал дозволяє), а потім висушують на лісках. Однак набагато більш зручні у використанні так звані пароочищувачі (дешеві китайські або більш дорогі німецькі). Здійснювати процедуру розпарювання також рекомендується не в житловому приміщенні з-за підвищеної вологості. Зверніть увагу: деякі квіти не можна парити, так як вони можуть розсипатися, змінити колір або деформуватися. В цьому випадку для розпрямлення примятых пелюсток і листя, як правило, використовується звичайний праска. Не варто розпарювати і випрасовувати відразу всю закуплену партію квітів, інакше вони швидко втратять свій вигляд. Крім того, в розпареному вигляді квіти займають при зберіганні набагато більше місця. Підприємці радять новачкам у цьому бізнесі готувати товар на продаж невеликими партіями.