Що потрібно для мелірування в домашніх умовах

0
16

Фарбування окремих пасом в інший відтінок створює цікавий зовнішній ефект. Чи можна зробити мелірування в домашніх умовах і що для цього потрібно.

Треба відразу мати на увазі, що освітлення пасом — складний і трудомісткий процес. Щоб зробити все акуратно, не обпекти шкіру і виглядати не «саморобкою», необхідно мати досвід і знання. Навіть професіонали на собі не експериментують і йдуть до колег, щоб зробити мелірування не шматками, а на весь необхідний обсяг волосся. Інакше, наприклад, на потилиці можуть вийде плями висвітленого гепарда замість рівного і переливчастого забарвлення.

Якщо ви все ж зважилися зробити мелірування самостійно, то спочатку потрібно визначитися, що ви хочете отримати на голові. Не намагайтеся відразу освоїти фарбування декількома відтінками. Спробуйте для початку пофарбувати кілька пасом близько особи і вирішите, чи потрібно вам експериментувати в наступний раз.

Які види мелірування існують

За способом фарбування пасом існує більше 10 видів мелірування. Ось кілька з них, які використовуються найчастіше. Їх відмінності полягають в техніці виконання і підсумковому ефекті.

шатушь створює ефект природно вигорілого волосся, при цьому фарбується не більше половини їх довжини. Як правило, це кілька пасом у кінчиків при обов’язковій красивою розтяжці кольору. Шатушь більшою мірою підходить брюнеткам і передбачає використання 2-3 відтінків для досягнення природного переходу від темного в світлий. У техніці виконання не використовується фольга і застосовується начісування.

балаяж робиться не тільки на кінці пасом і вважається більш універсальною технікою для будь-якого кольору волосся. Чи не фарбуються тільки коріння, але по всій довжині волосся майстер домагається ефекту розтяжки різних відтінків кольору. Крім природного забарвлення можуть бути і контрастні кольори. Обов’язковий розмитий перехід між світлим і темним тоном. Так само, як і в шатуші, в техніці балаяж не використовується фольга. Балаяж вимагає більш частої корекції, ніж шатушь.

омбре відрізняється від вищеописаних технік тим, що відбувається практично суцільне освітлення, а не окремо взятих пасом. Тобто омбре не є мелірування. У ньому також йде плавний (а іноді і не дуже) перехід темного відтінку в світлий. В принципі омбре допускає видиму межу переходу від одного відтінку в інший і більше схожий на відросло коріння волосся, де нижня частина більш густо пофарбована в протилежний колір, як ніби волосся занурили в таз з фарбою.

«аер тач «в буквальному перекладі означає»дотик повітря». Візуально таке мелірування найбільш наближено до природності і легкості ефекту. Тут також використовується кілька відтінків фарби для додання м’якого переливу декількох тонів. Методика відрізняється використанням холодного фена, за допомогою якого видуваються тонкі волоски, які фарбувати не треба. Решта обгортаються в фольгу. Задіюється не більше 50% загального обсягу волосся. Це мелірування настільки розмите, що здається волосся змінюють відтінок просто від попадання сонячного світла.

sun kiss («поцілунок сонця») робиться також за допомогою фольги, але пасма беруться товсті, від 1 до 1,5 см.що стосується колірної гами, то базою може послужити практично будь-який відтінок волосся: шоколадний, рудий, блонд. Акцент робиться на пасмах у особи.

+13

Що необхідно мати для мелірування

Пробувати робити шатушь, омбре або інше фарбування навіть не намагайтеся, а ось класичне висвітлення пасом — можна. Ви отримаєте змішання свого натурального кольору і кольору фарби, яку вибрали.

Класичне мелірування у фользі

Для цього будуть потрібні:

 • Фольга,

 • Спеціальний гребінець,

 • Фарба для волосся,

 • Пензлик для фарбування,

 • Прищіпки,

 • Кондиціонер для закріплення кольору.

Професійна гребінець необхідна для того, щоб розділити «вичісуванням» тонкі пасма товщиною не більше 3 мм.тут знадобиться допомога іншої людини, тому що зробити розподіл волосся на потилиці самому неможливо. Кожна тонка прядка кладеться на матову частину фольги, мажеться фарбою і потім згортається в конвертик. Таких конвертиків може бути на голові до сотні, все залежить від густоти волосся і товщини пасом. Прищіпками заколюються зроблені конвертики, щоб вони не заважали працювати з ще вільним волоссям.

Класичне мелірування з шапочкою

Шапочка надівається на голову. За допомогою гачка через отвори шапочки витягуються тонкі пасма. Якщо бажаєте часте фарбування, використовуйте всі дірочки. Якщо рідкісне, то кожне третє отвір. Витягнуте волосся фарбуються поверх головного убору. Пасма залишають на повітрі, а не загортають у фольгу. Фарба тримається від 15 до 40 хв. (читайте інструкцію). Фарба змивається, не знімаючи шапочку.

Безумовно, потрібно слідувати всім інструкціям по освітленню волосся. Враховуйте свій тон волосся і той, який ви бажаєте отримати. Чи не перетримуйте фарбу, щоб не спалити шкіру голови і не залишитися зовсім без волосся.

За яких умов роблять мелірування волосся

 1. Освітлення виробляють на здорове волосся, які не піддавалися хімічній завивці або фарбування хною.

 2. Заборонено робити мелірування, якщо існують проблеми зі шкірою голови.

 3. Професіонали не рекомендують робити мелірування на» шарувату » стрижку, наприклад, каскад.

 4. Якщо на фарбу є алергія, робити освітлення не можна.

 5. Для тестування необхідно нанести фарбувальний склад на внутрішній згин ліктя. Якщо з’явилося почервоніння, це небажана реакція організму на фарбу.

Чи потрібно мити голову перед мелірування

Безпосередньо перед процедурою волосся мити не треба. Це не залежить про те, вдома ви робите мелірування або в салоні у фахівця. Нехай вас не лякає похід до професіонала з жирним волоссям. Він, навпаки, це оцінить по достоїнству: значить, ви готувалися до фарбування.

Шкірне сало (себум) захищає структуру локонів від пересушування, ламкості, пошкодження під час фарбування. Професіонали радять не позбавляти шкіру голови і волосся цього захисту. Дві-три доби до походу в салон голову точно мити не треба. Не варто також користуватися ці дні засобами з укладання зачіски: лаками для волосся, мусами, пінками.

У висновку запитаємо у експерта про те, яке ж мелірування він рекомендує робити.

Юлія гончарова

Б’юті-індустрія

Стиліст, перукар, колорист, експерт з волосся, тренер.

Дівчата часто задаються питанням, яке фарбування найкраще вибрати. Моя відповідь-мелірування! балаяж, шатушь, airtouch, відблиски, sun kiss — це все різні техніки, але об’єднуються вони одним: ефектом вигорілого волосся.

Тренди на мелірування змінюються щороку. На сьогоднішній день фахівці пропонують варіанти, максимально наближені до природності. Створюють сяйво волосся, гру кольору і легкі переливи. Також простежується тенденція на контрастні пасма, які зосереджені в одній частині голови, наприклад у особи.

Чи варто робити фарбування пасом самому? я як фахівець не раджу. Цей процес дуже трудомісткий, що вимагає знань не тільки техніки і розташування пасом на голові, а також вміння працювати з барвником, правильно його підібрати і знати формули.

З приводу миття голови я вважаю, що до професіонала найкраще приходити з чистими волоссям. Для того щоб була можливість побачити, як локони виглядають в «розсипчастому стані», і прийти з тією текстурою, яку ви найчастіше створюєте на волоссі, наприклад, просто висушені волосся або просто витягнуті. Побачивши це, майстру буде простіше підібрати техніку для мелірування, а вам — зрозуміти, як це може виглядати.