Виноград-осіння посадка: важливі правила

0
24

Посадка винограду восени: основні моменти

У теплий вересень багато дачники поспішають поповнити свої виноградні колекції новими сортами. Основний плюс осінньої посадки в тому, що вже наступної весни почнеться активна вегетація молодих пагонів.

Незайвим буде нагадати, що купувати саджанці потрібно в надійних місцях — скажімо, в розпліднику, садовому центрі. На ринку вам можуть запропонувати посадковий матеріал із закритою і відкритою кореневою системою. Для посадки восени беріть саджанці тільки із закритою, тобто в контейнерах. І не дивіться, що сама рослина може бути невеликого розміру, — це не головне. А ось на що дійсно потрібно звернути увагу, так це на те, що лоза повинна бути визріла, причому мінімум на три очки. Такі рослини можна висаджувати з травня по вересень, а в теплу погоду ще й по жовтень.

Більше світла і тепла для винограду

Виноград любить світло і тепло. Тому садити його треба на сонячній стороні і краще на південному схилі ділянки або в місці, захищеному від сильного вітру парканом, чагарниками, деревами. Але не старайтеся: близьке сусідство з високими рослинами неприпустимо (висаджуйте виноград на відстані не меншій, ніж висота дерева). Можна розмістити і біля стіни будівлі на південно-західній стороні (в 50-60 см від неї).

Оптимальні умови для винограду

Виноград відмінно росте на легких, водопроникних і добре затримують тепло грунтах. І чим вище їх якість-тим більше вони містять в собі великих фракцій. Пояснення просте: камінчики, не перешкоджаючи проникненню води, уповільнюють її подальше випаровування. У той же час чим більше частки грунту, тим повільніше вони віддають отримане тепло, а отже, довше залишаються теплими протягом ночі, що добре позначається на кореневій системі винограду.

Про підготовку посадкових ям подбайте ще до покупки саджанців. Грунт повинен осісти, ущільнитися. При посадці сильнорослих сортів між рослинами залишайте відстань не менше 2 м. Для середньорослих-1, 5 м, для слаборослих «технарів» — близько 1 м.

Ширина і глибина ями для столових сортів (вони більш сильнорослі) повинні бути не менше 60 см.для технічних сортів ці значення можна зменшити в два рази.

Також враховуйте особливості ділянки (гірка або низина) і тип грунту (піщана, глиниста). Якщо грунт важкий, глинистий, рослини можуть опинитися в так званому «глиняному горщику». Щоб йшла вода, на дно ями насипте шар торфу (до 10 см), а зверху накидайте бита цегла, щебінь, пісок і тільки після цього родючу суміш, що складається з рівних частин піску, глини, гравію, гною або компосту. Додайте в субстрат по 200-300 г фосфорних і калійних добрив, 200-250 г деревної золи на 1 кв. М. Товщина цього шару повинна бути не менше 60 см.

Якщо ж у вас голий пісок і вода відразу йде, потрібно, навпаки, зробити в посадковій ямі «подушку» з глини. У низині, на болотистому ділянці краще викопати яму в два рази глибше, на дно насипати для дренажу бита цегла, гравій, а потім заповнити грунтовою сумішшю. Так зможете піти від близького залягання грунтових вод (бажано, щоб вони були не ближче 1, 5 м від поверхні).

Після посадки саджанця відразу його полийте, а коли волога вбереться, замульчируйте грунт торфом або компостом. І ще: виноград-це ліана, якій потрібна опора. Тому відразу подбайте про шпалері або арці для рослин.

Посадка саджанця винограду восени.

watch this video on youtube

Догляд після посадки винограду восени

Саджанці, посаджені в теплиці, поливайте раз в тиждень нагрітою на сонці водою. Рослини ж на вулиці, особливо в дощову осінь, в поливі практично не потребують. Оскільки вже у вересні можуть бути перші заморозки, молоді рослини доведеться заздалегідь укрити спанбондом. Його можна натягнути на кілочки або невисокі дуги (вийде міні-тепличка). Неукрите рослина після сильного заморозка піде в вимушений спокій. А ось під спанбондом саджанець ще 2-3 тижні повегетірует, а це значить, що стане більш міцним. Якщо осінь посушлива, то перш, ніж укрити виноград спанбондом, проведіть влагозарядковий полив (суха земля сильно промерзає). До того ж рослини при нестачі вологи в грунті відчувають стрес, що може позначитися на майбутньому врожаї.

Факт: температура повітря в межах — 1 град. Може привести до загибелі листя молодих пагонів. Правда, виноград деяких сортів витримує і до-3 град.,

Посадка винограду восени-відео

Виноград осіння посадка винограду

watch this video on youtube

© автор: володимир устинов, куратор колекції винограду відділу селекції плодових культур інституту плодівництва рб

Замовте якісне і дешеве насіння та інші товари для дому та дачі. Ціни копійчані. Перевірено! просто подивіться самі і здивуєтеся.є відгуки. Перейти>>>

Нижче інші записи по темі» дача і сад — своїми руками »

Будемо друзями!