Gillette Fusion: огляд касет

Друга за популярністю після Mach3 (посилання на статтю) серія змінних касет у Gillette – це Fusion5 (від англ. fusion – злиття).
Рекомендуємо вибрати  кассеты gillette

Дана серія з’явилася на світ в 2007 році, і треба визнати, дійсно непогано голить. На відміну від , який прийшов на зміну «Сенсору» і нічого революційного в процес не привніс (не вважати ж за таке змазує смужку), «Ф’южн», насправді, відмінно справляється. І якщо вже вибирати gillettовские леза, я б зупинився саме на Fusion5.

Всього їх, до речі, шість різновидів: Fusion5, Fusion5 Power, Fusion5 Proglide, Fusion5 Proglide Power, Fusion5 ProShield і Fusion5 ProShield Chill. І кожне з них підходить до будь-якого верстата Fusion, тобто взаємозамінність повна.

Gillette Fusion5

5 антифрикційних (що б це не означало) лез, поліпшена змазує смужка-індикатор, тример зі зворотного боку касети для точного гоління, 15 мікрогребенів під лезами-ось що таке базовий Fusion5. Леза ще тонше і гостріше, ніж раніше. Цікаво, з чим вони порівнюють? З «маком», з одноразовими верстатами або взагалі зі сторонніми виробниками касет. Мікрогребні більш якісно розгладжують шкіру перед лезами, а змазує смужки вистачає на більш тривалий термін (краще б лез вистачало). Єдиний серйозний плюс і нововведення-тример зі зворотного боку касети, щоб підголювати важкодоступні місця.

Gillette Fusion5 Power

Різниці між касетами Fusion5 і Fusion5 Power крім кольору немає ніякої (навіть ціна однакова): різняться лише верстати, а леза взаємозамінні. «Фьюжен Пауер» – це верстат на батарейці АА, який створює мікровібрації. Чарівним чином це якось впливає на відсутність роздратування, якщо в тебе чутлива шкіра, але доказів цьому, зрозуміло, немає, так що повіримо виробнику на слово. До речі, наш допитливий розум знайшов-таки несуттєва відмінність між двома касетами: смужка-індикатор в Fusion5 Power містить масло авокадо і масло з виноградних кісточок. Це, звичайно, багато чого змінює! (сарказм)

Gillette Fusion5 ProGlide

Леза Fusion5 Proglide (від англ. glide – ковзання) вже хоч чимось відрізняються від базової моделі: більш широка смужка-індикатор; микрогребни, навпаки, стали менше (тут їх 10) і м’якше; а лезо-тример тепер легше промивати з-за зміненої конструкції. Крім того, з рекламного буклету ми вичитали, що 4 з 5 лез (а чому не всі п’ять, цікаво?) тонше і гостріше, ніж у стандартних «фьюженов». За суб’єктивними відчуттями «проглайд «і справді краще базового» фьюжена», а може це просто здається. Варто, правда, теж трохи дорожче-різниця в ціні становить близько 20%.

Gillette Fusion5 ProGlide Power

Лезо Fusion5 ProGlide Power має суттєві зовнішні відмінності від стокового «проглайда». Прокачування піддався мікрогребень, який став менше і налічує 5 смужок; крім того, прямо під лезами з’явилася микрорасческа, яка покликана спрямовувати щетину до лез для більш чистого гоління. У реальності ж касета в середньому на 35% дорожче базового «проглайда» і майже на 60% — стандартного «фьюжена», а різниця в якості гоління з Fusion5 ProGlide не відчувається.

Gillette Fusion5 ProShield (фото з офіційного сайту Gillette)

Лезо Fusion5 ProShield (від англ. shield – щит) дуже схоже на ProGlide Power: перше схожість – ціна, обидві касети коштують однаково; друге, що їх об’єднує – це маленька микрогребенка; і третє – наявність микрорасчески. До речі, тут ця гребінець припала як не можна до речі.

Касета «Прошиелд» має дві змащувальні смужки (і в цьому її головна відмінність від «Проглайда Паэур»), перша з яких розташована перед лезами. Тому коли верстат йде по шкірі, ця смужка просто приминає щетину, мікрорасческа ж відліплює волоски, піднімає їх і направляє точно під ніж леза.

Gillette Fusion5 ProShield Chill (фото з офіційного сайту Gillette)

Fusion5 ProShield Chill (від англ. chill-холод) відрізняється від попередньої моделі наявністю ментолу в змазує смужці, завдяки якій з’являється відчуття прохолоди на шкірі після проходу леза. Chill коштує в російських магазинах на 65% дорожче стокового Fusion5, але в той же час на одному рівні з базовим ProShield.

В кінці не можна не згадати про станках. Fusion5 ProGlide і ProShield, а також їх модифікації Power – це верстати з технологією FlexBall, яка забезпечує поворот голівки не тільки вгору/вниз, як у стандартних Mach3 і Fusion, але і вправо/вліво. Таким чином, лезо гойдається в чотири сторони і по ідеї повинна з легкістю проходити будь-які вигини на обличчі і шиї. В реальності ж наше тестування показало, що переваги цієї «фічі» висмоктані з пальця і тільки здорожує верстат.