Гинеколог Алматы

Вагітність — один із самих хвилюючих, загадкових, але в той же час важких періодів у житті кожної жінки і усієї родини. Багато пар тривалий період часу готуються до появи в їх родині малюка. Вони намагаються вести здоровий спосіб життя, відмовляючись від шкідливих звичок, перевіряють стану свого здоров’я у фахівців. І ось, коли настає довгоочікуваний момент, і на тесті з’являються дві смужки, то перед жінкою постає питання: де ж спостерігати вагітність? Рекомендую Гинеколог Алматы

Як вибрати найкращого акушера-гінеколога для себе і свого майбутнього малюка? Питання дуже серйозне і вибір не менш відповідальний, так як запорукою благополучних пологів і здоров’я дитини є своєчасне початок спостереження вагітності. Що ж входить в це поняття? Насамперед — систематичне спостереження у лікаря, ряд процедур і аналізів, які проводяться протягом усього періоду вагітності. Дуже важливо своєчасне проведення всіх необхідних обстежень, а найголовніше, їх точна інтерпретація, яку може зробити лише висококваліфікований фахівець.

Важливо і необхідно протягом всієї вагітності регулярно відвідувати лікаря, що спостерігає вагітність, виконувати всі його рекомендації і обговорювати з ним всі хвилюючі маму питання.

Спостерігати вагітність можна в районній поліклініці за місцем проживання, а можна звернутися в приватну клініку, де існують спеціальні комплексні програми спостереження вагітності. Вельми важливим критерієм вдалого вибору є емоційний контакт з доктором і абсолютна довіра свого здоров’я і здоров’я свого малюка обраного лікаря. Вагітній жінці важливо усвідомити свої очікування і, спираючись на них, робити відповідальний і свідомий вибір. Якщо у вагітної жінки складаються теплі, довірчі відносини з її акушером-гінекологом, то процес виношування малюка стає святом. І, звичайно ж, це сприяє вдалим і легких пологів.

При першому відвідуванні потрібно обговорити з лікарем багато питань. Якщо є якесь захворювання, яке вимагає постійного прийому медикаментів, необхідно перевірити, чи можна продовжувати приймати і під час вагітності. Обов’язково розкажіть про раніше перенесені захворювання, що передаються статевим шляхом, та про можливі невдалі спроби виносити вагітність раніше. В цьому випадку вам будуть потрібні додаткові обстеження та особливий контроль під час всієї вагітності.
На першому візиті лікар, який спостерігає вагітність, сам задасть багато питань. Так як він повинен знати якомога більше, щоб забезпечити комфортне протягом вагітності та успішні пологи.

У Латвії існує загальна, стандартна схема спостереження вагітності, в яку входять регулярні відвідування акушера-гінеколога та інших спеціалістів; аналізи та дослідження, а також оформлення пацієнтської картки та паспорта матері.

Цієї ж схеми дотримуються і приватні клініки, однак спектр їх послуг може включати в себе додаткові консультації фахівців. Наприклад, психолога, невролога — до них можна звернутися, якщо виявлені які-небудь проблеми зі здоров’ям або психоемоційним станом майбутньої мами. Багато приватні клініки у Ризі надають можливість відвідувати курси підготовки до природних пологів і заняття гімнастикою; а також пропонують послуги школи для мам і тат, де можна отримати необхідну для пологів печатку в паспорт матері про те, що сімейна пара готова до спільних пологів. Ця печатка потрібна тільки в тих випадках, якщо ви плануєте сімейні пологи. У всіх інших випадках ця підготовка надзвичайно важлива для того, щоб освоїти нову батьківську роль і підвищити свою компетентність у догляді за дитиною. Відвідування курсів є відмінною профілактикою післяпологових депресій.

Перший візит до лікаря необхідно запланувати вже на 5-6 тижні вагітності, якщо її підтвердив тест, і не пізніше 11-12 тижнів, щоб встигнути зробити перший генетичний скринінг. На першому прийомі акушер-гінеколог збере анамнез. Під час огляду лікар визначить розміри матки і точний термін вагітності, а також розрахувати передбачувану дату пологів. Точно підтвердити вагітність можна за допомогою аналізу крові та УЗД. На першому прийомі лікар також візьме мазки на інфекції і флору піхви, онкоцитологію, призначить стандартні аналізи крові.

Якщо вагітність проходить нормально і без ускладнень, до 28 тижнів достатньо відвідувати акушера-гінеколога раз на місяць, з 28 до 32 тижнів — двічі на місяць, з 32-го тижня — кожні 7-10 днів.

У стандартну схему спостережень зазвичай входять ще консультації терапевта, окуліста, отоларинголога і стоматолога, а при наявності яких-небудь хронічних захворювань або порушень, які виникли вже під час вагітності, та інших фахівців.

У стандартну схему спостереження вагітності також входять три ультразвукових дослідження: на 10-12, 20-22 і 30-36 тижнів. Коли існують проблеми в ході вагітності, УЗД призначають частіше. В наш час існує можливість зробити 4D УЗД і побачити малюка в режимі реального часу, а на пам’ять залишити маленький відеофільм з таїнством внутрішньоутробного життя. Після 28-го тижня потрібно буде зробити КТГ (кардиотокографию) — це дослідження проведуть два або три рази до пологів, воно допомагає оцінити частоту серцебиття плоду і його рухову активність; і допплерометрию — дослідження кровотоку в судинах дитини, пуповини і матки.

Всім вагітним жінкам роблять аналізи на трансмиссивно-сексуальні захворювання (СНІД, сифіліс, гепатит В і С). Їх проводять два рази за час вагітності — на 12-15 тижнях вагітності і на 28-30 тижнів.
В наш час, незалежно від віку жінки, всім роблю генетичні скриниги, які дозволяють виявити різні патології плоду. Генетична діагностика складається з двох етапів.

Перший етап: на 9-11 тижня вагітності проводиться аналіз крові матері (PAP-test). Ці процедури дозволяють виявити ризик можливих відхилень майбутнього малюка. Другий: генетичний скринінг виробляється на 15-18 тижні вагітності, і включає в себе аналізи крові матері на AFP, E2, BHCG.

Однак цих тестів може бути недостатньо, і тому акушер-гінеколог призначає ще консультацію у лікаря-генетика. Всім жінкам після 35 років, лікар може запропонувати зробити діагностичний амніоцентез, так як ці жінки входять до групи ризику. Ця процедура дозволяє з більшою точністю виявити можливі генетичні відхилення у малюка.
Пам’ятайте про те, що правильний вибір акушера-гінеколога і клініки впливає не тільки на перебіг вагітності, але і успішний завершальний етап — народження здорового малюка.