Лічильники електричної енергії: їх типи, особливості та принципи експлуатації

4-29-2019

Лічильники електроенергії являють собою універсальні прилади, призначені для обліку кількості витраченої електричної енергії і збереження цих даних. Не так давно електролічильники були досить простими агрегатами з виключно індукційним типом дії (прилад працює на нерухомі котушки з рухомим елементом з струмопровідного речовини, кількість оборотів якого прямо пропорційно обсягу витраченої енергії) і системою однотарифного обліку. Але з появою бази нових мікроелементів, лічильники значно змінилися і покращилися, стали ділитися за типами і функціональним можливостям.

Рекомендуємо купити лічильники електричної енергії на сайті https://www.электроклик.рф

Види приладів і їх робочі особливості
Лічильники електричної енергії розрізняються за такими параметрами:

типу мережі, до якої підключаються. Існують однофазні і трифазні електролічильники. Перші використовуються в однофазних мережах з двома проводами, а другі — в трифазних мережах з підключенням по трьох і чотирьох проводів;
способу підключення. Бувають трансформаторний і прямий способи. Прилад або підключається до мережі, в якій ведуться вимірювання, безпосередньо, або за допомогою вимірювального трансформатора;
кількості вимірюваних тарифів. Тут електрообладнання ділиться на Однотарифні і багатотарифні. Перші вважають кількість витраченої електроенергії за єдиним тарифом за добу, і з них не можна знімати показання автоматично. Другі підраховують, скільки енергії витрачає споживач в різний час доби і днів тижня. Це дозволяє враховувати різницю у вартості електрики протягом дня;
типу тарифікатора. Багатотарифні електролічильники мають зовнішній і внутрішній тарифікатори. У першому випадку перемикання відбувається за допомогою зовнішнього пристрою тарифікації, у другому — він вже вбудований всередину приладу.


Зверніть увагу: зовнішній тарифікатор — самостійний прилад, і купувати його потрібно окремо. Також, якщо в тарифному плані за вартістю електроенергії вашого регіону відбудуться які-небудь зміни, то лічильники потрібно буде перепрограмувати вручну:

по базовому, стартовому і максимально вимірюваному струму;
по класу точності, тобто похибки показань по відношенню до інтервалу вимірювань. Дані класи варіюються від 0,5 до 3,0. Для квартир і домоволодінь підходять лічильники класів 3, 2,5, 2, 1,5, а для энергоподсчета на підприємствах — від 1,5 і вище.

Який лічильник вибрати?
Для початку визначте, який тип мережі живлення у Вашого приладу і величину навантаження, яку він буде враховувати. Наступний крок: вибрати необхідний клас точності та кращий спосіб розрахунку за електроенергію (по одному або декільком тарифами, з можливістю враховувати різницю за добу у вашому регіоні або без і т. д.).