Минторг

минторг США визначило попередній рівень компенсаційних мит на гарячекатані рулони з Бразилії, Туреччини і Південної Кореї в рамках розслідування, що стартував у вересні 2015 року по скарзі ряду американських виробників даної продукції.

Згідно з рішенням американського Мінторгу тарифи на рівні 7,42% встановлені тільки на бразильський прокат. При цьому, для деяких постачальників мито буде мати ретроспективний характер внаслідок знайдених критичних обставин». Остаточний розмір тарифу на бразильські гарячекатані рулони повинен бути визначений в липні 2016 року.

Для корейських і турецьких компаній ознак державного субсидування експорту не виявлено або його внесок становить менше 1%, тому розслідування проти них припинено, і компенсаційні мита на їх продукцію вводитися не будуть. Цей вердикт викликав невдоволення в американських металургів. За їх даними, в 2014 році Бразилія експортувала до США тільки 170,3 тис. тонн гарячекатаних рулонів, що склало менше 4% від загального обсягу імпорту даної продукції, в той час як обсяг поставок з Туреччини досяг 277,8 тис. тонн, а з Кореї — 879,8 тис. тонн. Однак, як повідомляє американська митна служба, за січень-листопад 2015-го в США надійшло 487 тис. тонн гарячекатаних рулонів з Бразилії, 339,3 тис. тонн з Туреччини та більш 1,08 млн тонн з Кореї.