Введення в храм пресвятої богородиці: що можна, що не можна робити в цей день

0
23

Одне з найбільших православних свят — введення в храм пресвятої богородиці відзначається 4 грудня. Що можна і чого не можна робити в цей день? які прикмети на честь свята прийшли до нас із старовини?

Джерело: instagram @pravoslavnoe_obozrenie

4 грудня відзначається велике православне свято-введення в храм пресвятої богородиці. По-народному свято називається»третя пречиста». Встановлений він був ще в кінці iv століття.

Історія

1 праведники, що жили в єрусалимі — іоаким і анна не могли мати дітей і невпинно продовжували молити бога про те, щоб він дарував їм дитину, при цьому даючи обітницю про те, що якщо у них все ж з’явиться дитина, то він присвятить своє життя господу.

Через деякий час народилася у них дочка, яку назвали марією. Коли дівчинці виповнилося три роки, батьки підвели її до єрусалимського храму і дівчинка самостійно подолала численні щаблі, перш ніж увійти в нього. Там дівчинку зустрів священик захарія, який всупереч тому, що у вівтар дозволено входити тільки хлопчикам, ввів марію в нього. Дівчинка залишилася при храмі і вивчала святе письмо.

Instagram @milawellness

6 ідей для новорічних виробів: створюємо прикраси своїми руками

Прикмети

У колишній час цей день називали «воротами зими» і говорили: «введення прийшло — зиму привело». Погода цього дня може бути дуже мінливою: і морозною, і теплою. Наші предки примітили, якщо на введення похолодає, то зима буде суворою. Якщо сніг випадає до введення, то він може розтанути, якщо після — то не розтане до весни.

У цей день було прийнято піти на службу до церкви, а після прийти додому і чекати гостей. По тому, хто прийде з гостей в будинок першим, можна було сказати про те, як пройде наступний рік. Так, молодий чорнявий парубок — це до хорошого багатого врожаю і достатку в сім’ї; літній чоловік — до збіднення або хвороби; а стара — до швидкої смерті когось із членів сім’ї.

Instagram @pravoslavnoe_obozrenie

Що не можна робити в цей день?

  1. так як свято припадає в піст, не можна їсти скоромну їжу (м’ясо, молочні продукти, яйця). Зате на честь свята дозволено випити вина і приготувати рибу.
  2. у це велике свято не можна шити / вишивати / в’язати, прати і прибирати. Відкладіть роботу по дому на інший день.
  3. не дивлячись на погодні умови, працювати з землею і в саду тепер не можна до самого благовіщення (7 квітня).