Як писати новини

9-7-2021

Новини-основний вид контенту в багатьох пабліках в соціальних мережах.  І вам потрібно знати про новини перш за все те, що це ваша основна зброя конкурентної боротьби. Те, що відбувається на світі кожен день, ви можете використовувати в інтересах своєї компанії. Також хочемо порекомендувати почитати найкращі новини Києва на сайті .

Є кілька напрямків роботи з новинами: можна займатися написанням заміток про цікаві події, а можна поєднати ваш бренд з актуальними новинами та інфоповодами. Останнє в колах smm називається ньюсджекінгом, або новинним піратством. Це робота для справжніх професіоналів.

Щоб почати займатися ньюсджекінгом, потрібно для початку навчитися писати новини в загальному сенсі, працювати з першоджерелами, перетворювати запозичені новини у власну стрічку подій. Приводом для новини можуть стати будь-які актуальні вести ринку, вашої галузі, вашої компанії, події, що відбуваються в світі, нові технології і ще багато чого.

Пам’ятайте головне: новини повинні освіжати стрічку, а не бути єдиним видом контенту на сторінці. Для цього треба скласти вірну послідовність публікацій і їх пропорції. Коли у вас вийде написати кілька придатних новинних постів, то ви зрозумієте, що новини — рятувальний круг вашого контент-плану.

Як писати новини?

Щоб відповісти на це питання, потрібно знати, з чого складається новина. А складається вона з заголовка і ліда (вступний абзац, який виділяється курсивом або напівжирним шрифтом). Далі йде сам зміст новини. Закінчується новинний пост бекграундом-якоюсь додатковою або довідковою інформацією. Дотримуватися цієї структури важливо, тому що вона надає постам краси і, головне, зручна для читачів.

Заголовок може бути яким завгодно. Іноді виносяться цитати в такому вигляді: ім’я/посада людини: «цитата…». Можна написати заголовок самому, проте не переборщуйте з «клікбейтністю». І ще: обов’язково виносьте цифри в заголовок, якщо вони мають значення для новини в цілому. Трохи пізніше ми випустимо окрему статтю про написання заголовків, чекайте:)

Наступний момент, який обов’язково потрібно враховувати при написанні новин, це посилання на джерела. Їх потрібно вказувати завжди при копіюванні будь-якої інформації зі стороннього сайту. Формулювати думку можна як завгодно, але суть повинна бути зрозуміла відразу. Як приклад можете вивчити роботи великих новинних видань. Також не забувайте про правила російської мови, оформляючи цитування.

Бекграунд-це все те, що потрібно знати читачеві і що не потрапило в основний текст новини. Наприклад, визначення термінів, біографії, схожі події з минулого, причини події і можливі наслідки.

Новини компанії пишуться за цією ж схемою. У них можна додавати коментарі представників керівництва, співробітників і т.п. Все тривіально просто — синтез новини і думок експертів дасть контенту більше унікальності, а це означає, що ви привернете більше уваги до публікацій і з боку передплатників, і з боку пошуковиків.

Стиль написання новини буде залежати від специфіки вашої компанії. Якщо ви можете дозволити собі жарти і легку розмовну мову в постах, то використовуйте це. Якщо ви спілкуєтеся тільки офіційно, то намагайтеся писати красиво і цікаво, щоб вас хотілося читати.

Як шукати джерела новин?

Переписувати інші новини — не єдиний спосіб.

  • можна прочитати статтю, звіт, доповідь про яку-небудь подію і зробити новину самостійно, виділяючи головне.
  • все, що так чи інакше пов’язано з тематикою вашого бренду, підійде в якості джерела інформації.
  • відстежуйте іноземні та англомовні (!) ресурс.

Правильна реакція на те, що відбувається у зовнішньому середовищі забезпечить сталий розвиток соціальних мереж і наповнення їх актуальним контентом, який буде цікавий аудиторії. Щоб в цьому досягти успіху, потрібно постійно пробувати писати і моніторити різні новинні видання. Слідкуйте, думайте, фантазуйте і у вас все вийде!

Переписувати інші новини — не єдиний спосіб. Можна прочитати статтю, звіт, доповідь про яку-небудь подію і зробити новину самостійно, виділяючи головне. Також все, що так чи інакше пов’язано з тематикою вашого бренду, підійде в якості джерела інформації. Крім цього відстежуйте іноземні та англомовні (!) ресурси, в них ви можете знайти те, чого не в російській сегменті.

Новина складається з заголовка і ліда (вступний абзац, який виділяється курсивом або напівжирним шрифтом). Далі йде сам зміст новини. Закінчується новинний пост бекграундом-якоюсь додатковою або довідковою інформацією. Дотримуватися цієї структури важливо, тому що вона надає постам краси і, головне, зручна для читачів.