Як правильно оформити кредит

7-2-2020

Зробити терміновий ремонт, купити новий холодильник замість зламався, купити квартиру замість того, щоб платити орендну плату, – плани, знайомі багатьом. Відомо і те, як складно передбачити деякі випадки або важко накопичити гроші для реалізації масштабних планів. У такій ситуації, мабуть, основним способом виконати свою мрію є кредит. Але в цьому питанні багато підводних каменів. Важливо знати основні правила отримання кредиту, щоб не прогадати. Також хочемо вам порекомендувати взяти кредит на сайті https://mototek.com.ua/credit.

Потрібно дуже добре подумати перед тим, як брати кредит. Зважте всі «за» і «проти», оціните свої витрати і доходи. Можливо, варто просто трохи урізати витрати, і не треба буде брати кредит. Перш ніж запланувати отримання кредиту, необхідно тверезо оцінити власні можливості. Адже гроші доведеться віддавати вам, та ще й з відсотками.

Якщо ви твердо вирішили взяти кредит, що потрібно точно підрахувати, скільки грошей вам потрібно на комунальні послуги, продукти, проїзд. Решту доходів розділіть навпіл. У підсумку вийде та сума, яку ви зможете віддавати щомісяця банку і не опинитися на мілині. У розрахунках вам допоможе калькулятор кредитоспроможності.

Наступним кроком в отриманні кредиту повинен стати вибір типу кредиту. Всі кредити бувають цільові і нецільові (споживчі). Цільові кредити, судячи по назві, видаються лише на конкретні цілі: будівництво, тваринництво, розвиток бізнесу, навчання і т. д. Цільові кредити найчастіше виявляються більш дешевим, ніж нецільові, адже банк має можливість стежити за витратою коштів.

Після того, як ви визначилися з метою кредиту, починайте шукати відповідний банк. Звертайте увагу на такі умови кредитування як розмір процентних ставок, наявність комісій, вимоги до застав або дорученням, відгуки клієнтів.

Обов’язково поцікавтеся, яка буде ефективна процентна ставка. Для клієнта це важливий показник, за яким можна дізнатися повну вартість кредиту, включаючи комісії та оплату послуг третіх осіб (нотаріуса, за державну реєстрацію застави).

Якщо ви бачите на сайті ставку «від», обов’язково поцікавтеся та ставкою «до», щоб не вийшло так, що ви подавали заявку в розрахунку на ставку 15 відсотків річних, а віддавати будете з розрахунку 40 відсотків.

Не варто розраховувати тільки на рекламу або слухати порад рідних і знайомих. Самостійно вивчіть, які умови пропонують банки і мікрофінансові організації. Багато позичальників роблять велику помилку: вони відправляються в перше-ліпше закладу і погоджується на першу пропозицію. Рекомендується вивчити кілька кредитів, щоб вибрати найбільш підходящий варіант. Не полінуйтеся витратити на цей пункт. Воно допоможе уникнути помилок і зберегти ваші гроші. Скористайтеся інструментами «Порівняння кредитів за строками» або «Порівняння кредитів за призначенням».

У цій справі Вам допоможуть зібрані у різних кредитних організаціях листки ключових даних про потенційного кредиті, які заповнюються безкоштовно у всіх кредитних організаціях відповідно до стандартної формі.

Варто пам’ятати: брати кредит у валюті доходу. Адже при оформленні договору в іноземній валюті всі можливі валютні ризики банк автоматично перекладатиме на позичальника.

А далі все просто: збираєте документи, подаєте заявку і підписуєте кредитний договір. І ось у цьому пункті потрібно бути граничному уважним. Прочитайте все, що написано в договорі. Абсолютно всі.