ЯК УТЕПЛЮВАТИ ДАХ БУДИНКУ СВОЇМИ РУКАМИ?

Як утеплити дах у приватному чи цивільному будові використовуючи дешевий утеплювач для даху? Цим питанням задається безліч людей. І дійсно, будинок без якісно утепленій даху програє такого ж, але з утепленням.
Адже через покрівлю може йти до 30% тепла. Тепловтрати в неутепленої будинку настільки відчутні, що деякі будівельники наполегливо рекомендують вносити утеплення покрівлі, як робочий елемент, ще на стадії проектування.Рекомендую читать на veller.com.ua

Утеплення та ізоляція скатної покрівлі
Утеплення та ізоляція скатної покрівлі

Зараз ми розберемося в тому, як утеплити дах з максимальною ефективністю, витрачаючи мінімум зусиль.

1 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Утеплення даху проводиться дуже часто. Воно вкрай необхідно, якщо ви збираєтеся жити в будинку, заощаджуючи свої ресурси, і не витрачаючи їх даремно на зайвий обігрів.

Існує два основних типи покрівельних конструкцій:

Плоскі;
Скатні з утепленням горища приватного будинку.
Для плоскої покрівлі характерне використання плит перекриття, в якості основних несучих елементів і конструкцій. Плити перекриття монтують безпосередньо на несучі стіни. Укладають їх майже так само, як і звичайні перекриття.

Ось тільки елементи плоскої покрівлі є єдиним бар’єром між холодним повітрям зовні і всередині приміщення. Здавалося б, навіщо утеплення бетонній плиті, що має досить таки значну товщину?

А утеплення їй потрібно з тієї ж причини, що і стін або фундаменту. Несучих конструкцій з бетону, якими б міцними і товстими вони не були, все одно необхідно утеплення, оскільки їм властиво промерзати і пропускати холодне повітря всередину приміщення.

Пропускають вони його в малих кількостях, але якщо вже конструкція серйозно охолоне, то вона сама буде віддавати температуру всередину приміщення, тим самим охолоджуючи повітря навколо.

Скатну покрівлю будують, використовуючи СНиП. Втім, СНиП застосовують і при будівництві плоскої покрівлі. Але скатна відрізняється тим, що у неї конструкція куди більш квола.

Скатна покрівля з утепленням покрівлі з допомогою ППУ являє собою кілька дерев’яних скатів, що тримаються на похилих кроквах. Поверх скатів набивають решетування, а ще вище монтують фінішний покрівельний шар. Всі роботи необхідно вести у відповідності з нормами, які вказує СНиП.

Як ви самі розумієте, що така конструкція взагалі здатна ефективно блокувати холодні потоки повітря.

Утеплення скатної покрівлі мінеральною ватою
Утеплення скатної покрівлі мінеральною ватою

Порятунком представляється облаштування горища. І дійсно, правильно змонтований горище може стати бар’єром між холодним повітрям зовні, і мікрокліматом всередині.

Але це лише напівзаходи. При сильному зниженні температур горище теж промерзне, а за ним і перекриття. Не дивно, що питання про те, як утеплити дах, став таким популярним в наш час.

до меню ↑

1.1 ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ УТЕПЛЮВАЧІ ДЛЯ ПОКРІВЛІ?
До того як почати розбиратися в технології, як правильно утеплити дах будинку, треба звернути увагу на самі матеріали, з яких буде влаштовуватися теплоізоляція покрівлі.

Утеплення можна виконувати різними способами. Однак за останні кілька десятків років виділилося кілька найбільш популярних і ефективних рішень. Для них використовується сучасна теплоізоляція з матеріалів, що представлені на ринку.

Найчастіше утеплення проводиться з допомогою:

Мінеральної вати;
Пінополістиролу (відмінний утеплювач для мансардного даху);
Екструдованого пінополістиролу.
Застосування мінвати виправдовується практично завжди. Цей універсальний матеріал не має обмежень, так як володіє всіма необхідними характеристиками.

З його допомогою можна виконувати утеплення як всередині будинку, так і зовні. Хоча переважно використовувати мінвату для обробки скатної покрівлі. Про це свідчить і поточний СНиП.

Якщо розглянути СНиП уважніше, то можна зрозуміти, що для обробки плоскої покрівлі у більшості мінераловатних утеплювачів не вистачає номінальної щільності. Та й не будемо забувати, що мінвата – це дорогий матеріал.

Використання теплоізоляційних плит для плоскої покрівлі Руф Баттс
Використання теплоізоляційних плит для плоскої покрівлі Руф Баттс

Утеплювати нею великі площі не завжди продуктивно і дуже дорого. Втім, існує базальтова вата і для плоскої покрівлі. Найпопулярніший її зразок – це модель Rockwool Руф Баттс на утеплення мансарди зсередини.

Така різновид мінеральної вати спеціально ущільнена і оброблена речовинами, що дозволяють використовувати її зовні будинку, в якості теплоізоляції плоскої покрівлі.

Причому плити там розмічені за цікавою технологією. Нижче, як правило, кладуть плити підстави (вони товщі і м’якше), а зверху вже монтують так звані фінішні плити, що відрізняються підвищеною щільністю і повної гідрофобністю.

Пінополістирол теж затребуваний, коли мова йде про утеплення покрівлі. Але використовувати його в якості утеплювача для скатів – це не найкраще рішення. Основний нюанс тут в тому, що пінополістирол здатний горіти, і навіть більше того, самостійно підтримувати горіння.

А адже скатна покрівля збирається з дерева. Цілком очевидно, що утеплювати її ще і горючим матеріалом не рекомендується. Втім, тут вже рішення за вами.

Ризик не завжди виправданий, але насправді пінопласт дійсно непогано справляється зі своїми завданнями. Тому, якщо у вас немає грошей на інші варіанти, то можна звернутися і до цього.

Основний напрямок використання пінополістиролу – утеплення неексплуатованих горищ і покрівель плоского типу. Тут він підходить практично ідеально, так як легко вкладається, дешево обходиться і відмінно захищає поверхні покрівлі від промерзання.

Для утеплення експлуатованих покрівель зовні, поточний СНиП рекомендує купувати екструдований пінополістирол або піноплекс на утеплення мансарди своїми руками. Це пінопласт має більш високу міцність. З нього можна без побоювання ходити, і навіть ставити на основу з піноплекс важкі предмети.

У поєднанні зі всіма початковими позитивними характеристиками звичайного пінополістиролу, а також додатковими плюсами у вигляді слабкої горючості, піноплекс міцно зайняв своє місце в якості покрівельного утеплювача.