Як вибрати адвоката

8-28-2020

 

При виборі адвоката слід враховувати багато факторів, адже від цього фахівця буде залежати результат вашої справи. Розглянемо, як варто вибирати фахівця в галузі права, і що слід перевірити в першу чергу.  Також хочемо порекомендувати юридичні послуги недорого  тут кращі фахівці , які Вам допоможуть.

Перевірка реєстраційного номера

Кожен адвокат має свій номер у реєстрі, який вказаний на посвідченні. При втраті статусу адвокат втрачає і цей номер (його можуть навіть привласнити іншій особі). Тому, вибираючи приватного адвоката на будь-якому сайті, обов’язково перевірте його номер реєстрації, щоб уникнути шахрайства.

Місце роботи

Адвокат може складатися в адвокатській колегії, в бюро, або ж він може мати свій власний адвокатський кабінет з банківським рахунком, але в будь-якому випадку він повинен десь числиться. Найчастіше такі фахівці в сфері права складаються в адвокатській колегії (в 75% випадків), близько 20% трудяться в рамках власного адвокатського кабінету, а в адвокатських бюро працює 2,5%. Тому, якщо адвокат каже, що працює «сам по собі», при цьому ніде не числиться, то краще відмовитися від його послуг.

Так як правова сфера надзвичайно велика, то досить важко знайти людину, яка може досконально вивчити її всю, адже на всіх стільцях відразу всидіти неможливо. Тому важливо запитати адвоката про його спеціалізації. Також бажано вивчити його практику (в цьому допоможуть офіційні сайти судів). Якщо у обраного вами фахівця є наукові публікації, то це дуже хороший знак.

Враження від першої зустрічі

На першій консультації обов’язково запитайте адвоката про те, кваліфікується він у вашому запитанні, і чи були у нього подібні справи. Для себе відзначте психологічний комфорт поруч з цією людиною, адже при його відсутності продуктивну співпрацю буде скрутним. Це ваш союзник у вирішенні ваших проблем, тому між вами має бути взаємне повазі і довіру.

Зверніть увагу на те, чи став обраний вами адвокат відразу говорити про свій гонорар, або ж він в першу чергу зацікавився вашою справою. Якщо перший варіант, то це означає, що він націлений виключно на отримання грошей, а рішення вашого питання не сильно його хвилює.

Що стосується оплати адвокатських послуг, то вона здійснюється по прайс-листу або може бути призначена адвокатом на свій розсуд (в залежності від складнощів вашої справи). Досить поширений варіант — погодинна оплата. Не рекомендується оплачувати юридичні послуги готівкою (мимо каси), краще заплатити через банк і отримати на руки квитанцію про оплату. Адже офіційний розрахунок буде підстраховуванням кліента.Еслі хочете поміняти адвокатаЕслі ви вже підписали договір про співпрацю з адвокатом, але вирішили його змінити, то необхідно спочатку знайти нового фахівця, а потім подати письмову заяву в суд (або слідчому) про відмову від чинного адвоката. Якщо адвокат виявився несумлінним, то на нього можна написати скаргу в комісію адвокатської палати. Після розгляду заяви його можуть піддати дисциплінарним санкціям або взагалі позбавити статусу.