Як вибрати дитячі іграшки

1-28-2021

 

Коли я купую синові нову іграшку, бабусі завжди запитують: «а вона не китайська? по телевізору кажуть, що китайські іграшки-найшкідливіші». Я не боюся китайських іграшок, але вирішила розібратися, що насправді може нашкодити дитині, а що ні — раптом бабусі все-таки мають рацію. Також хочемо порекомендувати найкращі   Дитячі іграшки на сайті високої якості та по найкращим цінам.

У мене вийшов список параметрів, який допомагає вибирати безпечні іграшки. Китай, до речі, виявився ні при чому: все залежить від виробника. Неважливо, де саме він знаходиться, — головне, щоб його іграшки відповідали технічному регламенту про безпеку.

Ось основні критерії безпечної іграшки.

Відповідає віку

Вимоги безпеки розрізняються для дітей різного віку. Чим дитина молодша, тим більш вандалостійким повинен бути предмет: немовлята гризуть, облизують і кидають будь-які речі, які потрапляють їм в руки.

У іграшки для дітей молодше трьох років всі деталі повинні бути досить великими, щоб дитина не змогла ними вдавитися. А якщо іграшка м’яка і набита дрібними гранулами, помацайте її і перевірте, чи є всередині додатковий чохол: він не дасть гранулам пробитися крізь зовнішні шви.

Дітям від трьох до п’яти років потрібна перекладина на гойдалках. Якщо дитина молодша-обов’язковий ремінь для пристібання.

Дітям до десяти років небезпечно купувати конструктори, частини яких потрібно припаювати один до одного. А настільні ігри з погано читаним текстом можуть зіпсувати зір, тому переконайтеся, що букви добре видно на кольоровому тлі і не дуже дрібні. Для цього віку вважається оптимальною висота шрифту 2,3 мм — це відповідає шрифту 10-го кегля, якщо набрати їм текст в ворді і роздрукувати.

Окремі параметри можна уточнити тільки в лабораторії: наприклад, чи не занадто інтенсивний у іграшки запах і допустиме кількість мікроорганізмів на ній міститься. Це повинен перевірити виробник ще до того, як іграшка опиниться на полиці, — і відповідно до результатів вказати, для якого віку іграшка підходить.

Інформація про вік повинна бути на упаковці — це або напис російською мовою, або спеціальна піктограма. Або все разом. Навіть якщо іграшка здається дитячою, не закривайте очі на попередження: можливо, вона викликає роздратування, якщо її облизувати, або містить дрібні деталі, які легко відірвати.

Безпечний матеріал

Для дитячих іграшок підходять не всі матеріали. У деяких випадках це очевидно-тендітну скляну іграшку навряд чи подарують немовляті. Але не завжди.

Наприклад, ввести в оману можуть ввести слова «натуральний» і «екологічний»: насправді, товари з такими характеристиками можуть нашкодити. Під заборону для дітей до трьох років потрапляють натуральна шкіра і натуральне хутро, тому що вони можуть викликати алергію. А з перероблених матеріалів-наприклад, макулатури, пластмаси або старого одягу — не можна виготовляти взагалі ніякі іграшки. Виняток становлять тільки відходи виробництва, якими ніхто не користувався.

Якщо іграшка дерев’яна, на ній не повинно бути червоточин і сучків — нерівним матеріалом легко поранитися. Дітям до трьох років не рекомендують давати іграшки з гуми, паперу або картону: дитина може відкусити частину такої іграшки і вдавитися.

Акуратні деталі

Деякі іграшки складаються з декількох деталей: наприклад, розбірні роботи-трансформери або конструктори. У цьому випадку важливо переконатися, що місця з’єднання деталей і кожна деталь окремо не поранять дитину.

Ось що варто перевірити перед тим, як дати іграшку дитині:

  • краї деталей гладкі і без тріщин;
  • гострі кінці цвяхів і шурупів заховані від дитини, а головки не виступають над поверхнею іграшки;
  • в іграшці з дверцятами зазор між деталями не менше 5 мм і не більше 12 мм в будь-якому положенні двері.

Зверніть увагу на те, як сконструйовані іграшки, в які дитина поміщається цілком — наприклад, дитячі вігвами або намети. У них обов’язково має бути віконце для вентиляції, а ось блискавки і гудзики заборонені: в екстреній ситуації це завадить дитині вибратися.

Не надто гучна

Занадто гучні звуки можуть нашкодити дитячому слуху. Добре, якщо рівень гучності можна регулювати, але зазвичай такої функції немає — тому деякі батьки заклеюють динамік декількома шарами ізоляційної стрічки, щоб хоч трохи зменшити звук.

Інформацію про децибели рідко розміщують на коробці, тому спирайтеся на свої відчуття. Ось орієнтири, які в цьому допоможуть:

  • для дитини молодше трьох максимальний рівень звуку іграшки-70 дба. Так ми чуємо гучну розмову.
  • для дітей від трьох до шести років допустимі звуки до 75 дба: це відповідає гучності сміху.
  • дітям старше шести років можна купувати іграшки, які шумлять, як пилосос: до 80 дба.
  • звук пострілу іграшкового пістолета не повинен перевищувати 90 дба: з такою гучністю працює перфоратор.