Як вибрати готовий корм для домашнього улюбленця?

8-20-2018

На жаль, навіть уважно прочитавши те, що написано на упаковці корму про відсотковому співвідношенні білків, жирів, вуглеводів, клітковини і т. п., ми не можемо похвалитися тим, що отримали об’єктивну інформацію про його якість. Справа ось в чому. Якщо у вас є старі шкіряні черевики, трохи відпрацьованого машинного масла і тирсу, подрібніть їх і відправте на лабораторний аналіз. Повірте, результати потрясуть вас до глибини душі! Шкіра забезпечить високий вміст білків, моторне масло дасть необхідні жири, а тирса – клітковину. Навряд чи вам захочеться годувати подібним свою кішку або собаку. А адже на коробці цифри виглядають цілком привабливо… Як же бути? Хочу рекомендую вибрати подробнее

Перш ніж вибрати корм, важливо звернути увагу на джерело білків. На упаковці має міститися інформація про продукти, з яких був виготовлений корм – перелік інгредієнтів. Вивчаючи етикетку, важливо звертати увагу на те, які три продукти вказані першими у списку інгредієнтів. Вони представлені по спадної, згідно з відсотковим вмістом у кормі. На першому місці, звичайно, повинні стояти м’ясні продукти, яких повинно бути більше всього.

Відмінно, якщо корм включає різноманітні сорти м’яса, риби і яйця – продукти, що є гарантією якості тваринних білків і жирів, – і не містить злакові, які не підходять для живлення м’ясоїдних. Однак практика показує, що багато виробників, намагаючись заощадити, використовують для виготовлення кормів злакові, субпродукти, кісткове борошно та інші сумнівні компоненти. Але як дізнатися про це? Адже, вибираючи в магазині корм для своїх вихованців, ми часто стикаємося ще й з «труднощами перекладу», оскільки далеко не на всіх упаковках, незважаючи на вимоги Росспоживнагляду, представлена повна інформація про склад продукту російською мовою.
Наприклад, коли ви хочете придбати для своєї кішки чи собаки корм з м’яса ягняти, то шукайте слово «Lamb». Однак не все так просто – слід звернути увагу на деякі деталі. Якщо на упаковці написано «Fresh Lamb – 70%», це означає, що для виготовлення корму використовувалося свіже м’ясо. Якщо вказано «Lamb By-Products – 70%», мова йде про субпродуках, покидьках боєнь. У кращому випадку це мозок, легені, нирки, а в гіршому – кров, кістки, сухожилля, шкіра, кишки. Поєднання «Lamb Meal – 70%» позначає кількість використаної борошна з попередньо переробленого м’яса ягняти; «Dehydrated Lamb» – борошно з дегидрированного м’яса ягняти, а «Lamb By-Product Meal» – борошно з висушених субпродуктів ягняти, але не з м’яса.

Ну а якщо, наприклад, в списку інгредієнтів сухого корму ви знайшли ще і таурин – це явна ознака того, що для приготування корму використовувалися м’ясні продукти низької якості. Адже свіже м’ясо містить достатню кількість цієї речовини, тому додатково додавати таурин в корм не потрібно.

Слід знати і про те, що корми, що містять високий відсоток кісткового борошна, перенасичені кальцієм і фосфором, що може негативно позначитися на самопочутті вашого вихованця і спровокувати у нього розвиток серйозних захворювань. Аналогічний ефект виробляють корми, до складу яких включені синтетичні консерванти, барвники та шкідливі добавки. Приміром, антиокислювачі Е320 і Е321 можуть стати причиною уражень печінки і навіть раку; барвник Е 127 провокує захворювання щитовидної залози; цукор призводить до розвитку карієсу і може викликати хвороби підшлункової залози і т. д.

Звичайно, при виборі харчування для вихованця необхідно звертати увагу не тільки на те, щоб у складі не було шкідливих інгредієнтів. Важливо також, щоб корм був біологічно відповідним природного раціону тварини, тобто містив необхідні для його здоров’я компоненти в потрібному співвідношенні. А це означає, поряд з тваринними білками, які складають основу «правильного» корми для кішок і собак, в ньому повинні бути жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, а також овочі, фрукти і фітокомпоненти, багаті вітамінами, мінеральними речовинами і клітковиною. І тоді міцне здоров’я та гарний настрій вашому улюбленцю будуть забезпечені!