Як вибрати ковролін для будинку?

4-9-2021

Побутовий https://westlion.com.ua/kovrolin для будинку — підлогове покриття з естетичним зовнішнім виглядом і відмінними експлуатаційними характеристиками. Завдяки високій стійкості до зовнішніх впливів (механічних навантажень, вологи, сонячних променів) матеріал прекрасно підходить для обробки підлог в житлових будинках і квартирах. Крім того, великий вибір текстур і забарвлень дозволяє підібрати ковролін під будь-який інтер’єр.

Переваги ковроліну перед іншими типами підлогових покриттів

Ковролін — це рулонний матеріал, який має нижчу вартість в порівнянні з килимовим покриттям і забезпечує можливість обробки всієї площі підлоги.

Головна перевага ковроліну в порівнянні з лінолеумом, дерев’яним паркетом, плиткою (керамічної, кам’яної, вінілової) і іншими миються покриттями — килимова поверхню. Вона забезпечує приємні тактильні відчуття, має підвищені тепло- і шумоізоляційні властивості.
Відмінності побутового та комерційного ковроліну

Основні відмінності між килимовими покриттями побутового та комерційного типу — ціна і міцність поверхні. Комерційний ковролін коштує дорожче побутового і більш стійкий до стирання — класи зносостійкості 31-33 і 21-23 відповідно. В даному випадку більш низьку стійкість до зношування можна вважати недоліком. У домашніх умовах, де навантаження на підлогу мінімальні, термін служби побутового ковроліну становить 8-15 років.

По складу ковролін буває натуральним та синтетичним — обидва варіанти підходять для будинку. У натуральних покриттів ворс виконаний з 100% вовни або рослинних волокон (бавовни, джуту, льону), у синтетичних — з полімерних матеріалів (нейлону, акрилу, поліпропілену).

До основних переваг натурального ковроліну відноситься екологічність, м’яка текстура, гігроскопічність, підвищена вогнестійкість. Але при цьому матеріал має високу вартість, вимагає регулярної обробки антистатичними і грязеотталкивающими складами. Синтетичний ковролін коштує дешевше, простий у догляді, стійкий до стирання і дії вологи.
Вибір ковроліну в залежності від приміщень

Дизайн ковроліну (забарвлення і фактуру поверхні) варто вибирати, виходячи з особистих переваг і особливостей інтер’єру. А ось склад і структура покриття повинні відповідати призначенню приміщень.

Для віталень і дитячих кімнат найбільш підходить комбінований ковролін (суміш натуральної вовни і синтетичних волокон), в якому м’якість і екологічність вовни поєднуються з зносостійкість синтетики. Спальні характеризуються малою площею і низькою прохідністю, тому тут раціонально використовувати дорогий натуральний ковролін з тканої основою. У прихожих і коридорах краще укладати иглопробивное килимове покриття — безворсової поверхню відмінно протистоїть зносу і максимально проста в догляді.