Як вибрати наручний годинник

Женские часы GUESS GW0030L2 купить в Timebar с бесплатной доставкой по Украине

На сьогоднішній день годинник – це не просто механізм, який показує час. Для багатьох людей вони стали показником статусу і положення у суспільстві. З усіх аксесуарів саме годинник може, як ніхто інший, розповісти про смаки і переваги власника, відкрити індивідуальні особливості характеру.

Купівля годинника в інтернет магазині timebar.ua/ , як в особисте користування, так і в якості подарунка – це відповідальний захід. У даній статті ми розповімо вам, як впорається з поставленим завданням якнайкраще.

1. Годинниковий механізм.

В годинах серцем, їх основою є механізм. Саме від його функціонування залежить термін служби аксесуара.

Купуючи наручний годинник, ви станете перед вибором, які брати – електронні, механічні або кварцові.

— Першими годинами були механічні. В основі їх функціонування лежить пружина, яка м’яко розкручується і обережно рухає маятник. Останній у певні періоди часу діє на колісний механізм, відповідальний за переведення стрілок на циферблаті. Як тільки пружина, яка до цього була закручена, повністю розкручується, годинниковий механізм зупиняє свій рух. Для його відновлення потрібно запустити годинник знову, тобто завести їх. Для того, щоб користувачам було зручніше це зробити, було винайдено механічний автопідзавод. З його допомогою заклад пружини забезпечується рухами рукою власника. Якщо ж даний аксесуар носити постійно, закручувати пружину доведеться самостійно.

— Кварцові годинники функціонують допомогою батарейки. Для того щоб стрілки на циферблаті приходили в рух, генератор подає імпульси на кроковий електродвигун, який і впливає на стрілки. Дані моделі годинника показують точний час і не потребують додаткового заводі, якщо користувач не носить.

— Електронні годинники – це все ті ж кварцові, але циферблат у них цифровий. Генератор посилає імпульси, які відображаються на циферблаті у вигляді звичних чисел. Існують моделі, які мають у своєму складі, як аналоговий, так і цифровий циферблати. Електронні годинники відрізняються тим, що завжди точно показують час.

2. Скло.

Для зручної та надійної експлуатації необхідно вибрати гарне і якісне скло. Всі виробники годин намагаються в своїх моделях досягти зразка зносостійкості, саме тому можна зустріти велику кількість експериментів з часовими вікнами різних розмірів, форм і товщиною.

Найбільш поширеним варіантом годин для повсякденного носіння є аксесуар з мінеральним склом. Це якісний матеріал, який характеризується відносно невеликою ціною і підвищеною зносостійкістю.

3. Вибір корпусу.

Такий елемент в годинах як корпус, є також однією з найбільш важливих характеристик. Саме від якості корпусу залежить термін служби даного аксесуара.

Найбільш популярним матеріалом для виробництва корпусу є нержавіюча сталь. Це недорогий матеріал, що відрізняється своєю надійністю і міцністю. Для додання нержавіючої сталі різних відтінків у виробництві застосовують технологію напилення.

В останні десятиліття в промисловість з аерокосмічної та військової областей прийшов такий матеріал як титан. Титанові годинник – це зразок надійності, стійкості, гипоаллергенності і стійкості до впливу навколишнього середовища. Незважаючи на свої характеристики, це досить легкий матеріал. Існують матові моделі та моделі з характерним блиском, який був отриманий в ході полірування.

4. У будь-яку погоду.

Однією з найбільш важливих характеристик наручних годинників є їх водонепроникність. Вона включає в себе захист від будь-якого впливу вологи, а не тільки лише можливість занурення цього аксесуара у воду. Ступінь водонепроникності позначається літерами WR. Дані позначення наносяться на циферблат, а граничну глибину занурення позначають в метрах або ж в атмосферах. Все залежить від країни виробництва і конкретної компанії.

Отже, основні параметри водонепроникності:

— WR Позначає, що водонепроникність – 30 м або 3 атмосфери. Це означає, що дана модель наручного годинника може перенести бризки води чи миття посуду, але не більше того.

— WR Водонепроникність – 5 атмосфер або 50 метрів. З даною моделлю аксесуара ви можете приймати душ або пірнати в басейн.

— WR Водонепроникність 100 метрів або 10 атмосфер. З такими годинами ви можете, не хвилюючись, занурюватися на невелику глибину або стрибати з вишки.

— WR Їх водонепроникність найвища – 200 метрів або 20 атмосфер і вище. Це означає, що, не знімаючи наручних годинників, ви можете пірнати на значну глибину, оскільки вони витримують високий тиск водної товщі маси.

Наручний годинник з позначенням вище WR200 мають вбудований гелієвий клапан. Такий аксесуар використовується переважно у осіб, які займаються дайвінгом. Пов’язано це з тим, що за своєю природою гелій досить таки леткий і коли водолаз знаходиться в барокамері, газ потрапляє всередину годин. За рахунок сильного перепаду тиску скло може бути видавлено, що призведе до пошкодження механізму. Гелієвий клапан призначений для вирішення даної проблеми. Він може мати автоматичне або ручне регулювання. Якщо людина не займається професійно дайвінгом, така опція є не необхідним, а додатковим засобом.

Зверніть увагу, що ті параметри водонепроникності, які названі вище, це гранично допустимі характеристики, які були отримані в результаті лабораторних досліджень. У даному випадку умови були ідеальними, але як поведуть себе годинник на даній глибині – невідомо. У зв’язку з цим, не варто надмірно ризикувати, занурюючи наручний годинник на гранично допустиму глибину.

Якщо доглядати за годинником і дбайливо їх використовувати, корпус на довгі роки збереже свою герметичність. Виробники рекомендують 1 раз в 2-3 року в сервісному центрі виробляти заміну захисних прокладок. Крім цього, годинник слід берегти від попадання прямих сонячних променів і хімічних речовин.