Як вибрати пам’ятник

10-19-2021

Кожна людина унікальна, вибрати форму пам’ятника не так-то просто. Хочеться, щоб надгробок передавало риси померлого.Тому існує настільки багато моделей.І навіть серед величезного каталогу на сайті https://omega-ritual.com.ua/ буває складно знайти ту, яка буде найкраще відображати душу пішов людини. Ми докладаємо інструкціюЗа вибором пам’ятника, в якій будемо відштовхуватися від ваших спогадів і емоцій, від життя і характеру пішов людини.

Граніт або мармур?

Граніт або мармур, що краще – часте питання, яке виникає при виборі. Наведу аргументи, які знімуть його. Граніт і мармур є природними природними каменями і при повноцінній поліровці не втрачають блиск дуже тривалий час. Головна перевага граніту в його щільності, яка набагато вище, ніж у мармуру. Шкала мооса: алмаз 10; граніт 6,5; мармур 3,5 одиниці. Є відомі факти, коли граніт стояв до 600 років,а мармур всього 150 – різниця відчутна.

Мікротріщини на граніті помітні відразу і таку заготовку не використовують для виготовлення пам’ятника, а на мармурі її дуже складно виявити. Таким чином, на мармуровому пам’ятнику через 3-4 роки в місці тріщини може змінитися колір і зацвісти цвіль, яку доведеться періодично виводити хімією.

До речі про догляд,

За мармуром потрібен постійний догляд, за рахунок порівняно великої пористості; він вбирає в себе бруд і тьмяніє, його необхідно непросто часто протирати, а мити з використанням спеціальних засобів. Граніт ж навпаки, практично не вбирає в себе нічого з навколишнього середовища, на ньому лише осідає пил, яку досить протерти вологою ганчіркою і він знову дасть відмінний блиск.

Трапляється, коли не вдається постійно приїжджати на кладовище з різних причин і доглядати за похованням, в такому випадку найоптимальніший варіант замовити надгробний пам’ятник з граніту і встановити його на підготовлений майданчик з бетону і задекорувати її плиткою з кераміки або граніту. Такий комплекс не просяде, на ньому не будуть рости бур’яни і накопичуватися бруд.

Граніт дуже багатий на забарвлення, вони залежать від родовища, де його добувають. Від класичного чорного « «карельський габро діабаза «до білого» мансуровського», а також червоний (капустинський, лезниківський), бурий (димовський, токовський), зелений (масловський, піроксеніт), синій (блю перл). Особливо красиві граніти з неоднорідною колірною текстурою: лабрадорит — чорно-синьо-перломутрові зерна, покостовський — білі і чорні зерна, гранатовий амфібаліт — світлі прошарки в поєднанні з буряково-червоними і чорними горизонтами.