Як вибрати варену ковбасу

3-22-2021

При виборі ковбаси треба звірити реальні умови зберігання з допустимими. Також хочемо вам порекомендувати варена ковбаса від виробника. Зокрема, температура в холодильнику повинна бути від 0 до 6 градусів цельсія включно. Упакований без вакууму продукт має менший термін придатності.

Крім того, варена ковбаса повинна мати колір від рожевого до світло-рожевого. Консистенція не повинна містити грудочок і колірних плям. Інформація на етикетці повинна містити дані щодо складу, харчової цінності, дати виготовлення і терміну придатності, умов зберігання.

У повідомленні роскачества наголошується, що варена ковбаса, вироблена за гостом, повинна мати наступний інгредієнтний склад: свинина, яловичина, вода, яйця курячі або меланж яєчний, молоко коров’яче сухе незбиране або знежирене, сіль кухонна харчова, цукор-пісок, прянощі (горіх мускатний або кардамон). У ній не повинно бути курячого м’яса, білків рослинного походження, клітковини і крохмалю.

Також гостом допускається використання ряду е-добавок. Зокрема, дозволений фіксатор забарвлення (нітрит натрію) е250, антиокислювачі е300 — аскорбінова кислота, е301, е304, е306. Регулятори кислотності, такі як е331 (лимонна кислота), е262, е325, е326, е330 допомагають запобігати розвитку небажаної мікрофлори в продукті. Допускаються стабілізатори і регулятори кислотності е339, е451, е450, е452 — харчові фосфати, що підвищують в’язкість і щільність фаршу, підсилювач смаку і аромату е621. До небажаних добавок відносяться е120 і е252.