ЯК ВИБРАТИ WI-FI АДАПТЕР БЕЗДРОТОВОЇ МЕРЕЖІ

Адаптер бездротової мережі, або wifi адаптер, — спеціальний пристрій, що дозволяє приймати радіосигнал від роутера, точки доступу, репітера, або будь-якого іншого пристрою, яке транслювало інтернет цим способом передачі даних. Адаптер wifi для комп’ютера або ноутбука може бути вбудованим вже з заводу. Тоді він поміщений усередині самого корпусу, а на кришці або в інструкції обов’язково буде присутній типовий значок вай фай. Якщо ж у компа його немає, то можна використовувати USB wifi адаптер, під’єднується через роз’єм USB. Без мережевого адаптера wifi у вас не вийде включити комп’ютер в вашу бездротову локальну мережу. Але перш, ніж піти в магазин за цим пристроєм, давайте познайомимося з їх видами. Для дому я б вибрав варіант з USB, оскільки ви його зможете використовувати не тільки на ПК або ноут певної моделі, але і на будь-якому компі, де є даний порт. Виглядає він як невелика флешка. Крім класифікації за типом вбудований/зовнішній, їх можна поділити також за технічними характеристиками. 1. По-перше, потрібно вибирати такий usb wifi адаптер, який підтримує останній стандарт передачі даних зі швидкістю до 300 мбіт в секунду — 802.11 N або до 700 802.11 АС. І хоча вони коштують трохи дорожче, вибираючи собі таку річ ви позбавляєте від можливих проблем в майбутньому — техніка дуже швидко старіє. 2. По-друге, потрібно звернути увагу на потужність приймаючої антени usb адаптера. Найоптимальніший варіант — від 20 dBM. Ця характеристика вказується в інструкціях. хочу запропонувати Вам купити кабель displayport

Вибираючи цей параметр ви забезпечуєте собі більш стабільний прийом не дуже сильних wifi сигналів. 3. Гарною характеристикою є наявність роз’єму для підключення зовнішньої антени. Вони або вже є в комплекті, або можна купити окремо. Для такого типу антен рекомендується посилення 3 dBi (децибел). 4. Підтримка типів шифрування WPA/WPA2 і WPA-PSK/WPA2-PSK. Це найдосконаліші на сьогодні стандарти забезпечення безпеки бездротової мережі 5. Підтримка різних режимів з’єднання, наприклад, не тільки від точки доступу до клієнта, але і Ad-Hoc (клієнт-клієнт). 6. Різні додаткові характеристики Якої бездротової wifi адаптер купити? У відповідності з вищенаведеними характеристиками вже можна прикинути, яку модель вибрати. Як я вже говорив, USB адаптер WiFi більш універсальна і підійде не тільки для настільного ПК, але і для ноута, можливо планшета або навіть ТБ. В принципі, для дому, якщо у вас роутер розташований поруч під столом, можна вибирати будь — переваги тільки за фірмам та додатковим характеристикам, таким як, наприклад, підтримка пріоритетності програм для мультимедіа (QoS) або технології автоматичного налаштування параметрів підключення WPS.

Купити такий wifi адаптер USB можна в межах 1000 рублів. Якщо ж ви хочете задіяти свій комп’ютер в різних комбінаціях бездротових з’єднань і мати стабільний прийом в непростих умовах, то беріть модель серйозніше — за півтори-дві тисячі і вище. Виробників wifi адаптерів безліч. Але я рекомендую брати саме тієї фірми, пристрої якої вже у вас є в мережі. Якщо у вас роутер Asus, то і адаптер краще брати цієї фірми. Якщо Zyxel, то Зіксель. Також хороші моделі випускають давно зарекомендували себе на ринку Netgear, TP Link і D Link. З Асусов я б порадив моделі USB-N13 або трохи дорожче N53. До будь-якого пристрою в комплекті йде диск з драйверами, які необхідно встановити. А також швидше за все там буде спеціальна утиліта для застосування мережевих налаштувань. Наприклад ось так виглядає інтерфейс для пристрою від фірми Trendnet: Проте їй користуватися я рекомендую, лише якщо у вас глючний Windows XP. У Windows 7 вбудоване програмне забезпечення для бездротових з’єднань відмінно справляється з задачкою самостійно — досить тільки дров. Якщо ж диска немає, то їх легко можна скачати з мережі. Або з сайту driver.ru, або з офіційного сайту виробника. Там же, швидше за все можна завантажити інструкцію для wifi адаптера, так як при купівлі додається лише маленьке коротке керівництво, або ж його взагалі немає. Офіційний веб-сайти всіх великих компаній, що виробляють мережеве обладнання, я наводив у статті про вибір роутера. До речі, у ній так само є кілька слушних порад, багато їх яких підійдуть і до вибору адаптера бездротової мережі.