Як відремонтувати приватний будинок

10-30-2020

Існують питання, які з року в рік залишаються актуальними і навіть набирають обертів. Ремонт приватного будинку своїми руками відноситься саме до таких.  Хочемо порекомендувати   сайт Remontum

З чого почати і до яких проблем варто бути готовим, і як зробити ремонт недорогим — ці моменти хвилюють багатьох власників приватних будинків, особливо, якщо до будівництва власник має найвіддаленіше відношення. Будівельні послуги нині коштують недешево і тому набагато економніше зробити ремонт самостійно, а почати його варто з даху, як радять багато фахівців.

Зробити ремонт на дачі або просто в приватному будинку, особливої різниці в цьому немає, але перш ніж приступати до робіт, варто зробити оцінку і зрозуміти, де потрібен капітальний ремонт, а де тільки косметичний. Після ретельного огляду ви зможете скласти план робіт, а по ньому скласти кошторис і підготувати необхідні інструменти і матеріали.

Ремонт даху

Проведіть огляд покрівлі зсередини, уважно перевірте стан крокв і самого настилу, і тільки після цього оглядається зовнішня поверхня даху.

Зручніше і надійніше буде, якщо ви заздалегідь в дощову погоду помітите місця протікання, якщо такі є. Це допоможе вам не витрачати зайві матеріали на неушкоджені ділянки.

 • При надломі крокв на підлозі укладається звичайна дошка і вже на неї встановлюється домкрат, за допомогою якого і вирівнюється надламана частина.
 • Після вирівнювання з двох сторін до надламаної частини прикладаються накладки, товщина яких може дорівнювати від 3 до 4 см, а довжина приблизно півметра. Вони повинні повністю спиратися на мауерлат і прибиватися до крокви звичайними довгими цвяхами. Купувати накладки спеціально не потрібно, напевно у себе в господарстві ви знайдете підходящий матеріал.
 • Потім потрібно зробити з кожного боку по 4 отвори і затягнути в них кріпильні болти.
 • При необхідності використовуються пруткові протези.

Якщо якась частина крокв згнила, то поступити стоїть таким чином.

 • У тому місці, де ви виявили пошкодження, потрібно розібрати покрівлю, а також обрешітку. В якості тимчасового кріплення треба встановити стійки. Згнилий ділянку конструкції випилюється.
 • На крокви надівається протез, і потім він укладається на мауерлат. Щоб запобігти сповзанню, спиляних торець впирається в опорну площадку. Тимчасові стійки можна прибрати тільки після того, як відремонтована конструкція буде перевірена на надійність.
 • Покриття спеціальними захисними засобами дерев’яних і металевих елементів вважаються обов’язковими, це відкладе наступний ремонт на досить довгий час, значить, допоможе вам значно заощадити.

Подальший ремонт даху залежить від того, яким матеріалом вона покрита. Наприклад, якщо керамічна або цементно-піщана черепиця, то потрібно буде провести видалення старої замазки та заповнити стики черепиці свіжим розчином.

Приготувати такий розчин досить просто, найголовніше потрібно дотримуватися пропорції:

 • пісок — 2 частини;
 • пакля і вапно — 1 частина.

Якщо існує необхідність провести заміну пошкоджених пластин, то для початку варто забити під сусідні пластини, розташовані вище — дерев’яні клини.

Зняти пошкоджену пластину досить просто, потрібно тільки зачепити її кельмою.

При необхідності потрібно провести заміну не тільки пластини, але і частини руберойду або іншого покриття, не забуваючи промащувати краю заплатки бітумною мастикою. Таким же чином проводяться роботи по заміні бітумної черепиці.

Якщо покрівля металева, то роботи залежать від розміру пошкодження. При маленьких досить силіконової замазки або заплатки з мішковини, густо просоченої фарбою. В інших випадках достатньо буде сталевий латки, в крайніх випадках потрібна заміна цілого листа.

Для утеплення даху зсередини можна застосувати мінеральну вату, або рідкі утеплювачі — пеноизол або пінополіуретан.

фундамент

Капітальний ремонт приватного будинку це не тільки дах, а й всі інші його складові, в тому числі і фундамент. Як і будь-який ремонт, почати варто з його огляду, який допоможе визначити причину руйнування, значить, і спосіб його ремонту.

 • Видиме руйнування по всьому периметру. Не варто лякатися такого ремонту, він не обійдеться вам дорого, якщо ви все роботи виконайте самостійно. При такій проблемі для початку потрібно вирити траншею уздовж фундаменту і провести очищення його від бруду і старої штукатурки. У фундамент забивається металева сітка і кріпиться до анкерів. Потім встановлюється опалубка, після бетонування якої траншея засипається і трамбується.
 • Руйнування частини фундаменту. Потрібно зробити додаткову кладку з боків зруйнованої частини, при цьому ширина кладки повинна бути такої ширини, щоб пов’язувати нову частину фундаменту зі старою.

підлоги

Скрип — його поява найчастіше обумовлено нещільним кріпленням до лагам. Якщо у вас є доступ до них знизу, то зручніше виконати роботи саме там. Знайдіть рипучу дошку і між лагой і дошкою вбийте дерев’яний клин.

Якщо доступу знизу немає, то використовуйте шурупи, просто прикручуючи ними дошки до лагам під кутом. Капелюшки шурупів зашпакльовуються, і після висихання поверхня ще й шліфується.

Прогин мостин «лікується» наступним чином:

Плетену (достатньої товщини) синтетичну мотузку просочіть клеєм (ПВА або столярним). Покладіть її між мостини, хоча правильніше сказати протолкніте. Як шпаклівки використовуйте клей ПВА, змішання з тирсою, залишки матеріалу після висихання просто зрізаються ножем.

фасад

Для того щоб відремонтувати фасад будинку самостійно, вас як мінімум знадобиться драбина. Спочатку потрібно буде зняти старі шари фарби і штукатурки.

Після цього всі нерівності потрібно зашпаклювати і тільки після висихання шпаклівки заштукатурити.

Тільки після проведення цих попередніх робіт можна приступати до остаточних малярським дій. Цілком можливо, що спочатку потрібно провести роботи з утеплення фасаду.

Стеля

Ремонт дачі всередині, наприклад, стелі, можна робити тільки після ремонту даху, в іншому випадку всі праці будуть марними. Найкраще обробити стелю хвойної вагонкою класів «А» або «В». Якщо ж стеля ви плануєте просто побілити, то не забудьте його спочатку ретельно очистити від старої штукатурки, а також позбутися від грибка і цвілі, які часто з’являються в приміщеннях мають проблеми з ізоляцією від вологи.

Але перш ніж приступати до робіт з ремонту або обробці стелі, потрібно перевірити опалення. Все роботу по ремонту опалення краще проводити до того, як ви почнете ремонт будинку або окремої кімнати. Якщо ви не фахівець в цих справах, то ремонтувати самостійно опалювальну систему і водопровід не рекомендується.

Ремонт такого приміщення, як кухня, краще проводити в теплу пору року, щоб була можливість приготувати їжу в літньому приміщенні або на веранді.

Щоб всі роботи не були даремними, не вимагали великих витрат і ремонт проводився на належному рівні, потрібно дотримуватися кількох правил.

 • Перш ніж приступати до будь-якої частини ремонту, ретельно продумайте всі деталі. Цілком можливо, що всі матеріали і інструменти у вас вже є і купувати нічого не треба.
 • Для якісного фарбування потрібна якісна очистка старої поверхні.
 • Не починайте ремонт, поки у вас не будуть підготовлені всі необхідні приналежності, в іншому випадку він може затягнутися надовго.

Дотримуючись простих рекомендацій, ви зможете виконати будь-який ремонт своїми руками без залучення кваліфікованої допомоги і витрати додаткових коштів.