Африканські пристрасті: сибірячка закохалася в хлопця з конго і народила йому сина-одкровення незвичайної сім’ї

0
5

Неля, джонатан і маленький дейвід — дуже ефектна сім’я. Коли вони гуляють по місту, на них задивляються, обертаються їм услід. Хлопці вже звикли до поглядів перехожих і не звертають уваги, але воно їм, безумовно, приємно. Нелі 24 роки, зараз вона в декреті, джонатану 26 років — молода людина працює барменом в ресторані. Пара живе в новосибірську, але подумує про переїзд — може бути, в канаду, а може, і на батьківщину джона — в конго. Відносини нелі і джона почалися в 2015 році, тоді вони навіть подумати не могли про те, що все обернеться ось так. Спеціально для нгс вони розповіли свою історію кохання.

— нас познайомили друзі, — розповідає неля. Джонатан непогано говорить російською, але деякі фрази все ж даються хлопцеві нелегко, тому роль основного оповідача дісталася дружині. — моя подруга зустрічалася з його другом, вони жили в різних містах, у них були стосунки на відстані. Одного разу вона говорила зі своїм хлопцем по skype, я була поруч з нею, а поруч з тим хлопцем був джонатан, вони друзі, так ми вперше побачили один одного і познайомилися.

Молода красива дівчина привернула увагу африканця, він знайшов її у «вконтакте», і вони почали листуватися. Джон збирався прилетіти до новосибірська, але неля полетіла до криму. Хлопець переживав-неля не відповідала на його повідомлення, вирішив, що більше не цікавий російській подружці, і переключився на іншу дівчину. Насправді ж у криму неля просто не мала можливості відповідати через поганий інтернет.

Повернувшись в новосибірськ, неля отримала пропозицію від подруги за компанію злітати з тієї в кіров в гості-там вчилися в університеті джон і його друг. Неля спочатку сумнівалася, а потім вирішила — чому ні. Подруга ж вже тоді була впевнена, що неля і джонатан сподобаються один одному і обов’язково будуть разом.

— думаю, джон привернув мене своїм характером, енергетикою. Він дуже веселий, ми постійно жартували, активно проводили час, скрізь гуляли, — згадує сибірячка. Тоді у неї вже почали прокидатися почуття до молодої людини. Спілкування закрутилося: через соцмережі, дзвінки по відеозв’язку, молоді люди літали один до одного в гості. Під час літніх канікул неля гостювала у джона довше звичайного, вона вважає, що саме це стало показником того, що їхні стосунки стали набагато серйозніше, ніж думали і вони самі, і їхні друзі, які були впевнені, що ця історія буде недовгою.

У новосибірську неля вчилася на бюджеті в педагогічному університеті на вчителя початкових класів, але заради коханого вирішила перевестися в університет в кіров, на економіку — факультет джона, але вже на платній основі. Порадившись, вирішили, що жити будуть в гуртожитку, а зекономлені гроші відкладати на навчання.

Джон працював діджеєм в місцевому клубі, а неля, ревнива дівчина, ретельно стежила за коханим. Зараз вони зі сміхом згадують ті часи, джон ділиться, що у них була умова — йому не можна було фотографуватися з дівчатами, а чіпати — тим більше. Фотозвіт після вечірок у вільному доступі-неля легко могла подивитися, що відбувалося, втім, дівчина все бачила і через instagram за підписками та історіями. Серед друзів джон навіть іноді жартував, що неля насправді з фсб.

Повне ім’я джона — джонатан манкела нсумбу. Його батьківщина-африка, конго, там у хлопця живуть сестра і тато. Мама і друга сестра живуть в бельгії, а брат — в тунісі. Джон єдиний, хто поїхав так далеко.

— я не хотів спеціально переїжджати в росію, так вийшло. У нас на батьківщині вчитися за кордоном-шановно. Я подав документи на оформлення візи в кілька країн, в росію мені оформили швидко і безпроблемно. Так я вступив до університету в кірові — там дуже багато африканців. Російську мову я тоді не знав, було складно. Спочатку вступив на інформатику, але навчання виявилося складніше, тому я перевівся на факультет економіки. Російську мову на той час я вже трохи освоїв, стало простіше, — розповідає джон. У росії йому подобається, він вже навіть адаптувався до холодів і снігу.

Відносини молодих людей продовжували розвиватися. Джон згадує, що його рідні здивувалися вибору його коханої, коли побачили їх з нелею фото на facebook, але підтримали. Його батько потім дуже допомагав з оформленням документів для одруження сина. З батьками нелі джон познайомився особисто.

— ми приїхали в новокузнецьк, познайомилися з моїми рідними. Мама дуже толерантна людина-підтримала мене, як і інші мої рідні. Бабуся особливо любить джона, іноді навіть здається, що більше, ніж мене — — сміється неля. — у кірові було багато російсько-африканських пар, і багато хто запитував мене, як джона сприйняли батьки. У багатьох батьки не приймають іноземного друга своїх дочок, аж до відмови. У мене нічого такого не було, ми всі дружні, прийняли джонатана як рідного.

Молоді люди не планували одружитися швидко, але неля завагітніла, і відносини вирішили узаконити — джону було важливо, щоб його дитина носила його прізвище. Зібрати рідних разом на той момент було проблематично, тому весілля провели в новокузнецьку, друге торжество буде в конго, для рідних джонатана, але трохи пізніше.

У джонатана і нелі одна релігія-християнство, що полегшило завдання обом. Були складнощі з подачею документів в загс, але і з цим впоралися. Різний менталітет часом призводить до розбіжностей, але з кожним роком все рідше.

— у нашому менталітеті нормально, коли чоловік може піти розважатися без своєї дружини, а неле це не подобається, — розповідає джон і додає, що африканські дружини відрізняються від російських покірністю, вони більш домашні, народжують дітей, підтримують вогнище. — хоча зараз дівчата скрізь стають однаковими — — підсумовує джон.

— пам’ятаю, він мені говорив:» не хочу, як у в’язниці», — посміхається неля. — у нас прийнято, що чоловік і дружина ходять кудись разом, а не окремо. Наприклад, ми їздили на весілля до друзів в інше місто, джон сказав, що поїде один, так дешевше. Я обурилася, відповіла, що тоді я поїду одна, а він залишиться вдома.

— російські дівчата сильно ревнують, — вставляє джон. — ми багато сварилися через це, вона постійно стежить за моїм телефоном.

Неля ж, у свою чергу, не приховуючи, каже, що егоїстка і власниця, і вважає, що якби вона була такою, як африканські дружини, у джона вже давно пропав би інтерес до неї. Дівчина вважає, що, навпаки, приваблює хлопця своєю непокірністю, жартівливо говорить чоловікові, що, якщо перестане стежити і ревнувати, — все, вважай, розлюбила.

У 2017 році у пари народився син дейвід. Джон хотів, щоб першим народився хлопчик, а зараз каже, що мріє про дочку:

— дівчатка більше люблять тат — — припускає він. Неля поки не готова до другої дитини.

— у моєї мами три дочки, у бабусі три дочки. А я так хотіла сина, але мої рідні запевняли, що сто відсотків буде дівчинка. Навіть після узд, коли нам повідомили про хлопчика, мама говорила, що на узд теж помиляються, — посміхається неля.

Народження сина не сильно змінило життя молодих, просто пріоритети змінилися, як і у всіх молодих батьків. Стали менше розважатися, джонатан поміняв стиль в одязі-раніше був більш реперський (дреди, косички, широкі штани з низькою посадкою), зараз став одягатися більш строго, каже, його син дивиться на батька, потрібно виглядати солідніше. Дейвід спілкується з батьками російською мовою, іноді французькою-рідна мова джона. Молодому батькові це важливо, він хоче, щоб його батьки могли розуміти мову онука.

У новосибірську пара живе вже другий рік, джон працює барменом в ресторані. Хорошу роботу отримати складно через відсутність громадянства, і часом, після чергової відмови, йому хочеться все кинути і виїхати.

— у цьому місті складно заробити гроші. Якби така можливість була, ми б залишилися, — каже джон. Вони з нелею думають про те, щоб переїхати, може бути, в москву — там африканцям простіше, а може, за кордон — в канаду або додому, на батьківщину.