Дістався: у росії виявили новий штам коронавірусу

0
24

Спочатку штам з’явився в пар в кінці листопада, але вже на початку грудня перші випадки зараження були виявлені в європі та америці. 6 грудня «омікрон» виявили відразу у двох росіян.

У двох пацієнтів з позитивним плр-тестом, отриманим в першу добу перебування в обсерваторі, в результаті повногеномного секвенування, проведеного цніі епідеміології росспоживнагляду, підтверджений штам «омікрон», — йдеться в повідомленні росспоживнагляду.

Мутований вірус, як виявилося, привезли туристи з пар. У всіх прибулих десяти росіян після приїзду виявився коронавірус, але лише у двох — новий штам.

Дослідження від інших пацієнтів тривають, ситуація знаходиться на особливому контролі росспоживнагляду», — сказали у федеральній службі.

Медики повідомили, що в даний момент вони намагаються зробити все можливе, щоб запобігти поширенню вірусу по території росії.

Всі громадяни, які повертаються в росію з пар і суміжних країн, тестуються на кордоні в момент прильоту, оглядаються і розміщуються в спеціально підготовлені обсерватори», — йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що новий штам має нетипові симптоми. При ньому не втрачається смак і запах і не піднімається температура. Заражені скаржаться на слабкість і головний біль.нагадаємо, що на 6 грудня в росії за весь період пандемії підтверджено більше 9 мільйонів випадків заражень різними штамами covid-19.

Раніше лікарі розповіли, до яких проблем зі здоров’ям може призвести covid-19.