Вульгарні компліменти і притискання: прислуга марка цукерберга звинуватила його в харассменті

0
19

Марк цукерберг-засновник першої відомої соціальної мережі facebook, доларовий мільйонер, один з найбільш успішних it-підприємців за всю історію людства. На даний момент, за версією forbes, він знаходиться на третьому місці в списку найбагатших людей світу. Його статки оцінюють у 101,7 млрд доларів.

Крім підприємницької діяльності, марк разом з дружиною прісциллою чан займається благодійністю. Сім’я активно підтримує сучасних лівих активістів і беруть участь в обговореннях глобальних людських проблем. Пара завжди виступала за рівність, толерантність, розуміння і турботу про ближнього.

Здавалося б, ідеальна пара за всіма мірками нинішнього суспільства. Ще й дітей своїх шалено люблять! у мережі раз у раз обговорюють методи їх виховання, відзначаючи: маленькі максима і серпень вже ростуть справжніми вундеркіндами.

Однак у зв’язку з останніми подіями ми все-таки виявилися змушені в цьому засумніватися. Справа в тому, що нещодавно на подружжя подали до суду їхні ж колишні колеги. За словами кількох підлеглих цукерберга і чан, вони могли собі дозволити вкрай жорстоко поводитися з персоналом. Двох звинуватили в регулярній затримці заробітної плати, дискримінації, а також в сексуальних домаганнях.

При цьому саме до самої компанії facebook розгляду ніяк не відносяться, а стосується лише марка і прісцилли. Домашній персонал пари звернувся до суду зі скаргою 20 вересня, але до уваги журналістів документи потрапили лише місяць потому.

Позивачами виступили дві людини: джон доу, який виконував роль керуючого домашнім господарством з січня 2017 року до березня 2019-го, а також фахівець з послуг безпеки міа кінг, яка пропрацювала на знамениту пару з травня 2018-го по лютий 2019-го. Обидва-представники сексуальних меншин.

За словами мії кінг, їй доводилося на регулярній основі стикатися з образами і зауваженнями про її колір шкіри і розмір грудей, що вона описала як прояви сексизму і расизму. Також вона разом з джоном доу поскаржилася на постійні переробки, за які ніхто ніколи не доплачував. Їм доводилося працювати більше 40 годин на тиждень. Через це сильно постраждало здоров’я — чоловік страждає на епілепсію, тому стрес і фізична стомлюваність можуть привести до загострення хвороби і загального погіршення стану. Крім того, йому доводилося постійно вислуховувати колкости від начальства з приводу його орієнтації.

Більше того, розповідають, що цукерберг міг собі дозволити помацати когось із співробітниць за виступаючі частини тіла, надто міцно обійняти або зробити вульгарний комплімент.

Поки що сам марк цукерберг ніяк не відреагував на звинувачення на адресу своєї сім’ї. Однак його офіційний представник зв’язався з журналістами і пояснив, що довести або спростувати дії його роботодавців вже просто-напросто неможливо. Навіть якщо дуже постаратися.

«ми пишаємося командою професіоналів, що працюють в сімейному офісі, і впевнені, що ці звинувачення, спрямовані на те, щоб несправедливо принизити наших колег, зазнають невдачі», — коротко відповів бен лаболт, представник пари.

Незадовго до цього на бізнесмена подала до суду одна з його колишніх колег: френсіс хоген, що працює в facebook з 2019 року, таємно скопіювала десятки тисяч сторінок внутрішніх досліджень, на основі яких змі опублікували кілька викривальних статей. Вона стверджує, що компанія використовувала перехресну перевірку при роботі з акаунтами політиків і знаменитостей таким чином, що будь-які їхні дії залишаються безконтрольні.

Взагалі, найбільша компанія facebook і інші проекти марка цукерберга зараз знаходяться під постійним пресингом з боку світових змі. Засновника і розробника соціальної мережі звинувачують у нехтуванні безпекою користувачів, а також у лукавстві і свідомої маніпуляції деяким контентом користувачів для збільшення власного ж прибутку. Сам цукерберг слова хоген і всі звинувачення на адресу своєї компанії назвав провокацією з метою зганьбити його ім’я.