Час згадати про гаймориті

0
125

Восени в холодну пору часто процвітають гайморит — запалення гайморової пазухи інфекційної природи, які проявляються болями з порушенням функції носового дихання, підвищенням температури, явищами інтоксикації.


Восени в холодну пору часто процвітають гайморит — запалення гайморової пазухи інфекційної природи, які проявляються болями з порушенням функції носового дихання, підвищенням температури, явищами інтоксикації.
Гайморит може бути не тільки бактеріальних, але також і вірусних, особливо після перенесеної ГРВІ.
Розвитку гаймориту сприяють: викривлена носова перегородка, наявність аденоїдів і гіпертрофованих носових раковин, вазомоторний риніт, а також наявність вогнищ хронічної інфекції, розташованих поруч з гайморові пазухи – каріозні зуби, запалені мигдалини.
Починається гайморит з закладеності носа і неприємних відчуттів в проекції пазух, які можуть супроводжуватися значним больовим синдромом при рухах головою. Голос починає гугнявити. Колір виділень з носа змінюється в бік жовто-зеленого кольору. Симптоми інтоксикації наростають – дифузний головний біль, загальна слабкість, досить швидка стомлюваність, підвищена температура.
Діагностика гаймориту не викликає труднощів у сучасних фахівців, найчастіше використовують традиційну рентгенографію придаткових пазух носа. Сучасне лікування засноване на застосуванні антибіотиків, макролідів або цефалоспоринів, які лікар призначає при амбулаторному лікуванні.
Але народна медицина пропонує ряд своїх рецептів для зцілення від гаймориту. Перевагу віддано звіробою – природного антибіотика, але це не означає, що препарати, виписані лікарем потрібно скасувати – ні в якому разі, лікування звіробоєм йде як додаток. Відваром цієї трави промивають ніс і вживають настій усередину. Курс лікування – не менше 12 днів.
Дуже активно використовують при гайморитах потрійні настої з різних трав для інгаляцій або в якості крапель для носа. Курс лікування – такий же.
При гнійному гаймориті виручить саморобна мазь із суміші цибулі, каланхое, соку алое і мазі Вишневського. Відмінний ефект дає складу з меду, олії, цибульного соку і порошку господарського мила.
Страждають від хронічного гаймориту рекомендується заглянути в аптеку і придбати глину, яку в подальшому використовувати в якості компресів.
Відвар з усім відомого лаврового листа – найпростіша і надзвичайно ефективна «швидка допомога» для вашого носа.
Скільки б методів лікування гаймориту не існувало, слід пам’ятати про те, що провідним завжди є лікарський метод, якими б не володіли чарами народні кошти.