«Черныш» або «собака Сталіна»

0
583

В Радянському союзі була традиція на честь вождів називати міста, вулиці, фабрики і заводи. Такої честі удостоїлася і порода собак, яку неофіційно називають «собакою Сталіна».


В Радянському союзі була традиція на честь вождів називати міста, вулиці, фабрики і заводи. Такої честі удостоїлася і порода собак, яку неофіційно називають «собакою Сталіна». Таким прізвиськом російський чорний тер’єр зобов’язаний Йосипу Віссаріоновичу не дарма, адже саме Сталін дав завдання кінологам вивести свою, радянську породу.
Кажуть, що по закінченню війни вождь зібрав на нараду генералів і запитав, яка порода собак допомогла солдатам перемогти фашистську Німеччину. Це виявилася німецька вівчарка, і тоді Сталін наказав вивести породу, яка буде відмінним охоронцем ув’язнених і зможе чудово адаптуватися до суворих погодних умов. Результат робіт він хотів бачити через вісім років. Не дочекавшись потрібної породи, Сталін помер, а в 1954 році російський чорний тер’єр був офіційно виведений. Зараз будь-інтернет магазин зоотоварів дасть докладні рекомендації по догляду та утриманню даного тер’єра.
Ця собака була створена завдяки чотирьом породам — різеншнауцера, ердельтер’єра, ротвейлера, ньюфаундленду. Саме з цих порід були взяті кращі якості, щоб вивести тварина, що володіє густою шерстю, стійкою до морозів, вміє чудово плавати і впевнено почувати себе у воді, розумне, злобно до чужинців, легко вчиться і слухняне.
До стандарту порода була приведена тільки через 40 років після створення. Протягом цього часу у господарів чорних тер’єрів виникали проблеми при вихованні, тому довгий час вважалося, що ці собаки агресивні. Насправді вони дуже віддані, і злість виявляють тільки при небезпеки, але при вихованні цих тер’єрів потрібно проявити терпіння. Не вибагливі В утриманні, володіють хорошим здоров’ям, і спеціальні товари для собак не потрібні, достатньо збалансованого корму.
Російський чорний тер’єр не любить обмеження в свободі, але при наявності свого особистого куточка буде комфортно почувати себе в міській квартирі. Це собака з характером, але якщо показати їй, хто насправді є господарем в оселі, буде слухняна і віддана. До дітей дружелюбна і завжди готова пограти. Густа і жорстка шерсть вимагає догляду – регулярне миття і стрижка зроблять з кудлатого і незрозумілої істоти дуже красиву собаку. При цьому тварина не линяє, а шерсть не володіє специфічним запахом, що робить комфортним перебування собаки в квартирі.
Незважаючи на вітчизняне походження, дана порода не дуже популярна у наших співвітчизників, а даремно. Одним з величезної кількості переваг це чудового пса є розум — собака здатна оцінювати ситуацію і сама приймати рішення, яке допоможе захистити господаря від небезпеки.