Витилиго чи є порятунок?

0
130

Поява білих плям на шкірі в особливо великих розмірах злякає будь-якої людини. Ми кидаємося до лікаря і чуємо невтішний діагноз: вітіліго.


Поява білих плям на шкірі в особливо великих розмірах злякає будь-якої людини. Ми кидаємося до лікаря і чуємо невтішний діагноз: вітіліго.
Разом з діагнозом лікарі зазвичай повідомляють про те, що ця хвороба практично невиліковна, тому потрібно просто змиритися з цим косметичним дефектом. Шкіра на певних ділянках втрачає пігмент меланін, який за своєю природою є одним з її захисних бар’єрів. Але небезпечна не стільки сама депігментація, скільки причина її появи. Це може бути наслідком порушення балансу обмінних процесів, дисфункції ендокринної або імунної систем.
Симптоми вітіліго зазвичай проявляються поступово так, як ця хвороба хронічна і з часом вражає значні ділянки шкіри. Велика частина пацієнтів – це люди віку десяти-тридцяти років, яким це захворювання доставляє нестерпні моральні страждання. В такий період життя для людини особливо важливе привабливий зовнішній вигляд, а з вітіліго не можна навіть вийти на пляж, адже тривале перебування під прямими сонячними променями при цій хворобі протипоказано.
І якщо ви все-таки не повірили своєму дільничному лікарю і зважилися на активні дії тому, що не бажаєте пов’язувати своє життя з цією хворобою, то, перш за все, ви повинні знати, що вихід є. Лікування вітиліго починається з виявлення власне причини цього захворювання. Якщо вона спадкова, то боротися складніше, а якщо придбана, то у вас більше шансів на максимальне позбавлення від її зовнішніх симптомів. Це можна зробити в будь-якому хорошому медичному центрі Російської федерації. Але от лікування потрібно проходити тільки в тих клініках, які зарекомендували себе в цій галузі медицини. І таких, повірте, дуже мало. Це не привід для відчаю, адже один медичний заклад, в якому дійсно лікують, вартий багатьох, в яких тільки діагностують хвороби, а потім розводять руками.