6 правил виховання для мудрих батьків

0
20

Всі батьки хочуть дати своїм дітям все найкраще і виховати гідну людину, але іноді «перегинають палицю».

Джерело: unsplash

Основа правильного виховання – почати з себе і змінити ставлення до самого процесу. Адже іноді ми вимагаємо від дітей так багато, що вони просто не можуть виправдати наші очікування.

У цьому матеріалі пропонуємо поговорити про базові правила виховання, в тому числі про помилки, які роблять батьки в прагненні «зробити, як краще».

Навчіть робити вибір самостійно

Батьки повинні виховувати в своїх дітях самостійність. З самого раннього віку докладайте максимум зусиль, щоб навчити дитину робити вибір усвідомлено і розуміти наслідки цього вибору.

Уникайте покарань

Рідше карайте дітей – робіть це лише в тому випадку, якщо дійсно немає іншого виходу. Покарання працюють краще, якщо їх рідше використовувати. При цьому пам’ятайте, що покарання повинні бути адекватними, адже образи, насильство, залякування і маніпуляції – табу у вихованні дітей.

Джерело: unsplash

Менше забороняйте

Чи знали ви, що дозволи зміцнюють батьківський авторитет навіть більше, ніж заборони? перестаньте забороняти дитині абсолютно все. Запропонуйте їм запитувати дозволу, але візьміть за правило забороняти рідше, ніж дозволяти.

Навчіться чути дитину

Важливе завдання для кожного з батьків – навчитися не просто слухати, а по-справжньому чути дитину. Співпереживайте дитині, навчитеся розуміти його емоції.

Виховуйте людину

Важливо виховати людину, а не «чемпіона». Головне-навчити дитину реалізовувати себе і свої таланти, втілювати в життя задуми. Тільки так він виросте сильною і впевненою в собі особистістю, і зможе стати тим самим «чемпіоном», про який ви завжди мріяли.

Встановлюйте межі