7 типових помилок батьків, які не дають дітям стати лідерами

0
21

Багато батьків не усвідомлюють, що можуть зруйнувати майбутнє своїх дітей, здійснюючи певні помилки.

Джерело: unsplash

Самі того не розуміючи, батьки можуть заздалегідь запрограмувати в своїй дитині невпевненість, тим самим скоротивши шанси на щасливе і успішне майбутнє свого чада.

Експерт з лідерства, автор психологічних бестселерів тім елмор провів ряд досліджень, в ході яких визначив типові помилки батьків, які не дають дітям стати лідерами. Про них розповідаємо в нашому матеріалі.

Батьки не дозволяють дітям ризикувати

Безумовно, для батьків безпека дитини завжди понад усе. Але ми часом забуваємо, що життя саме по собі досить небезпечна. Звичайно, завдання будь-якого батька-зробити все, щоб убезпечити свою дитину. Але для цього не потрібно ізолювати дитину від світу. Здоровий ризик-важлива річ у вихованні дітей. Психологи з’ясували, що діти, батьки яких робили все, щоб їх дитина навіть не подряпав коліно або не грав на вулиці, в майбутньому житті буде страждати від фобій. Батьки повинні пам’ятати, що повністю усунувши ризик з життя своїх дітей, вони позбавляють їх шансу бути лідером в майбутньому. Також надмірна опіка може привести до низької самооцінки.

Батьки занадто часто допомагають

Згадайте, яким було життя дітей всього 30 років тому. Сучасні батьки весь час втручаються в життя своїх дітей і беруть на себе всі їхні проблеми. Але таким чином ми позбавляємо дітей необхідності самостійно долати труднощі і вирішувати проблеми. Цей підхід ігнорує суть лідерства: підготувати молодь до того, щоб вона справлялася з труднощами без допомоги батьків. Це призводить до того, що діти звикають, що їх проблеми будуть усунені іншими людьми і улагоджені наслідки неправильних вчинків. Однак реальний світ працює зовсім по-іншому.

Джерело: unsplash

Батьки дуже хвалять своїх дітей

Зміцнення самооцінки дитини – чудова річ, але якщо не перегинати палицю. Багато сучасних дітей переконані, що вони особливі і генії. Але дослідження показують, що цей метод має свої побічні ефекти. В результаті дитина звикає, що батьки-єдині, хто вважають їх геніями, навіть коли інші мовчать. Вони починають сумніватися в об’єктивності батьків; спочатку все це виглядає приємно, проте зв’язок з реальністю розривається. Не варто ігнорувати неправильну поведінку і надмірно хвалити дітей без приводу, адже діти вчаться шахраювати, перебільшувати і брехати. Таким чином вони уникають незручної дійсності, так як не готові до зустрічі з нею.

Батьки надмірно заохочують

Заохочувати дитину за досягнення корисно, але ви повинні вміти також говорити дітям «ні» або «не зараз». Важливо дати дитині розуміння, що успіх залежить від наших дій і хороших вчинків. Але не варто привчати дітей, що за хорошу оцінку їм обов’язково належить похід в магазин. Якщо відносини засновані на матеріальних нагородах, у дітей не буде ні внутрішньої мотивації, ні щирої любові до вас.

Джерело: unsplash

Батьки не розповідають про свої помилки

Часто батьки приховують свої помилки від дітей. Але психологи рекомендують, навпаки, говорити з дітьми про свої промахи. Розкажіть їм про помилки, які допускалися в їхньому віці і в подібних ситуаціях, але уникайте «негативних уроків», пов’язаних з курінням, алкоголем, наркотиками і так далі. Діти повинні бути готові до невдач і усвідомлювати наслідки своїх рішень. Розкажіть, як почувалися, коли мали подібний досвід. Станьте для дитини найкращим прикладом поведінки і допоможіть робити правильний вибір.

Батьки плутають інтелект і обдарованість зі зрілістю

Інтелект часто використовується як показник зрілості дитини. В результаті батьки думають, що розумна дитина готова вступити в цей світ. Але це не так. Наприклад, деякі спортсмени і молоді голлівудські зірки володіють талантом, але все ж потрапляють в публічні скандали. Пам’ятайте, що немає чарівного віку, в якому всі стають відповідальними і їм можна і потрібно дати певну свободу. Є просте рішення-спостерігайте за однолітками дитини. Якщо ви бачите, що вони самостійно роблять більше ніж ваша дитина, то, ймовірно, прийшов час і для самостійності вашого чада.

Батьки не знають, чого очікують від дітей

Обов’язок батьків – показати приклад того життя, якого вони бажають своїм дітям. Завдання полягає в тому, щоб допомогти дитині стати сильним, надійним, відповідальним і впевненим у собі. Для цього почніть з себе! спостерігайте за собою: як робите моральний вибір в дріб’язкових ситуаціях, коли навколо є інші люди, адже ваші діти теж можуть це помітити. Продемонструйте, як можна безкорисливо і радісно виконувати волонтерську роботу. Покажіть своїм прикладом, що ви ніколи не брешете, і ви будете здивовані, побачивши, як в майбутньому ваші діти будуть завжди говорити правду.