7 несподіваних речей, які роблять надто турботливі мами

0
9

Всі мами переживають за своїх дітей і їх безпеку, проте іноді ми переходимо межу.

Джерело: unsplash

Психологи акцентують увагу на тому, що батьки повинні дати дитині можливість помилятися, адже тільки так він буде отримувати цінний досвід, який стане в нагоді йому в дорослому житті.

Ніхто не забороняє направляти дитину на правильний шлях, але важливо, щоб ваша турбота не переросла в тотальний контроль.

Ось кілька несподіваних речей, які роблять занадто турботливі мами. Ці речі можуть нашкодити повноцінному розвитку і дорослішання дитини.

Якщо дитина засмучена, ви вважаєте себе винними

Часом надмірна турбота мами переростає в справжній невроз. Перестаньте перебувати в постійному страху і стресі через дитину. Дайте йому можливість отримувати свій власний досвід і навчитися справлятися зі своїми емоціями, в тому числі і негативними. Тільки так ви зможете допомогти йому вирости самодостатньою людиною.

Ви придумуєте заняття для дитини і його друзів

Під час зустрічей вашої дитини з друзями ви намагаєтеся придумати для них розваги і берете активну участь в тому, щоб їх розвеселити. Однак це не зовсім правильно. Діти повинні самі використовувати свою фантазію, щоб розважити себе. Така поведінка мами не дозволяє дитині проявляти незалежність і самостійність. Ви позбавляєте дитину мотивації приймати свої власні рішення.

Ви у всьому і завжди допомагаєте дитині

Ви берете участь у всіх аспектах життя вашої дитини і не даєте йому можливості зробити помилку. Коли у дитини щось не виходить, ви, як добра чарівниця, негайно приходите йому на допомогу. Однак так ви позбавляєте дитину шансів вирости самостійним, впевненим у собі і самодостатньою людиною. У дорослому житті дитина буде чекати, коли мама вирішить всі його проблеми.

Джерело: unsplash

Ви придумуєте для дитини мільйон занять

Розвивати дитину важливо і корисно, головне – не перегинати палицю. Величезна кількість додаткових занять, гуртки та спортивні секції-це, звичайно, добре. Але тільки не в разі, коли у дитини не залишається ні секундочки вільного часу для себе самого. Не перевантажуйте дитину всім підряд. Вибирайте для нього напрямки, які йому подобаються і зберігайте баланс в його житті. Інакше дитина зіткнеться з вигоранням, яке призведе до того, що у нього з’явиться відраза до життя. Він буде сприймати життя так, ніби в ній немає місця радості-тільки обов’язки.

Ви забороняєте дитині займатися чимось екстремальним

Батьки часто забороняють дітям все те, що прийнято вважати небезпечним. Ви хочете, щоб життя дитини була безпечною, і одночасно передбачуваною. Але як, на вашу думку, він підготуватися до складнощів цього світу? для того, щоб сформуватися сильною особистістю, дитина повинна постійно пробувати щось нове, отримувати досвід і іноді помилятися, щоб вчитися.

Ви повністю контролюєте життя дитини

Мова йде про батьків підлітків. Навіть коли дитина хоче знайти собі підробіток, ви контролюєте кожен його крок, аж до того, що самі шукаєте йому роботу. Але таким чином ви приймаєте всі рішення за дитину, не враховуючи його бажань і позбавляючи його можливості бути самостійним.

Ви шпигуєте за дитиною

Ви перевіряєте його смартфон, читаєте листування з друзями або навіть знаєте пароль від його акаунтів в соцмережах. Але це справжнє шпигунство! пам’ятайте, що дитина – не ваша власність, а відносини з ним повинні будуватися на довірі. Набагато краще поговорити з дитиною, навчити їх правильній поведінці в інтернеті, попередити про небезпеки, а не постійно контролювати їх аккаунт і шпигувати за ними.