Найкрасивіші місця на землі: топ-10

0
23

найкрасивіші місця на землі щорічно приваблюють мільйони туристів. Їх краса визнана експертами, вони охороняються законами держав і юнеско. У топ — 10 найкрасивіших місць увійшли метеори, памуккале і водоспади ігуасу.

Чжанъе данься

Національний парк чжанъе данься — геопарк в провінції ганьсу (кнр). Його основа-особливий ландшафт, який складають різнокольорові скелі червоного пісковика (данься).

Парк займає площу понад 500 км2. З 2011 року він отримав статус національного і вважається найкрасивішим геоландшафтним утворенням країни.

Головна визначна пам’ятка, яка приваблює туристів з усього світу, — різнокольорові скелі. У них дуже незвичайна форма, скелі досягають декількох сотень метрів у висоту. Вони утворені червоним пісковиком, а також іншими породами. В ході руху літосферних плит відбулося змішування кольорів цих порід, через що скелі схожі на барвистий листковий пиріг.

Монастирі метеори

Метеори-вертикальні скелі, що складаються з пісковика і гірської породи. У висоту деякі з них досягають 600 м.розташовані на них монастирі — центри православ’я в греції поряд з афоном. На сьогоднішній день монастирі включені в список всесвітньої спадщини юнеско.

Скелі утворилися близько 60 млн років тому і були дном стародавнього моря. У них на даний момент залишилося шість монастирів (два жіночих, чотири чоловічих), хоча за всю історію їх існувало більше 20. Перший монастир був заснований ченцем афанасієм в 1334 році, який покинув афон через набіг піратів.

Відвідати монастирі, які знаходяться на унікальному ландшафті, можна тільки в певний час, як правило, вдень в один із днів тижня. Відвідування безкоштовно тільки для громадян греції.

Лавандові поля провансу

Лавандові поля — головна визначна пам’ятка французького провансу. Простягаються до горизонту поля фіолетового кольору не залишать нікого байдужими. Також можна відвідати тематичні фестивалі, присвячені закінченню збору врожаю лаванди.

Для туристів лавандові поля доступні для відвідування переважно тільки в липні. В окремих місцевостях побачити красу квітів можна в серпні. У долині рони і місцевості люберон помилуватися рослинами можна і в червні.

Гранд-каньйон

Гранд-каньйон — національний парк сша, розташований в штаті арізона. Вважається одним з найстаріших парків сша.

Головна визначна пам’ятка парку — великий каньйон на річці колорадо. Це місце вважається одним із сучасних чудес природи. Загальна площа парку становить майже 5000 км2.

Парк гранд-каньйон в 1979 році внесений до списку об’єктів всесвітньої спадщини юнеско, територія охороняється державою. Горизонтальні пласти каньйону демонструють геологічну історію останніх 2 млрд років. Є й доісторичні сліди адаптації людини до суворих кліматичних умов.

Довжина каньйону становить 446 км, ширина — від 6 до 29 км. Максимальна глибина каньйону — 1,8 км.

Найбільш відвідувана частина каньйону-південна. Решта важкодоступні і не мають належної туристичної інфраструктури. Хоча великий каньйон і не вважається найбільшим у світі, він приваблює туристів гармонійними розмірами, кольоровою гамою і можливістю побачити геологічну історію аж до докембрію (4 млрд років тому).

Великий бар’єрний риф

Великий бар’єрний риф — найбільший у світі кораловий риф. Знаходиться в тихому океані біля узбережжя австралії. Він розтягнувся на 2 500 км.

Бар’єрний риф — найбільший на планеті природний об’єкт, утворений живими істотами (кораловими поліпами). Його можна побачити з космосу.

В цілому бар’єрний риф складається з майже 3 тис. Рифів і 900 островів. У великого рифу площа більше, ніж у великобританії. Бар’єрний риф населяють не тільки коралові поліпи, а й тисячі інших організмів. Тому в цьому районі заборонено рибальство і обмежений туризм.

Об’єкт внесений до списку всесвітньої спадщини юнеско. Великий бар’єрний риф-одне з семи природних чудес світу.

Канадські скелясті гори

Канадські скелясті гори — мальовничий гірський масив, який входить в тихоокеанські кордильєри. Найвища точка масиву-вершина гори робсон (3 954 м). У низині гір протікає річка ліард.

Протяжність гірського ланцюга-603 км. Гори переважно складаються з вапняків і сланців. Рослинність в цій місцевості лісова і гірничо-лісова. У канадських скелястих горах знаходиться п’ять національних парків. Вони включені до списку всесвітньої спадщини юнеско.

Мальовничі гірські вершини, льодовики, озера, водоспади, каньйони і вапнякові печери утворюють вражаючий гірський пейзаж. Скам’янілості найдавніших морських тварин в берджес-шейл приваблюють не тільки туристів, але і вчених.

Мачу-пікчу

Мачу-пікчу — стародавнє американське місто в горах. Розташований на території сучасного перу біля селища агуас-кальєнтес на висоті 2 400 м над рівнем моря. Місто побудував імператор пачакутек. Це була його резиденція.

На території розміщені храми і найважливіші склади. Мачу-пікчу не можна вважати великим містом. У ньому проживало близько 1 200 осіб. Льотчики виявили місто в 1911 році, після чого його обстежив професор хайрам бінгем.

Руїни стародавнього міста перебувають під захистом юнеско, також мачу-пікчу вважається одним з семи сучасних чудес світу.

Сьогодні мачу-пікчу-один з центрів світового туризму. Через наплив людей і загрозу втрати унікальної пам’ятки давнини введено обмеження на відвідування мачу-пікчу: його можуть відвідати не більше 2 500 туристів в день.

Памуккале

Памуккале і стародавнє місто ієраполіс-змішаний природний і культурно-історичний об’єкт в провінції денізлі, туреччина. Унікальне поєднання руїн стародавнього міста, геотермальних джерел і травертинових (травертин — мінерал) терас включено до списку всесвітньої спадщини юнеско.

Природна частина об’єкта-памуккале. У цьому місці на поверхню виходять унікальні білосніжні сталактити з кальцію, в яких утворилися терасні ванни. В історичній частині розташоване стародавнє місто ієраполіс. Тут побачите старовинні лазні, храми і руїни давньогрецьких будівель.

Доступ в окремі частини памуккале заборонений для туристів, тому там все ще відбувається кальцинування грунту.

Солончак уюні

Солончак уюні — висохле солоне озеро в болівії. Це місце знаходиться в пустелі альтіплано на висоті 3 650 м над рівнем моря. Його площа 10 тис. Км2, що робить солончак найбільшим у світі.

Названо місце так, тому що знаходиться в околицях міста уюні. Солончак встелений двома мінералами-галітом і гіпсом. Внутрішня частина покрита товстим шаром солі, яка місцями досягає 8 м. Солончак настільки величезний, що в ньому є два острови:

  • інкауасі;
  • пескадо.

Уюні має запаси солі понад 10 млрд тонн, щорічно видобуваються 25 тис.тонн. Завдяки ідеально рівній поверхні солончак служить основним транспортним маршрутом в альтіплано. Крім того, в уюні знаходяться до 70% світових запасів літію, необхідного для виробництва батарейок і акумуляторів.

Туристів, які відвідали солончак, вразить величезна дзеркальна, ідеально рівна територія. Небо відбивається майже без спотворень, що створює враження нескінченного небесного простору. Крім того, на території колишнього озера знаходиться величезне кладовище паровозів, яке планують зробити музеєм під відкритим небом.

Водоспади ігуасу

Водоспади ігуасу — комплекс з 275 водоспадів. Він розташований на кордоні бразилії та аргентини на річці ігуасу. По обидва боки річки розкинулися національні парки-аргентинський і бразильський. У 1984-му і 1986-му обидва парки були внесені до списку всесвітньої спадщини юнеско.

Першим європейцем, який відкрив унікальний водоспадний комплекс, став альвар нуньєс кабеса де вака. Не дивно, що саме в цих місцях він шукав легендарне ельдорадо.

Щорічно близько двох мільйонів туристів відвідують водоспади. В околицях побудована розвинена інфраструктура, є аеропорт. За красою водоспадів можна спостерігати зі спеціальних оглядових майданчиків. Якщо надіти непромокальний одяг, то можна спуститися до самого підніжжя.

Завдяки розвитку авіації сучасна людина може відвідати найкрасивіші куточки планети. Однак відповідальному туристу слід акуратно і дбайливо ставитися до чудес світу і природи.