Норми харчування дитини від народження до повноліття: таблиці моз

0
28

Джерело: instagram @materna_shop_ua

норми харчування — зміст:

Дитячий організм пристосовується до «дорослої» їжі поетапно, а потреби зростаючої дитини значно різняться від потреб її батьків і навіть старших діток. Моз розробило таблиці добової норми поживних речовин для дітей від народження до 17 років, засновані на ретельному вивченні фізіологічних процесів організму, що зростанні, в різні періоди життя.

Всі ми знаємо, що дитина до 6 місяців не потребує додаткового прикорму і отримує все необхідне для росту і розвитку з маминого молока (ну, або з адаптованої молочної суміші, якщо з грудним вигодовуванням не склалося). А вісь після 6-7 місяців вже потрібні й інші продукти, оскільки дитячий організм вже готовий знайомитися з новою їжею, дитина стає більш активною і її потреби зростають.

Відповідно до таблиць моз, після року різко зростає потреба дитини в енергії, білку, жирах і вуглеводах. Та й інших поживних речовин вже потрібно більше. До речі, зверніть увагу, що моз рекомендує вводити в дитячий раціон більшу частку продуктів тваринного походження (тваринний білок), а це означає, що вегетаріанство для дітей дуже поганий вибір.

Добова потреба дітей у білках, жирах, вуглеводах та енергії

__________ *для дітей 0-12 місяців життя потрібно наведена із розрахунку на 1 кг маси тіла.

  • оптимальне співвідношення білів, жирів і вуглеводів (по масі) у добовому раціоні складає 1:1:4.
  • рекомен-дованих вміст у раціоні білків тваринного походження відносно загальної кількості білків для дітей — 60% і більше.
  • рекомендувань вміст білків відносно енергетичної цінності (калорійності) добового раціону для дітей — близько 15% калорійності.
  • рекомендувань вміст жирів рослинного походження-20% загальної кількості жирів. Вміст поліненасичених та мононенасичених жирних кислот у раціоні — близько 10% та 10% калорійності добового раціону.

Джерело: shutterstock

Добова потреба дітей у вітамінах

Джерело: gettyimages

Добова потреба дітей у мінеральних речовинах

які продукти багаті залізом

Тарілка здорового харчування

Експерти гарвардської школи громадської охорони здоров’я розробили спеціальне керівництво з правильного харчування, яке доступне у вигляді інфографіки. Ці норми підходять як дорослим, так і дітям, але, безумовно, з урахуванням таблиць моз.

Джерело: гарвардська школа громадського здоров’я

  • основну частину раціону повинні складати овочі та фрукти (за винятком картоплі).
  • до основних джерел білка відносяться продукти тваринного походження, а так само деякі рослинні-бобові, горіхи. Але для дітей основну білу частину тарілки повинні складати м’ясо, риба, молочні продукти.
  • відмовитися від усіляких солодких напоїв або зменшити їх кількість у дитячому раціоні вкрай важливо.
  • червоний чоловічок, який біжить в лівому нижньому кутку тарілки здорового харчування, нагадує, що фізична активність дуже важлива, не менш, ніж правильне харчування.