Позаматкова вагітність – причини, ознаки, наслідки, лікування

0
247

Практично кожна людина в загальних рисах має уявлення про те, як з’являються діти: запліднена яйцеклітина по матковій трубі прямує в бік порожнини матки, де «імплантується» в найбільш підходящому ділянці слизової оболонки.

Але трапляються збої, при яких яйцеклітина кріпиться не там, де потрібно (наприклад, в матковій трубі, черевної порожнини або яєчниках). В такому випадку виникає позаматкова вагітність.

Зміст:

  • Як проявляється позаматкова вагітність
  • УЗД допоможе визначити позаматкову вагітність
  • Причини позаматкової вагітності
  • Необхідне лікування позаматкової вагітності

Як проявляється позаматкова вагітність

При цьому в наявності всі ознаки нормальної вагітності: затримка менструації, позитивний тест, нудота і запаморочення, збільшення молочних залоз, перепади в настрої. Але ось УЗД не показує ембріон. Що це означає? Швидше за все, яйцеклітина початку розвиток в недозволеному місці, чим викликала позаматкову вагітність.

Симптоми при позаматкової вагітності наступні:

Позаматкова вагітність – це вагітність, яка характеризується розвитком яйцеклітини поза матки. При чому існує кілька варіантів локалізації плідного яйця, у зв’язку з чим виділяють трубну, черевну, яєчникової та шеечную вагітність. Найбільш поширеною є трубна вагітність, при якій яйцеклітина розвивається в матковій трубі. На такі випадки припадає 98%. Дитина, яка розвивається при такій вагітності, шансів на життя не має, так як умови тут зовсім не прийнятні, до того ж труба не може розтягуватися у відповідності з ростом дитини.

Як визначити позаматкову вагітність, чи існують ранні ознаки, і чи може рівень ХГЛ встановити цей процес? Насправді, як вже було зазначено, позаматкова вагітність має всі ознаки нормальної вагітності, рівень гормону ХГЛ також збільшується, і відбуватися це буде до тих пір, поки вагітність не буде перервана оперативним втручанням.

Внематочная беременность - причины, признаки, последствия, лечение

УЗД допоможе визначити позаматкову вагітність

Визначити позаматкову вагітність може тільки УЗД. Якщо гінеколог не побачив ембріон в матці, він розширить пошуки, захопивши маткову трубу, шийку матки, яєчники і черевну порожнину. Ще одним тривожним сигналом як для вас, так і для лікаря, повинні стати болі в нижній частині живота та кров’янисті виділення. Всі разом ці симптоми допоможуть розпізнати небезпечну вагітність.

Якщо УЗД проводить досвідчений спеціаліст, то вже на четвертому тижні вагітності він зможе діагностувати внематочное розвиток плоду. Навіть якщо обриси самого плоду ще нечіткі, ущільнення в матковій трубі повинно насторожити лікаря. З шостого тижня УЗД вже чітко розпізнає плід.

Внематочная беременность - причины, признаки, последствия, лечение

Причини позаматкової вагітності

Які причини сприяють появі «неправильної» вагітності? Вони різні і суто індивідуальні: частина жінок з таким діагнозом раніше перенесла операцію на черевній порожнині, інша частина має непрохідність маткових труб після перенесених інфекцій або запалень, третя – нелікований до кінця ендометріоз.

Необхідне лікування позаматкової вагітності

Що стосується лікування, то на даний момент можливе проведення щадних операцій за допомогою лапароскопії (доступ до органів проводиться через декілька точок в черевній стінці), при яких або видаляється маткова труба, або тільки плодове яйце з подальшим відновленням маткової труби.

Після такої операції необхідна підтримка організму медикаментами і магнитотерапией. Вагітність після позаматкової вагітності можлива, але слід особливо уважно поставитися до питання запобігання. Також після операції протягом шести місяців бажано не вагітніти, щоб не виникло загрози повторної трубної вагітності. Для запобігання можливого виникнення непрохідності маткових труб і пов’язаних з цим проблем з зачаттям, жінці необхідно пройти курс відновлення, який полягає в прийомі препаратів, які мають противоспаечный ефект, і проходження фізіотерапевтичних процедур.

Подивіться обов’язково ще відео на цю тему:

Джерело: http://salfetki.org.ua/