Скандинавські письменники: 10 кращих сучасних книг для дітей

0
24

Багато скандинавські письменники вже широко відомі всьому світу. Наприклад, астрід ліндгрен, туве янсон, сакаріас топеліус і, звичайно, ганс християн андерсен.

Але якщо класиком вже знають всі батьки, то інші сучасні скандинавські автори не так популярні, хоча їх твори для дітей заслуговують на увагу. Пропонуємо вам 10 кращих сучасних оповідань і повістей для дітей від скандинавських казкарів!

«кривуля»

автор: фрід інгульстад

Як і личить скандинавській казці, в ній є різні цікаві персонажі: гноми, тролі і ніссе. У центрі сюжету історії-смішний гномик кривуля, який заводить нових друзів і знаходить затишний будинок, завдяки своєму доброму серцю і щирості.

Ця різдвяна історія від норвезької письменниці фрід інгульстад сподобається діткам 3-4 років і приверне своїми незвичайними ілюстраціями.

Джерело: babyblog.ru

» люди і розбійники з кардамону»

автор: турбйорн егнер

Казки цього письменника видавалися ще за радянських часів, але зараз батьки можуть придбати сучасні перевидання з красивими ілюстраціями та оформленням.

У центрі сюжету історії — троє смішних розбійників, які бажають пограбувати когось і кожен раз потрапляють в комічну ситуацію. Але жителі містечка кардамон, де промишляють злодюжки, вирішують дати їм шанс на нове життя, після чого ті перевиховуються і знаходять для себе нові професії.

Джерело: u-mama.ru

» старенька-крихта-з-чайну-ложку»

автор: альф прейсен

Смішні пригоди маленької бабусі дуже подобаються діткам від 2 років! головна героїня настільки маленька, що не могла б виконувати ніяку домашню роботу, якби не просила кішку помити посуд, а млинці — перевертатися самостійно. Казка не тільки має оригінальний сюжет, але і вчить дітей ніколи не здаватися в складній ситуації, вміти підлаштовуватися під обставини.

Джерело: anne-d-autriche.livejournal.com

» історія про те, як фіндус загубився, коли був маленький»

автор: свен нурдквіст

Герої цієї казки стали одними з улюблених у дітей по всьому світу, адже в книзі описано ідеальне дитинство і пригоди: походи, риболовля, дегустація млинців з варенням, стрибки на дивані, а також веселі досліди, наприклад, закопування фрикадельок в землю.

Джерело: ozon.ru

» мулле мек в майстерні»

автор: георг юхансон

Мулле мек це аналог сучасних фиксиков, тільки в книзі. Цей герой завжди щось майструє і пояснює читачам, як влаштований той чи інший механізм, а також складний процес, наприклад, споруда будинку. Впевнені, мулле мек в його майстерні приверне увагу вашого малюка не менше відомого всім мультфільму.

Джерело: mudry-filin.com.ua

«острів у морі»

автор: анніка тор

Підліткам можна запропонувати дуже цікаву тетралогію «острів у морі» анніки тор. Ця історія про двох сестер, яких відвезли до швеції з окупованої фашистами австрії. Незважаючи на те, що в книзі піднімаються серйозні проблеми, такі як: війна, питання релігії, расизм, антисемізм, фашизм, ця історія про справжнє дорослішання, перше кохання і становлення молодих дівчат. Тим вона і бере за душу, що тут серйозне переплітається з несерйозним, тимчасовим, наївним.

Джерело: livelib.ru

автор: марія гріпе

Ця книга приведе в захват дітей, які люблять детективи і загадкові історії. У центрі сюжету повісті троє підлітків, які вирішують дослідити селандерський маєток, від якого віє містикою. Дивні події містечка, листи під мостиною та інші загадкові моменти не дадуть спокою головним героям, поки вони не з’ясують всі секрети старого будинку!

Джерело: kapital-knigi.ru

«тоня гліммердал»

автор: марія парр

«тоня гліммердал» — дуже кумедна історія про дівчинку, яка була єдиною дитиною в глухому селі в норвегії. Але незважаючи на цей факт, вона одна змогла поставити «на вуха» всіх дорослих і навести порядок в їх життях. Книга вчить доброті, чуйності та іншим важливим речам в житті дітей і дорослих.

Джерело: nnm.me

» простодурсен»

автор: руне белсвік

Незважаючи на те, що в цій чудовій серії книг про простодурсена всього 5 героїв, нудьгувати вашій дитині не доведеться! з книги він дізнається, як правильно робити пудинг, сушити білизну, який смак у хрусткої пряжки і що таке «кудика і понарошка», а також багато іншого!

Книги про простодурсена будуть цікаві дітям від 6 років і до підліткового віку!

Джерело: livelib.ru

автор: ганні-катріні вестлі

Головний герой книги щепкін — проста соснова тріска, яка не вміє говорити, але стала кращим другом для малюка. З нею він подорожує, знаходить пригоди і ні хвилини не нудьгує! напевно і у вашої дитини є улюблені іграшки, з якими він весь час грає наодинці.

У серію входить 3 книги про різні пригоди щепкіна, які не залишать байдужим жодну дитину!

Джерело: bookz.ru