Тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах

0
1341

Сьогодні ми детально розглянемо питання, чому тягне низ живота під час вагітності на ранніх термінах. Адже не завжди потрібно влаштовувати паніку, дзвонити лікарям. Можливо прочитати і упевнитися в тому, що це нормальне явище, коли тягне низ живота під час вагітності на ранніх термінах.

Зміст:

 • Що потрібно знати в першу чергу?
 • Причини, чому тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах?
 • Якщо тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах – це не значить викидень.
 • Якщо тягне низ живота при вагітності у другому триместрі.
 • Якщо тягне низ живота при вагітності у третьому триместрі.

Що потрібно знати в першу чергу?

У сучасному світі, коли жінки вже звикли піклуватися про своє здоров’я, незапланована вагітність виникає все рідше і рідше. Існуючі на ринку засоби контрацепції дозволяють кожній дівчині підібрати той варіант, який її влаштовує. Тому все частіше можна почути, що молода сім’я планує народження малюка.

А після того, як факт вагітності підтверджується лікарем, жінка уважно прислухається до своїх відчуттів, адже її тіло переживає серйозні зміни. Будь-які незвичайні поколювання або потягування викликають тривогу у майбутньої мами: вона не в змозі відрізнити нормальні симптоми від тих, що повинні насправді викликати побоювання. Особливу тривогу викликає відчуття, коли тягне низ живота при вагітності на ранньому терміні. Адже інтернет рясніє статтями, в яких пишуть, що це пряма вказівка на те, що вагітність може перерватися.

Причини, чому тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах?

Тому дуже важливо зрозуміти, що тягнуть болі живота можуть бути викликані різними фізіологічними причинами, і не всі з них повинні викликати паніку. Такі болі можуть виникати як на ранньому терміні, так і на останніх тижнях вагітності. Спробуємо розмежувати «безпечні» болю від тих, з якими потрібно терміново звертатися до лікаря.

Отже, чому тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах? По-перше, це, звичайно, пов’язано з тими фізіологічними і гормональними змінами, яких зазнає організм з настанням вагітності. Як тільки плодове яйце закріплюється на стінці матки, відразу запускається механізм по утриманню заплідненої яйцеклітини і створення їй комфортних умов. Матка розбухає, збільшується в розмірах, починає трохи зміщуватися. Все це нагадує процес, який відбувається з нею кожен місяць при менструації. Тому ті дівчата, у яких менструація протікає завжди дуже болісно, гарантовано будуть відчувати схожі відчуття.

Однак і ті, у кого менструальний цикл проходить безболісно, можуть скаржитися на те, що у них тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах. Справа в тому, що больовий поріг у всіх різний, тому хтось навіть не помічає протікають в організмі змін, а хтось болісно реагує на кожен рух.

Якщо тягне низ живота при вагітності на ранніх термінах – це не значить викидень.

Тобто, тягнучі болі не завжди говорять про те, що існує небезпека викидня. Встревожиться по-справжньому можна в тому випадку, якщо напади болю досить сильні, вони виникають різко і накочують нападами, а не тривають протягом дня. Якщо до них приєднуються якісь виділення, не обов’язково навіть кров’яні, візит до лікаря не можна відкладати. Подібні симптоми можуть виникнути і при загрозі викидня, і при позаматкової вагітності, і при ураженні плода внутрішньоматкової інфекцією, що може призвести до серйозних вад розвитку. Не можна самостійно призначати собі пігулки або свічки з папаверином: це зніме спазм, але не вирішить проблему, а тільки погіршить її.

Якщо тягне низ живота при вагітності у другому триместрі.

Якщо тягне низ живота при вагітності в другому триместрі, то потрібно уважно прислухатися до себе. У цей період основна перебудова організму завершена, всі внутрішні органи знаходяться ще на місці, тому викликати дискомфорт вони не можуть. Такі болі можуть носити м’язовий характер, в тому випадку, якщо живіт росте дуже швидко, має досить значні розміри. Тоді слабкі м’язи живота і попереку можуть до вечора давати схожі симптоми. Рішенням проблеми може стати допологовий бандаж. Його застосування анітрохи не шкодить малюку – всі розповіді про гіпоксії, яку він викликає у малюка, абсолютна брехня. При цьому правильно підібраний бандаж знімає навантаження з м’язів, тим самим полегшуючи життя майбутньої мами. Якщо біль носить гострий характер, супроводжується відчуттям «твердого» живота, то потрібно терміново звертатися до лікаря.

Якщо тягне низ живота при вагітності у третьому триместрі.

Нарешті, якщо тягне низ живота при вагітності в останньому триместрі, то тут причин може бути і зовсім величезна кількість.

 • По-перше, розходження кісток тазу. Організм готується до пологів, розширюється таз, зв’язки розтягуються. Цей процес особливо відчутний ввечері, дійсно викликає досить неприємні відчуття.
 • По-друге, збільшується в розмірах матка значно здавлює всі внутрішні органи, в тому числі і травну систему. Тому у вагітної жінки виникають проблеми зі стільцем. Дискомфорт може відчуватися під час перетравлення їжі, виникають тягнучі болі в лівій частині живота. Вирішити проблему можна за допомогою правильного харчування.
 • По-третє, м’язові болі: за день м’язи спини і живота втомлюються від великого навантаження, тому до вечора починають хворіти. Цього можна уникнути, якщо давати спині відпочити протягом дня, полежати або поплавати.
 • Якщо ж всі вищеперелічені причини усунені, а біль триває, живіт тягне постійно, напади стають все більш тривалими і болючими, терміново викликайте лікаря – такі симптоми не можна залишати без уваги. Так само рекомендую почитати про кісту яєчника, її симптоми та лікування.

  Джерело: http://modelcollect.com.ua/