Вирощування цибулі з насіння

0
124

Не залежно від виду і сортів цибулі, вирощування їх майже однаково. Постійний полив і достатнє освітлення — необхідні процеси для всіх рослин. Цибуля ріпчаста, в залежності від інших сортів і видів, найбільш вимогливий до світла. Температура навколишнього повітря по різному впливає на рослину: її збільшення, призводить до перегріву рослини, погіршує товарний вигляд зелені, а так само знижує врожайність.

Як уже говорилося в попередній статті, вирощування цибулі виробляють з насіння, розсади, сіянки та цибулин. З насіння цибулю вирощують, переважно, у південних районах. У середній смузі дуже рідко застосовують даний вид вирощування, так як зберігається цибуля гірше.

Не зволікають з посівом насіння і роблять це якомога раніше, залежно від стану грунту, щоб цибулина протягом літнього сезону стала повноцінною. На 1 кв. метр висаджуємо 0.8 грам сухого насіння, що є нормою.

Так як поширений спосіб вирощування цибулі в нашому регіоні є з сіянки , то надалі розглянемо даний спосіб.

Цибулю севок.

Висаджуємо севок навесні з 25 квітня по 5 травня, більш пізні посадки вплинуть на якість врожаю, вибираючи для цього цибулинки діаметром 1-2 сантиметри. Якщо вибрати цибулинки діаметром більше 2 див., то вони можуть утворити стрілку при посадці. Стрілку дає цибуля при, тривалої, температурі навколишнього середовища нижче 10 градусів. Тому застосовують такі цибулинки для висадки на перо (зима — весна). Ми при посадці намагаємося вибирати більш дрібні цибулинки.

Перед посадкою проводимо прогрівання цибулинок протягом 8 годин при температурі води 40-42 градуси, що сприятливо позначиться на попередженні їх захворювань та зменшення можливості стрілкування.

Іноді застосовують так само в цих цілях інший спосіб: заливаємо, перед посадкою, гарячою водою 65-70 градусів і залишаємо на 1-2 хвилини. Після витягаємо і занурюємо на 1 хвилину в холодну воду. Дану процедуру проводимо з обережністю, під уникнення перегріву цибулинки. Після прогрівання замочуємо цибулинку в поживному розчині стимулятора росту.

Висаджуємо цибулинки в прогріту грунт роблячи, попередньо, борозенки глибиною 4 см і між рядами дотримуючись відстані 20-25 см, між цибулинами від 8 до 12 см (залежно від сорту). Цибулинки садимо в підготовлені борозенки, що б на поверхні був кінчик шийки, і присипаємо грунтом не більше 1-1,5 см. Перші сходи очікуємо через 5-6 днів.

Полив виробляємо теплою водою, ні в якому разі не холодною нижче 18 градусів. Обов’язково, після поливу, взрыхляем грунт у міжряддях, так як після поливу утворюється кірка перешкоджає доступу повітря в грунт, що несприятливо позначається на корнеобразовании. Коли починаємо прибирати цибулю полив припиняємо за 2-3 тижні.

В якості підгодівлі використовуємо органічні (азотні) добрива. Коров’яком підгодовуємо, після того як посадимо, через два тижні. Другу підгодівлю виробляємо у фазі 4-5 листочків, але азот виключаємо, в 10 літрах води розводимо 20 грамів сульфату калію і 30-40 грам суперфосфату. Третій раз підгодовуємо коров’яком у фазі 6-7 листків. У вологу погоду добрива вносимо в борозенки в сухому вигляді, вздовж рядків, дотримуючись відстані від рослин 5 див. в

Прибирають цибулю коли листя пожовтіє, поляжуть і підсохнуть, в кінці серпня — початку вересня.

Перед зберіганням підсушуємо його, перебираємо цибулини, видаляючи хворі та пошкоджені. Зберігаємо ми цибулю в погребі в ящиках, попередньо продезінфікувавши їх, так само можливо в холодильнику. Щоб цибуля не загнивав, перед його зберіганням, прогріваємо протягом 8 годин при температурі 43 градуси. Якщо зберігати його при кімнатній температурі, можливість його усихання збільшується в два рази.

Джерело: http://weekend.dn.ua/