Заварне тісто: рецепт на вареники

0
23

коли ліпите вареники, важливо зробити таке тісто, яке б не рвалося і не розварювалося. Відмінно впорається з цим завданням заварне тісто, рецепт якого досить простий. Дізнайтеся, як і з чого його замісити.

Заварне тісто: рецепт

Рецепт заварного тіста відрізняється тим, що в процесі замісу використовують окріп. У зв’язку з такою технологією приготування тіста в його складі немає яєць.

Щоб зробити заварне тісто, будуть потрібні продукти:

  • борошно пшеничне-400 г;
  • вода — 250 мл;
  • олія соняшникова (або будь — яке інше рослинне) — 3 ст. Л.;
  • сіль — ½ ч. Л.

Хто любить класти в тісто яйця, вважаючи, що вони краще його скріплюють, може додати до рецепту одне куряче яйце. Замість води можна використовувати кипляче молоко в такій же пропорції.

читайте також: тісто на манти: рецепт класичний

Як зробити заварне тісто на вареники

Технологія приготування тіста має свою особливість, пов’язану з використанням киплячої води.

Важливо дуже добре і ретельно вимішувати тісто, щоб в окропі не заварилися грудки, які важко розбити. З цією метою використовуйте міксер з гвинтоподібними насадками для тіста.

Ознайомтеся з покроковою інструкцією, як зробити тісто:

  1. закип’ятіть воду, додайте в неї масло, сіль і половину порції борошна. Заважайте ложкою, потім міксером.
  2. коли температура тесту трохи знизиться, щоб можна було доторкнутися до нього, почніть вимішувати руками, постійно підсипати борошно, що залишилося.
  3. місіть до тих пір, поки не зникнуть грудки і тісто стане щільним і гладким.
  4. починайте ліпити відразу ж. Якщо тісто виявиться занадто крутим для розкочування, загорніть його в харчову плівку. Через півгодини воно стане еластичним. Якщо хочете додати яйце, то зробіть це в процесі замісу.

Заварне тісто-ідеальна основа для вареників. З нього також можна ліпити пельмені, чебуреки. Поділіться, як ви віддаєте перевагу замішувати тісто на вареники.

читайте також: як варити вареники на пару, якщо немає пароварки