«мамин хвостик»: ознаки того, що дитина до вас занадто прив’язаний, і чому це погано

0
15

Буває так, що дитина не здатна перебувати далеко від мами навіть короткий час, а коли вона поруч, намагається триматися якомога ближче. Для трьох-чотирирічної дитини така поведінка вже не є нормою. Тривожність від розриву з мамою властива майже всім дітям, але при ранніх ознаках, що малюк надто до вас прив’язаний, можна грамотно вплинути на це. Основні ознаки виділила блогер-мільйонник, мама наталія мішина.

Дитина в розлуці з мамою відмовляється від їжі

Мама є тією головною особою, яка здійснює догляд за немовлям. Вона перша і найважливіша фігура в його світі. Зараз дуже часто мами їдуть відпочивати або у відрядження, залишаючи малюка з близькими або з нянею. І не секрет, як діти переживають цю розлуку, аж до відмови від їжі.

Дитина без мами погано спить

З одного боку, це є нормою. Мама — це найрідніша людина, яка постійно знаходиться поруч і завжди підтримає. Звичайно, це сильна прихильність. Але з іншого боку, у малюка відсутня навик самостійного засипання і, можливо, в майбутньому можуть з’явитися неврологічні проблеми, раз він потребує її кожну хвилину.

Без мами у дитини втрачається інтерес до навколишнього світу

Дуже часто, коли мами немає поруч, то світ для малюка починає порожніти. Він не грає, а іноді є випадки, коли не хоче зовсім вступати в контакт з людьми. Адже йому дійсно без мами все нецікаво! все одно у малюка повинна бути можливість отримати розраду у значущого дорослого, наприклад у бабусі, тільки тоді він може собі дозволити досліджувати світ.

Без мами у дитини з’являються незрозумілі з медичної точки зору нездужання

Ця ознака дійсно дуже важкий і незрозумілий. Ми, мами, дуже важко переносимо, коли дитина засмучується і плаче.

І якщо хоча б один з цих ознак стає атрибутом при розставанні з мамою, значить, дитина потребує допомоги. Кращим рішенням буде звернутися до лікаря або до дитячого психолога.

Що потрібно запам’ятати батькам, коли ви залишаєте свою дитину.

  1. Дитина-це самостійна людина, особистість, про який вам потрібно подбати, поки він безпорадний, і якого потрібно відпустити, коли він буде до цього готовий.

  2. Що робити, якщо дитина — «прилипала»? переконайтеся, що крім дитини у вас є й інші смисли життя: улюблена робота, теплі подружні стосунки, час для друзів і близьких, цікаве хобі. Дитина повинна бути доповненням до вашого життя, а не заміною всього.

  3. Подбайте про себе. Так, у вас маленька дитина, і з ним складно. Але і вам важливо відпочивати, знаходити хоч п’ять хвилин в день для себе. Не соромтеся просити про підтримку та допомогу. Піклуючись про себе, ви дбаєте про дитину. Тільки щаслива мама може виростити щасливу дитину.

  4. І так, попереджайте дитину, що ви йдете. Говоріть йому, коли ви повернетеся, навіть якщо малюкові всього один місяць.