Вся правда про натуральній косметиці

0
122

Як часто, заходячи в косметичний магазин, ви бачите термін «натуральна косметика»? В даний час практично не залишилося косметичних фірм, які не використали б це визначення. Дана маркування на підсвідомому рівні змушує споживача думати про те, що раз косметика натуральна, значить, вона безпечна і навіть корисна.


Як часто, заходячи в косметичний магазин, ви бачите термін «натуральна косметика»? В даний час практично не залишилося косметичних фірм, які не використали б це визначення. Дана маркування на підсвідомому рівні змушує споживача думати про те, що раз косметика натуральна, значить, вона безпечна і навіть корисна.
Однак не всі уявляють, які критерії повинні дотримуватися для використання косметичною фірмою терміна «Natural Cosmetics». Отже, по-перше, така косметика повинна містити речовини мінерального, рослинного або тваринного походження. По-друге, при створенні та обробці даних речовин допустимі далеко не всі методи. Тобто, якась генна модифікація неможлива. І по-третє, незважаючи на те, що в «натуральній косметиці» можливе використання деяких хімічних консервантів, вони повинні бути чітко оголошені.
Безумовно, не можна не сказати, що сировина, яка використовується для отримання косметики, має природний джерело. Це природно, тому що ми не можемо отримувати об’єкти матеріального світу, не використовуючи сировинні ресурси, які дає нам природа. З даної точки зору, предмети, що оточують нас, і косметика – природні. Але, якщо задуматися, більш відповідним визначенням для натуральної косметики є той вид продукції, склад якого не піддався хімічної обробки після відділення від природи.
Під виглядом натуральної косметики нам пропонують кошти, які в тій чи іншій мірі містять природні компоненти. Так як ніде немає документа, що регламентує точну кількість натуральних компонентів, величезна кількість виробників із задоволенням упаковує сою продукцію в ефектну «обгортку» натуральності. Тобто будь-який виробник, який використовує у своїй косметиці хоча б один натуральний компонент, може говорити, що він виробляє натуральну косметику. Працювати суто з натуральними речовинами дійсно складно, тому лише невелика кількість виробників вирішується на це. Як правило, маркування «натуральна косметика» — це лише маркетинговий хід.
Таким чином, як ми можемо відрізнити натуральну косметику від ненатуральної?
1. По-перше, при виборі косметичної продукції необхідно звертати увагу на її колір. Якщо вона має блакитну, салатовий, фіолетовий, або іншу яскраву забарвлення таку косметику можна назвати натуральній, так як вона містить барвники. Природним же кольором є різні постільні тони.
2. По-друге, запах повинен бути трав’яний, квітковий або трохи приглушений фруктовий, так як натуральна косметика передбачає відсутність запаху.
3. По-третє, натуральна продукція не повинна містити продуктів нафтопереробки і силіконів.
4. І по-четверте, термін зберігання натуральної косметики не повинен перевищувати одного року. Даний термін зберігання забезпечується різними рослинними консервантами: вітамін Е, ефірними маслами, а також саліцилової і сорбінової кислоти, які виділяють з рослин.
Незважаючи на все це, не можна однозначно сказати, що натуральна косметика однозначно корисніше для нашої шкіри. Найчастіше, необроблені природні складові можуть з найбільшою ймовірністю викликати у людини алергічну реакцію, так як їх різноманітні й іноді надто агресивні характеристики впливають на шкіру занадто сильно. Також, натуральна косметика не може бути повністю вільною від шкідливих речовин. Так, наприклад, жир, отриманий з овечої шерсті, в первісному вигляді переповнений шкідливими речовинами. І для можливості використання даного жиру в косметиці, його очищають з допомогою хімічних розчинників. Так само, неможливо створити абсолютно натуральну косметику, не захищену консервантами, а вони є синтетичними речовинами.
Ціна є позитивним моментом при порівнянні дійсно натуральної косметики, з будь-якими іншими косметичними засобами, так як найчастіше ми переплачуємо за бренд продукції. Однак знайти таку косметику в наш час нелегко, виробників такої продукції ми можемо перерахувати по пальцях.
Так який же косметиці віддати перевагу? Хороша косметика – це засоби, які підходять саме вам, а вони можуть бути як натуральні, так і синтетичні. Уважно вивчіть склад конкретного тюбика, що вам захотілося придбати, прийміть до уваги ваш вік, тип шкіри, її індивідуальні особливості – і вибирайте. Головне – робіть покупки тільки в фірмових магазинах або аптеках, і, зрозуміло, із задоволенням!