Як стати другом своїй дитині

0
350

Проблеми взаємин між батьками і дітьми зустрічаються практично в кожній родині. Як не втратити довіру дитини і стати їй другом?


Проблеми взаємин між батьками і дітьми зустрічаються практично в кожній родині. Як не втратити довіру дитини і стати їй другом?
Прагнути зрозуміти дитину і сприймати його як особистість необхідно з раннього віку. У той же час слід пам’ятати, що ви доросла і не варто оцінювати вчинки малюка з точки зору дорослого. Мотиви поведінки дітей можуть бути незрозумілі батькам. Завдання батьків – спробувати прийняти їх і, якщо дитина робить щось неправильно, спокійно пояснити, що таке добре, а що – погано. Саме батьки закладають основи соціальної поведінки дитини, тому ви в м’якій формі повинні донести до неї свої знання і світосприйняття.
Поки дитина маленька, підтримуйте його в усьому, за що б він не брався, дозволяйте пізнавати світ. Дітям складно зрозуміти, чому батьки забороняють їм стрибати по калюжах, адже це ж так цікаво! Подорослішавши, вони самі все розуміють. Ніколи не забувайте про день народження дитини. Влаштуйте йому чудовий свято, яке тільки зміцнить вашу дружбу.
Не захищайте інших дітей, якщо малюк не хоче давати свої іграшки, не соромте його, краще ввічливо попросіть поділитися. Для малюка його іграшка така ж цінність, як для вас, наприклад, автомобіль.
Частіше згадуйте себе у дитинстві. Напевно, вам не раз тоді хотілося покататися на каруселях, замість того, щоб робити уроки. Не лайте, не кричіть, а намагайтеся пояснити і переконати, чому потрібно займатися інтелектуальним розвитком, і що це теж може бути цікаво.
Дозвольте дитині завести домашнього улюбленця – догляд за тваринами розвиває відповідальність та доброту. Адже жодна іграшка не замінить живого хом’яка або кошеня.
Найскладніше в перехідний період, коли діти і батьки зовсім перестають розуміти один одного. У цей час слід пам’ятати, що у підлітка можуть бути власну думку та інтереси. Навіть якщо вам дуже не подобаються його друзі, не дозволяйте собі занадто різко про них висловлюватися. Нехай ви щиро вважаєте, що їхні розмови порожні і безглузді, а мода надто відверта і дивна, не варто про це категорично заявляти.
Діліться своїми проблемами, радьтеся, прислухайтеся, не бійтеся здатися слабше і з чим-то не справлятися. Пам’ятайте, що будь-яка дружба – це можливість обмінятися думкою, поскаржитися, поділитися радощами і невдачами. Тільки так формуються по-справжньому довірчі відносини.